Προς το περιεχόμενο

Eric Johnson + American Vintage 56 Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και επίσης, όταν λέμε "ακριβώς τους ίδιους μαγνήτες και ηλεκτρικά" ξεχνάμε συνήθως διάφορα πράγματα που θεωρούμε αυτονόητα αλλά δεν είναι (απόσταση και γωνία μαγνήτη σε σχέση με τις χορδές, τάστα, γέφυρα, τις ίδιες τις χορδές, κ.ο.κ.), και που παίζουν αρκετά σημαντικό ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω μολις τελειωσα ενα προτζεκτ στρατ με εναν λαιμο musikraft και rockinger σωμα και parts...emg dg-20 set...μαζι με το ρυθμισμα απο μαστορα πηγε στα 800-850....ηθελα εναν λαιμο που δεν υπηρχε παρα μονο παραγγελια...φανταστειτε 1.0χ1.0 c profile (baseball bat ) το ονομαζει ο κατασκευταστης....σιγουρα ακουγεται πολυ καλυτερα απ την αμερικανα που ειχα με τους ιδιους μαγνητες(αν και λιγο πλαστικοι οι emg αλλα βολικοι για εφφε και ιστοριες)

και φυσικα το feeling του να γεμιζει η παλαμη με ολο το μπρατσο για μενα ειναι priceless...

 

θελω να πω οτι γενικα το θεμα στρατ ειναι το feeling και οχι ο ηχος ολοι το ξερουμε...και η ιδεα του παιζω με καστομ σοπ η με swuier,partscaster Κλπ...γενικα παντως εχω παρατηρησει οτι οσο πιο παχυ μπρατσο τοσο πιο γεματος ηχος που ειναι και λογικο...

 

οποτε....καλυτερα να σταματησουμε τις αναλυσεις περι ξυλου και να παμε για μελετη....

 

γιατι φυσικα...τα δαχτυλα κανουν την διαφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα εναν λαιμο που δεν υπηρχε παρα μονο παραγγελια...φανταστειτε 1.0χ1.0 c profile (baseball bat ) το ονομαζει ο κατασκευταστης....

και φυσικα το feeling του να γεμιζει η παλαμη με ολο το μπρατσο για μενα ειναι priceless...

γενικα παντως εχω παρατηρησει οτι οσο πιο παχυ μπρατσο τοσο πιο γεματος ηχος που ειναι και λογικο...

 

Φίλε επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για αγορά neck από musikraft μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες, π.χ. πόσο ήταν τα μεταφορικά, πόσο πήγε συνολικά το neck με βάψιμο ή χωρίς ή αν έβαλες τίποτα ιδιαίτερα υλικά, πλήρωσες καθόλου τελωνείο; Βασικά αν δεν σου ήταν κόπος γράψε ότι μπορείς περισσότερο γι' αυτό (feel, χαρακτηριστικά). Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε δεν ειναι στανταρντ...αν μπεις στο σαιτ τα λεει ολα καθαρα τιμες και ιστοριες...δεν πληρωσα τελεωνειο...δεν ξερω γιατι...και μαλιστα μου εκαναν δωρο τα bushings γιατι οι τρυπες που διαλεξα κατα λαθος ηταν μεγαλες για τα vintage tuners και τους εβαλα να μου τα τοποθετησουν...μου ειπαν οτι δεν κανουν γι αυτες τις τρυπες τους ειπα να τους στειλω κι αλλα χρηματα να μου βαλουν bushings και μου παν δεν χρειαζεται στα κανουμε δωρο...πολυ επαγγελματιες....σαν λαιμος ενταξει εσυ τον φτιαχνεις οπως τον θες...το feeling ειναι προσωπικο θεμα...απλα θελει η βεργα πολυ ρυθμισμα οταν ερχεται ο λαιμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου