Προς το περιεχόμενο

Που πήγαν οι κιθάρες των 80'ς;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια παλια Aria LP η οποια βρεθηκε τυχαια στα χερια μου πριν αρκετα χρονια. Ηταν η πρωτη μου ηλεκτρικη και εξακολουθω να την χρησιμοποιω αρκετα! Μου εχει κουμπωσει ωραια και οσοι εμπειροι στο αθλημα(δεν ειμαι τετοιος ;D) την εχουν δει η εχουν παιξει μου ειπαν οτι προκειται και για αξιολογο οργανο.

 

Τα ποτενσιομετρα εχουν διαφορετικη διαταξη απο την συνηθισμενη των LP και εχει και mini switches τα οποια ενω νομιζα οτι ειχαν μπει εξτρα, πριν καιρο ειδα στο γερμανικο ebay να πωλειται μια ακριβως ιδια αλλα δεν εστειλα ενα μηνυμα στο πωλητη να ρωτησω μηπως ξερει κατι :(

 

Οσο κι αν εχω ψαξει δεν βρισκω τιποτα(serial number δεν εχει).

 

Προσπαθησα να σηκωσω μια φωτο αλλα κατι δεν κανω καλα ;D

 

 

ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΤΡΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΝΤΕΣΙΟΜΕΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΘΕΤΟ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΤΡΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΝΤΕΣΙΟΜΕΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΘΕΤΟ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ. 

 

Ναι, ετσι ειναι. Μηπως ξέρεις ποιο μοντελο μπορει να ειναι;

P6023584.thumb.JPG.938da40888802163541243f2390e8aac.JPG

P6023575.thumb.JPG.e6ec10c5ca991012ab093226e53ce34a.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια jackson soloist  από custom shop του 1988.

Πιο ποζερια πεθαίνεις!

Προσωπικά τη θεωρώ από τα καλύτερα όργανα που έχω παίξει.

http://i219.photobucket.com/albums/cc309/natusdea/IMG_0026_zps6e64b6fb.jpg

tiLlBoRn ViRtUe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Από την άλλη θα προτιμούσα να μην πιάσει στα χέρια του (αν δεν ξέρει ακριβώς τι πρέπει να κάνει) διάφορες κατάνες, καρχαρίες, μπολντόρια, αρντή και ενεσάρ. Εκεί η τεχνολογία έχει αλλάξει τις συνθήκες όχι μόνο ως προς την ποιότητα κατασκευής αλλά και σε λίγο βασικότερους τομείς όπως πέφτω - δεν πέφτω, ζω - πεθαίνω.  ;D

 

θρυλικα μοτορια για γνησιους ινδιανους...!!μερικα απο αυτα που ανεφερες και ειδικα τα rd(350-500)ηταν στην κυριολεξια φονιαδες....δεν ειναι τυχαιο που δεν κυκλοφορησαν για παρα πολυ...προλαβανε ομως και στειλανε αρκετους.

 

το κατανα και το μπολντορ ομως εχουν γραψει ιστορια(ηταν και ομορφα)....ειχαν αρκετο γκαζι φυσικα αλλα αυτες ηταν μηχανες....τηρουσαν καποια στανταρ και προδιαγρφες δεδομενου της εποχης τους...δεν ηταν χαροι...

 

θα μου πεις με αυτα δεν σκοτωθηκε κοσμος???φυσικα και μαλιστα πολυς...οταν ομως απο βεσπα η 50 κυβικα παπι κανεις μεταβαση σε τετοια γκαζια και εισαι αναμεσα στα 17-24 δεν υπολογιζεις τιποτα...το γκαζι σε γλυκαινει πιο πολυ και απο την μονικα μπελουτσι..!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω  που πηγαν οι δικες μου.

Τρεις κιθαρες 80's πηρα.

Τη μια, Kramer Pacer deluxe '85, την εδωσα το 96 και με τα λεφτα της, πηρα μια Strat '77 και τις αλλες δυο, PRS '87 και Strat plus '84, τις εχω και τις δουλευω κανονικα.

Με καποιες επεμβασεις παντα (στα ηλεκτρικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου