Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω διαφορα εφε και θελω γνωμες...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερες,

 

Λοιπον εχω εναν τελικο ενισχυτη stereo 120/120 Peavey  με μια καμπινα 4χ10 και μια 1χ15.

Ο ηχος που θελω να βγαλω ειναι dry & wet ,δηλάδη μια προενισχυση με 2 εξοδους , ή μια παει στο ενα καναλι του ενισχυτη και παιζει στην μια καμπινα τα καθαρα και η αλλη εχει πανω τα εφφε και τα drive και τα παιζει στην αλλη.

 

Στο θεμα του drive εχω καποια πραγματα στο μυαλο και ενα DIY πεταλι που εχω μου κανει αρκετα (θελω βεβαια να ακουσω καποια πεταλια στο μελλον οπως το Tech 21 xxl αλλα εκει εχουμε μια βαση)

 

Ειναι καποια εφε που θελω να τα δουλεψω αλλα οτι εχω ακουσει σε διαφορα μαγαζια δεν μου αρεσουν και ρωταω αν εχει κανενας να μου προτεινει κανενα στανταρακι ...

 

Θελω γνωμες λοιπον για :

 

Octaver , (θα ηθελα να εχει και πανω οκταβα και κατω και το μονο που εχω ακουσει ειναι το Ebs το οποιο δεν με ενθουσιασε πολυ.Στο μαγαζι που το ακουσα μεσα απο ενα reidmar μου φανηκε λιγο ψηφιακουρα και πολυ βαβουρα)

 

Wah ....?

 

delay ....?

 

Τελος , αν εχετε αποψη ή προταση για καποια προενισχυση με 2 output οπως ας πουμε ampeg SVP ή Τech 21 RBI ή PSA1 ή κατι παρομοιο , θα ηθελα να ακουσω γνωμες) .

 

 

Ειδος μουσικης απο blues μεχρι funk μεχρι progressive / metal ..

μπασο P fender..

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας...

 

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Με octaver και wah δεν έχω ψαχτεί, αλλά σε delay to Flashback (το απλό) της TC Electronic είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Μικρό, με πολλούς τύπους delay (digital, analog, lo-fi κτλ...), κάτι σαν tap tempo ύπερ-χρήσιμο (κάνει mute τον ήχο όταν ενεργοποιείς το tap και δίνεις tempo από το όργανο) και looper 40". Επιλογή για true bypass ή buffer. Δεν νομίζω ένας μπασίστας να χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Κυκλοφορούν μεταχειρισμένα στο διαδίκτυο σε πιο ελκυστική τιμή.

The more I play the bass, the more I learn

https://www.facebook.com/kennyfreqcentral

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με octaver και wah δεν έχω ψαχτεί, αλλά σε delay to Flashback (το απλό) της TC Electronic είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Μικρό, με πολλούς τύπους delay (digital, analog, lo-fi κτλ...), κάτι σαν tap tempo ύπερ-χρήσιμο (κάνει mute τον ήχο όταν ενεργοποιείς το tap και δίνεις tempo από το όργανο) και looper 40". Επιλογή για true bypass ή buffer. Δεν νομίζω ένας μπασίστας να χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Κυκλοφορούν μεταχειρισμένα στο διαδίκτυο σε πιο ελκυστική τιμή.

 

Πολυ ενδιαφερων, ευχαριστω πολυ....

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για octaver κοιτα pog, pog2

 

Thanx, και το microsynth ειναι καλο αν ειναι να παω κατα εκει... εγω ελεγα κατι πιο απλο ομως... οχι presets και τετοια...

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mxr bass octave

boss oc-2, oc-3

 

wah το ασπρο της dunlop

 

Τhanx... (παντως βρηκα ενα pog που ειναι ασπρο και φαινεται αξιο δοκιμης) δεν εχει και τα presets :P

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου