Προς το περιεχόμενο

Συνδεση προενισχυσης - ενισχυτη - DI box - κοσνολας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω τα εξης. Μπασο - Εξωτερικη προενισχυση - Ενισχυτης - Εξωτερικο DI box

Εχω κανει την παρακατω συνδεσμολογια.

Απο την εξοδο της προενισχυσης στο Return του ενισχυτη.

Απο την εισοδο της προενισχυσης στο Send ενισχυτη.

Το μπασο στην εισοδο του DI box.

Aπο την εξοδο του DI box στην εισοδο του ενισχυτη.

Απο την balanced εξοδο του DI στην κονσολα.

Ο ηχος που θα βγαινει απο τα PA εφοσον το εχω στο post ποιος θα ειναι?

Θα ειναι η μιξη των equalizer αναμεσα στην προενισχυση και το ενισχυτη?

Σε περιπτωση recording  με αυτην την συνδεσμολογια ποιο σημα στελνω? Του ενισχυτη, του προενισχυτη ή και των δυο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα απο ολα αυτα δεν στελνεις στην κονσολα παρα μονο το μπασο σου,αφου αυτο εχεις συνδεσει απευθειας στο DI.

 

Απο κει και περα δεν ξερω τι προενισχυση και τι ενισχυτη εχεις,αλλα διαφωνω με το "προενισχυση στην προενισχυση"  (αφου ετσι οπως εχεις συνδεσει ουσιαστικα στελνεις την προενισχυση του ενισχυτη σου στην εξωτερικη προενισχυση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα απο ολα αυτα δεν στελνεις στην κονσολα παρα μονο το μπασο σου,αφου αυτο εχεις συνδεσει απευθειας στο DI.

 

Απο κει και περα δεν ξερω τι προενισχυση και τι ενισχυτη εχεις,αλλα διαφωνω με το "προενισχυση στην προενισχυση"  (αφου ετσι οπως εχεις συνδεσει ουσιαστικα στελνεις την προενισχυση του ενισχυτη σου στην εξωτερικη προενισχυση)

 

Οποτε πως θα γινει αυτο που ακουω εγω απο την καμπινα του μπασου το ιδιο να βγαινει και απο τα PA? Σχετικα με την προενισχυση πανω στην προενισχυση το εχω κανει ετσι γιατι μου αρεσει ο ηχος που βγαινει. Το eq του ενισχυτη μου δεν μου αρεσει και τοσο αλλα η μιξη μεταξυ eq ενισχυτη και εξωτερικης προενισχυσης μου βγαζει αυτο που θελω.

Τοσο ο ενισχυτης οσο και η εξωτερικη προενισχυση εχουν δικα τους DI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε κατηργησε το πρωτο di που βαζεις πριν απ ολα,και χρησιμοποιησε το τελευταιο di out της αλυσιδας σου,που αυτο θα ειναι (μαλλον) αυτο της εξωτερικης προενισχυσης,ή αυτο του ενισχυτη με πατημενο το post.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε κατηργησε το πρωτο di που βαζεις πριν απ ολα,και χρησιμοποιησε το τελευταιο di out της αλυσιδας σου,που αυτο θα ειναι (μαλλον) αυτο της εξωτερικης προενισχυσης,ή αυτο του ενισχυτη με πατημενο το post.

 

 

Ok εβγαλα εκτος το εξωτερικο di, εκανα το loop εξωτερικης προενισχυσης με ενισχυτη και εδωσα di στην κονσολα απο την εξωτερικη προενισχυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου