Προς το περιεχόμενο

H πρώτη εμφάνιση...(?)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια και κλείνουν αυτές τις μέρες 40 χρόνια  :-\ από την πρώτη μου κιθαριστική εμφάνιση (υπήρξαν πιό πριν και άλλα όργανα) σκέφτηκα να ανοίξω το νήμα αυτό για να θυμηθούμε παλιά....

 

Λοιπόν η πρώτη μου έγινε λίγο μετά το πάσχα του 1976.

Φυσικά στη Θεσσαλονίκη.

Με λίγες πρόβες και με δανεική κιθάρα και ενισχυτή.

Σε event που είχε σκοπό τη συγκέντρωση χρημάτων για σχολική εκδρομή.

 

Το playlist μικρό και συμμαζεμενο.

1. Dad Company - Can't get enough

2. CSN&Y - Chicago

3. Blind Faith - Presence of the Lord

4. Cream - Sunshine of your love

 

Στο event αρκετά γνωστά ονόματα της τότε μουσικής σκηνής της Θεσσαλονίκης που αργότερα διακρίθηκαν γενικότερα.

Υπάρχει κασέτα στα χέρια φίλου, την άκουσα τελευταία φορά πριν από 15 χρόνια, σήμερα την ψάχνουμε σε συρτάρια...

Φωτό επίσης (για όποιον ενδιαφέρεται  ;D και με την προϋπόθεση να μας βάλει και τις δικές του)

 

Η επίσημη έναρξη μιας μουσικής "καριέρας"  ::) ξεκίνησε λίγους μήνες μετά, τον Δεκέμβρη του 76 αλλά για εκείνη την επέτειο ...αργότερα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ήταν στον στρατό... :P  Χριστούγεννα του '86 στις Φέρες, με γνωστές λα'ι'κές επιτυχίες της εποχής...... 8) ;D  Gamma%20EpsilonAlphaNu%20_zpspxsvzgrw.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ως μπασίστας στην ορχήστρα της Λέσχης Αξιωματικών της 110ΠΜ (καλοκαίρι 1983)

(κάποιοι πιθανόν να αναγνώρισαν κάποιον    :( )

1000354_766822663333235_2143792499_n.jpg.239e3145ac4368e6e1fa813aa2d46dfd.jpg

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φωτογραφίες ορφανές βάζετε ρε παιδιά;

Γράψτε και κανα σχόλιο και όνομα να ξέρουμε τι βλέπουμε!

 

Πολύ ενδιαφέρον το θέμα.

Μη το πλακώσετε με ιστορίες απο τον στρατό πλιζ... φτιάξτε άλλο θέμα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ από την πρώτη εμφάνιση που λέγαμε....

 

το παρθενικό γκρουπάκι λεγότανε PPLO και ζήτημα είναι αν κράτησε περισσότερο από όσο για να γίνει η συναυλία αυτή.

Δεν έχει κάτι άλλο πιό ενδιαφέρον  για τρίτους....

Μετά, μουσικά προχωρήσαμε μόνο εγώ και ο μπασίστας μας τότε, στο επόμενο και πολύ μεγαλύτερης διάρκειας σχήμα (που έγραψε μια α ιστορία... αλλά γι αυτό θα πούμε τον Δεκέμβρη που θέλουμε να ετοιμάσουμε κάτι επετειακό)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ως μπασίστας στην ορχήστρα της Λέσχης Αξιωματικών της 110ΠΜ (καλοκαίρι 1983)

(κάποιοι πιθανόν να αναγνώρισαν κάποιον    :( )

 

δεν έχω σκοπό αγαπητέ yameth να πιάσω τα στρατιωτικά, αλλά θεωρώ ότι ήμουν πολύ τυχερός που πέρασα από την ορχήστρα της Λέσχης Αξιωματικών της 110ΠΜ στη Λάρισα. Μια ορχήστρα που πάντα είχε πολύ υψηλό επίπεδο και στην οποία συμμετείχαν κατά καιρούς πολλά διάσημα ονόματα, όπως ο Πασχάλης, ο Παντελής Δεληγιαννίδης και ο Θ. Δουλάμης μεταξύ άλλων.

 

Επίσης θα ήθελα να σταθώ σε ένα συνοδοιπόρο (και σειρά) που δεν βρίσκεται πιά μαζί μας και φαίνεται μπροστά από μένα στη φωτογραφία, τον κιθαρίστα Αγγελο Σκορδίλη.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου