Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush-Classic Rock Magazine-Don't lay down


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

...

 

Αυτά...

 

Τι άλλο να πω που γουστάρω και τέτοια μουσική... ;) παπαπαπα...

 

Φανταστικό είναι Σταύρο! Και τα νέα φανταστικά!

 

Το επόμενο CD (που τα παίρνω 2-2 συνήθως για να ξέρουν οι υπόλοιποι) το θέλω με αυτόγραφα (σοβαρά το λέω!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σταύρακα Μεγάλε, κόψε τις παπαριές περί παλιμπαιδισμού, παλιοροκισμού, ξεροκεφαλιάς και μετριοφροσύνες του πρωκτού και keep on rocking regardless.

 

Πιο παχύ τον ήθελα τον ήχο (μπορεί να φταίνε κι οι ψείρες αλλά θα σε βάλω στα floorstanders στο σαλόνι τ' απόγευμα και κοίτα να φερθείς αναξιοπρεπώς) αλλά μ' αρέσει το mid tempo rock ballad cause I'm a cowboy and on a steel horse I ride....... ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοι μου φιλοι delta66-AuditoryDriving-atreu73-Nicolas(θα σου σταλει τζιφρατο)-Jazzjoker-cigaret13-AhilleasByrlis -audiokostas σας ευχαριστουμε υπέρθερμα!

 

Πιο παχύ τον ήθελα τον ήχο

Mπασίστας είπαμε? :P ;D

 

Θα ελέγξω τα περι παχους(ειναι λιγο χαμηλα το μπασο)αλλα γιναμε εμπορικοι φιλως:Aπευθυνομεθα σε κατοχους πορτ μπαγκαζ με 135 κιλα γουφερ.

 

Θά'χω να λέω στα εγγόνια μου, ότι κάποτε συνομίλησα, έστω διαδυκτιακά, με τον μεγάλο Σταύρο Παπαδόπουλο. Όχι τίποτα, δεν θα με πιστέυουν...... :o  Καλή συνέχεια.... 8)

 

Ολοι στο ιδιο τρένο ειμαστε αδερφε μου cigaret13...Μακαρι τα εγγονια μας να..εκτροχιαστουν. ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=byQm0ZfAb5E

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-X :-X :-X

Ναμαι και εγώ παίδες ;D λείπει ο Μάρτης από την Σαρακοστή?? ;D

 

Η μπάντα παίζει αλητείες ;)

 

Σταύρακα αν μου επιτρέπεις...υπέροχη δουλειά από όλη την μπάντα!!! τι γαμιστερό βρωμόσολο εδικά από το 03:37 εως το 03:43 μην το κόψεις αυτό.

 

Μου άρεσε πολύ η χρονική διάρκεια των συγχορδιών (chords backround).

 

Μια παρατήρηση μόνο, ο Drummer αν μπορεί να χτυπήσει λίγο περισσότερο δυνατά, μιλάω για ένα κλικ πάνω, δεν ξέρω αν είναι θέμα ήχου,  πάντως αν μπορεί ας το κάνει,  θα ταιριάξει με την

''λύσσα...'' που παίζετε.

 

Καλή επιτυχία και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Σωτηρη τα σχολια σου ειναι οχι απλα ευπροσδεκτα αλλα και επιθυμητα!

Σ ευχαριστουμε πολυ για  την εκτιμηση!

 

Η αληθεια ειναι οτι ο ντραμερ μας βαρεσε δυνατα στο κομματι(δεδομενου οτι ειναι περισσοτερο funk-rock oriented)αλλα τον ''πατησα'' ισως λιγο παραπανω απ οσο επρεπε στη μιξη.

Επισης η διαδικασια συνθεσης-ηχογραφησης ειναι τοσο γρηγορη που μαλλον θα ακουστει ψεμα.

Πινουμε καφε,παιζω στην κιθαρα το κομματι,το  ακουει και  μπαινει να  γραψει... :-X

Απλα επιλεγουμε τους τονισμους σε μποτα μπασο...

Με τις παραπανω συνθηκες(ελλειψει ελευθερου χρονου)θεωρω κατορθωμα τις παραπανω εκτελεσεις.(Ιδιως στο Train  of fools ακομα δεν  το πιστευω πως γραφτηκε τοσο γρηγορα...).

Να σημειωσω οτι στο  καινουριο αλμπουμ  δεν  εχει γινει  μεχρι  στιγμης κανενα editing στα τυμπανα.Κανενα απολυτως.Ουτε καν leveling σε μποτες-ταμπουρα που ειναι πιο χαμηλα ή διαφορετικα λογω χτυπηματος...

Ο λογος δεν ειναι η τεμπελια.

Αλλα...

 

Οφειλω να  πω οτι η καταγραφη της αλητειας και της ''λυσσας'' ειναι μια δυσκολη τεχνη γιατι βρισκεσαι  μπροστα  σε διλημματα αισθητικης που ειναι δυσκολο να ξεπεραστουν.

Και για να το πω πιο απλα..Στοχευουμε σε μια καταγραφη με ''νευρο'' που να μην ειναι ομως αποκρουστικη για τον μεσο ροκ ακροατη.

Παντως ολα ειναι διαπραγματευσιμα μιας και δεν τελειωσαν  οι μιξεις αν  και προσωπικα δε θελω  να αναλωθω σε ατελειωτες ωρες ακροασης κατα τη δημιουργια αλλα να ακουσω..τα τραγουδια μας ως ακροατης.

 

Παραθετω το εξωφυλλο του CD Classic Rock Magazine στο  οποιο συμπεριλαμβανεται το ''Until tomorrow''.

1779188_506402459480461_178485116_n.jpg.6f6fd6de1be6cc9cce2a1f895d869bcf.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο και  ξέγνοιαστο ύφος...που τόσο λείπει σήμερα.. :)

Καθαρός απόγονος του JJ Cale σου λέω.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...and more????!?!

 

... and more

 

Get the fuck out of here! grrrrrr  >:(

 

;D ;D ;D

 

Μωρε και στα less να μας βαζανε...Φχαριστω θα λεγαμε..

 

@Εmfasis Σ ευχαριστουμε πολυ για το σχολιο! :)

 

Καθαρός απόγονος του JJ Cale σου λέω.....

Mη σου πω και των Air Supply... :P :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου