Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush-Classic Rock Magazine-Don't lay down


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους!

Σε συνεχεια προηγουμενου θεματος,μοιραζομαστε τη χαρα μας..

 

Aπο χθες,κυκλοφορει το καινουριο  τευχος του Classic Rock Magazine (UK) και στο ενθετο cd

περιεχει ενα κομματι  μας(Until tomorrow).

Δε θα επεκταθω στο τι σημαινει για μας τους ανιδιοτελεις παλιμπαιδίζοντες αυτη η επιλογη του περιοδικου απο το  πουθενα,μιας και μας βρηκαν τυχαια στο bandcamp.

 

Eυχομαι να  ειμαστε ολοι οι μουσικοι γεροί να παιρνουμε χαρες απο τη μουσικη.

 

Σαν ''γιορτη'' της συμμετοχης μας στο τευχος του περιοδικου,σας παρουσιαζουμε ενα ακομα  κομματι  απο  το καινουριο αλμπουμ,που βαδιζει στα γνωστα  και  μη εξαιρετεα μονοπατια της παλαιοροκ ξεροκεφαλιας.Το καινουριο αλμπουμ θα ναι  ετοιμο σε λιγο καιρο.

Stay detuned!

 

http://www.youtube.com/watch?v=McKAz5Oqw3g

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επιτρεψε μου και του λογου μου να σας πω οτι το κομματι ειναι οτι καλυτερο εχεις/εχετε γραψει τον τελευταιο καιρο.

Ριφφς γεματα μεσαια που τεινουν να πικαρουν(εεεεεεετσι),Μποντζιοβικα σολα,Θαντεροριφφς και φωνη "καραμπινα"Παπαδοπουλας.Το απολυτο μπλεντ για εμας που γουσταρουμε και αγαπαμε το ειδος.

Να βαρατε ρε και οταν μετακομισετε στας Αγγλιας να θυμαστε,παλαιοροκαδες,τα σιντια που λετε οτι θα στειλετε! ;D ;D

Μπραβο σας αδερφια!!

Υποκλισις και ευχαριστιες!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ξάδερφεεεεεεεε for those about to rock we salute you  8)

Το κομμάτι είναι κανόνι.

 

ΥΓ: Να φύγετε, να πάτε αλλού (στην Αγγλία ντε)  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο τι να λέμε τώρα...

 

Όπως είπε και ο Γιώργος παραπάνω, είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει από εσάς!

Καταπληκτικά riff, μπάσο, τύμπανα, παραγωγή. Το σόλο...μου έπεσε το σαγόνι.

State of the art!!!  8)

 

Πολλά συγχαρητήρια επίσης και για την επιλογή και προβολή του κομματιού σας από το βρετανικό Classic Rock Magazine!

 

Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρεψε μου και του λογου μου να σας πω οτι το κομματι ειναι οτι καλυτερο εχεις/εχετε γραψει τον τελευταιο καιρο.

 

Mε κανεις χαρουμενο αδερφε!Σ ευχαριστουμε!

 

Τα σιντια'ς θα τα παραλαβεις μαζεμενα και δωρο ενα φλουντ ροουζ για ακομα καλυτερα τρεμουλιαστα τρεμολα! :D

 

ΥΓ: Να φύγετε, να πάτε αλλού (στην Αγγλία ντε)  ;D

 

Terry μου..Εδω ειναι το ταξιδι...Αφου το ξερεις ηδη... ;)

 

Σ ευχαριστω!

Ωραιο τζαζομπασόηχο ακουω τελευταιως... ;)

Αμα ξανακανεις χορδομακαροναδα,βαλε και λιγο Maggi ζωμο λαχανικων για καλυτερα σλουρπ...!

 

@Ξαρφε,θελω φωτογραφηση.Τελος.Μαθε καλα το φωτοσοπ κι ερχομαι... ;D

 

@Δημητρη σ ευχαριστουμε για το σχολιο!Χαιρομαι πολυ που σου αρεσε ''το  ολον''!

Να σαι παντα καλα!

 

quote author=gmw link=topic=202765.msg794175#msg794175 date=1393536763]

Εξαιρετικοί για μια ακόμα φορά, τα λόγια είναι περιττά ...

Σ ευχαριστουμε πολυ για το ευμενες σχολιο φιλε gmw! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι υπέροχο πραγματικά, και έχει και κατιτίς που θυμίζει το πρώτο και προσωπικό σου cd Σταύρο μου!

 

Όντως είναι από τα καλύτερα κομμάτια που έχετε γράψει ως μπάντα, και μάλιστα καραSouth.

 

Θα κάνω τρεις παρατηρήσεις σχετικά με το θέμα παραγωγή-δομή που νομίζω σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

 

Στα δικά μου αυτιά (το τονίζω),

 

1. Ανέβασε σε ένταση την σόλο κιθάρα, χάνεται λίγο η μαγεία της παλεύοντας να ξεχωρίσει, και της αξίζει να βγει πιο μπροστά γιατί ΣΚΟΤΩ!

 

2α. Θα ήθελα εισαγωγή με ακουστική πριν μπει το ήδη υπάρχον riff, έτσι ώστε να υπάρξει η έκπληξη της αρχικής έκρηξης και

 

2β. Όπως ακριβώς κλείνει το κομμάτι τώρα, θα μπορούσε να προστεθεί ένα ακουστικό μέρος κουπλέ (ολόκληρο αλλά χωρίς στίχους) και μετά να ακολουθήσει ένα ακόμα ηλεκτρικό refrain (δυνατό όπως τα άλλα και με στίχους) και να κλείσει έτσι.

Μην σκέφτεσαι ότι θα είναι μεγαλύτερο σε χρόνο το κομμάτι, η νότια παράδοση (ναι, το Free Bird θα αναφέρω) το επιτρέπει!

 

3. Έχω την αίσθηση ότι υπάρχει λίγο "hiss" (δεν ξέρω πώς να το πω καλύτερα) ειδικά στα τύμπανα, και ένα DeEsser στο hihat, τα "πιάτα", και την φωνή, θα βοηθούσε λίγο στην αποφυγή του.

Σίγουρα υπάρχουν καλύτεροι τρόποι και θα τους γνωρίζεις καλύτερα από μένα.

 

Ξαναλέω το κομμάτι είναι Φ Ο Β Ε Ρ Ο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μεγάλη τιμή για το Classic Rock Magazine (UK), να έχει κομμάτι αυτής της μπαντάρας στο cd του (θα το πάρω σε τρία-τέσσερα αντίτυπα).

Ελάχιστοι έχουν το ταλέντο, και την δημιουργικότητά σου/σας! :-*

 

Προσκυνώ!

 

 

Τα σιντια'ς θα τα παραλαβεις μαζεμενα και δωρο ενα φλουντ ροουζ για ακομα καλυτερα τρεμουλιαστα τρεμολα! :D

Στείλε του ένα slide (βαρέθηκα να τον βλέπω να σπάει το λαιμό των μπουκαλιών μπύρας), ένα σετ χορδές (έχει να αλλάξει από .... δεν θυμάμαι ήμουν μικρός τότε), και ένα βιμπράφωνο για καλό βιμπράτο! ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωρο ενα φλουντ ροουζ για ακομα καλυτερα τρεμουλιαστα τρεμολα! :D

Eggλεζοπουλο κοροιδευε οσο θες!

Τι να τα κανω ρε τα φλουντροζια, εχω τετοιο στα ιδια μου τα δαχτυλα. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Η φυσις με προικισε βλεπεις! ;D ;D ;D ;D ;D

 

"hiss" (δεν ξέρω πώς να το πω καλύτερα) ειδικά στα τύμπανα, και ένα DeEsser στο hihat, τα "πιάτα", και την φωνή, θα βοηθούσε λίγο στην αποφυγή του.

Τι hiss και τετοια λες ρε φουζιε?

Αντρικα πραματα ειναι αυτα και πρεπει να εχουν φασαρια,ξερω που σου λεω,εμοιασα της μανας μου. :P ;D

Για τα ακουστικα και τις ακουστικες που λες συμφωνω.

Αν ειχε λιγο ακουστικο ακομα θα ηταν ταμαμ.

Και τωρα παλι ταμαμ ειναι.

Τουτος εδω ο Εγγλεζος και κακο κομματι να φτιαξει-δεν το'χει αλλα λεμε-με τη φωνη αυτη μασας!

Οσο για τα σλαιντ και τα τοιουτα το καλυτερο σλαιντ ειναι..........δες πμ. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Στραταρα μου εχεις δικιο στις παρατηρησεις σου επι του ηχητικου τουλαχιστον.

Υπαρχει μια ''παλη'' γενικα μεταξυ  των οργανων στα high gain  σημεια αλλα οφειλω να πω  οτι δεν  ειναι η τελειωτικη μιξη.Χωρις αυτο να σημαινει  οτι η τελειωτικη θα  ναι καλυτερη... ;D ;D ;D

 

To ενορχηστρωτικο δεν το σκεφτηκαμε και  πολυ μιας και ημασταν στην ψυχολογια

''ριφ στη  μαπα-μπαινουν ντραμς με τα ριφς στη μαπα-μαλακωσια-ριφς στη  μαπα'' ;D ;D ;D

Απλα και παληκαρίσα... :D

 

Θα μιλησομεν εκτενεστερα.Θα σε παρει η γραμματεας μου αυριο για  να  κανονισομεν  ωρα επικοινωνιας. :P ;D

 

Eggλεζοπουλο κοροιδευε οσο θες!

Τι να τα κανω ρε τα φλουντροζια, εχω τετοιο στα ιδια μου τα δαχτυλα. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Η φυσις με προικισε βλεπεις! ;D ;D ;D ;D ;D

 

Εγω κοροιδευω? :P :P

Εσυ δεν εχεις καταλαβει την καριερα που θα μπορουσες να  κανεις ως τρεμολιστας στο ΓιουΚαίει. :D :D

Καλυτερος ειναι ο Τζεφ ο Μπεκ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου