Προς το περιεχόμενο

Λεφτα τσαμπα απο Spotify για τη μπαντα!!!!


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι κλεψια? Τι εχασαν οι θαυμαστες τους? Που τους κοροιδεψαν?

 

Από την υπηρεσία του spotify.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από την υπηρεσία του spotify.

 

Α οκ, το πήρα σε συνεχεια του πρωτου σου ποστ και νομιζα εκλεψαν απο τους πιτσα φαν ;D

 

Αλλά ούτε απο το spotify έκλεψαν. Οι επισκέψεις στην ιστοσελίδα έγιναν, τα play πατήθηκαν, ποιος είσαι εσυ που θα βάλεις όρια στην τεχνη? :P

 

Το μονο που μπορει να γινει, ειναι μηνυση απο τον Cage που δε ζητησαν την αδεια του να μη παιξουν τίποτα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος είσαι εσυ που θα βάλεις όρια στην τεχνη? :P

 

 

Το μονο που μπορει να γινει, ειναι μηνυση απο τον Cage που δε ζητησαν την αδεια του να μη παιξουν τίποτα ;D

 

Ζερβουδάκης v Βρεττός #2

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος ρε παιδιά. Αυτό που έκαναν είναι απλά ΚΛΕΨΙΑ.

 

Χμ, δεν θα το ελεγα κλεψια... Οι ανθρωποι ηταν ξεκαθαροι:

 

"Δεν θελουμε να μας δωσετε ουτε cent. Ουτε θελουμε να φατε  τα αυτια σας να ακουτε τα τραγουδια μας. Αν μας ξερετε και σας αρεσουν τα τραγουδια μας, βοηθηστε μας απλα κανοντας -Οταν κοιμαστε- stream αυτα τα αδεια τρακς, και εμεις όπου μαζεψουμε τα πιο πολλα θα παμε με αυτα να κανουμε συναυλια"

 

Αυτο καταλαβαινω εγω. Ειναι ο πιο τεχνολογικα updated τροπος για μια μπαντα να μαζεψει λεφτα.

 

 

Ε, ετσι βρηκαν ενα τροπο να χρηματοδοτησουν την μπαντα τους, I'm ok with that

 

Και στην τελικη, νομιζω αξιζουν respect για το εξυπνο του πραγματος

 

 

Απλα, αυτος που μπορει να παθει ζημια ειναι το ιδιο το spotify, καθως αυτο το κενο ισως κλωνιζει την υπηρεσια...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα  :)

 

Εγώ το καταλαβαίνω ως εξής: λεφτά τσάμπα δεν υπάρχουν. Από κάποιον βγαίνουν. Εδώ βγαίνουν από το spotify. Η μπάντα εκμεταλλεύτηκε το κενό στον προγραμματισμό που επιτρέπει την ύπαρξη κενών "τραγουδιών" και επιστράτευσαν τη βοήθεια των οπαδών τους να βγάλουν αυτά τα χρήματα.

 

Kate me είναι ανήθικο μιας και μιλάμε για αθέμιτα μέσα και από τη στιγμή που έγινε με σχέδιο και συστηματικά, το θεωρώ κλεψιά.

 

Το δικό μου respect δεν το έχουν  :P

Έξυπνο όχι. Κουτοπόνηρο ναι. Αν έβαζαν αυτή την δημιουργικότητα σε θεμιτά μέσα προώθησης της μπάντας τότε θα τους παραδεχόμουν.

 

But that's just my opinion...

 

 

Καλό ΣΚ σε όλους  8)

 

 

υ.γ. υποθέτω ότι το spotify έχει κλείσει την τρύπα ήδη.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απο καλλιτεχνικής πλευράς πάντως...

 

Αν μια μπάντα ΔΕ μπορεί να έχει τα plays με τη μουσική της και προσπαθεί να τα καταφέρει με αυτόν τον τρόπο, αυτό κάτι μου λέει σχετικά με την ποιότητα της μουσικής της. Χωρίς να έχω ακούσει κάποιο κομμάτι τους.

 

Επιπλέον,το ίδιο δε θα μπορούσε να γίνει, με το να παίζουν τα κομμάτια τους όλο το βράδυ με το volume στο 0? Τι σκατά δεν έχουν κουμπάκι mute οι οπαδοί τους;

 

Μάπα το καρπούζι, γιατί πάει εναντίον του spotify (που τόσοι και τόσοι μιλάνε εναντίον) με την πλέον μαλακισμένη μέθοδο... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikola, τα silent tracks είχαν διάρκεια 31" το καθένα ώστε να μαζέψουν πολύ περισσότερα streams απ'ότι θα κατάφερναν με τα κανονικά τους κομμάτια.

 

 

 

Εγώ πάντως θυμάμαι στην εφηβεία που έκανα...υπνοπαιδεία με Maiden και λοιπούς, χωρίς να μου το έχει ζητήσει κανείς  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλε JM :)

 

Σιγουρα ειναι ενας αν οχι "εξυπνος" ή "πονηρος" τροπος προωθησης της μπαντας (οχι των τραγουδιων καθως ειναι αδεια :/ ), αλλα πρωτοτυπος

 

Σιγουρα εχουμε μαθει τους πιο mainstream τροπους προωθησης, αλλα αυτο το κενο στην υπηρεσια (ασε που στην τελικη μπορει και να τους κανει καλο γιατι θα γινονται ολο και καλυτεροι) αν ηταν καπου ανηθικο, ειναι στους διαφημιστες του spotify, απο τους οποιους πρακτικα φευγουν τα λεφτα

 

Τωρα, νομιζω ανηθικο θα ηταν αν υπηρχε εξαπατηση, εκμεταλευση των φανς...

 

Εδω δεν νομιζω οτι εγινε κατι τετοιο

 

Απλα επειδη το spotify πληρωνει τα ιδια ειτε 30" ειτε 4λεπτα, ειναι το ιδιο με το να ζητουσε 5$ τη μερα απο καθε φαν (που πρακτικα δεν βγαινουν απο την τσεπη τους), αλλα και παλι οποιος ηθελε

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το spotify ειδικά για να ανακαλύψεις νέα πράγματα αλλά πολλές διαφημίσεις βρε παιδί μου. Πολλές διαφημίσεις.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ, στο indiegogo (αν δεν κανω λαθος) μπορεις να κανεις καμπανια να μαζεψεις λεφτα με δωρεες, οπως πχ εχουν κανει μπαντες.

 

Εκει, παλι δεν ακους τη μουσικη τους, αλλα βαζεις το χερι στην τσεπη (αν θες) και τους δινεις. Αυτο τοτε θεωρειται επαιτεια;

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου