Προς το περιεχόμενο

Country Ballad with lapsteel


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτες τις μερες εχω πορωθει κ παιζω πολυ με το Lapsteel μου(Fender)

κ ειπα να ηχογραφισω κατι να δω πως ακουγετε

εφτιαξα ενα κοματακι στο Band in a box κ αρχισα να παιζω

ειναι country φαση

το αθλημα δεν το κατεχω ακομα καλα οποτε εχει μερικα λαθακια(ψιλο αυτοσχεδιασμος ειναι το τρακ)

 

για πειτε καμια γνωμη

http://www.box.net/shared/4hoisu7god

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To είδος δεν το κατέω ούτε παιχτικώς ούτε και σαν άκουσμα.

Μου άρεσε αρκετά.

 

Από άποψη ήχου, ίσως θα έπρεπε η κιθάρα να είναι πιο πριμαριστή και να "ακουστικίζει" περισσότερο (λέω εγώ τώρα...δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός).

 

Μπράβο. Φτιάξε και πόσταρε κι' άλλα τέτοια

(είπαμε, μετά και  τα τελευταία κλιπάκια με τον gregg έπεισες και τις ταβανόβουρτσες ότι το μπλουζ το κατέχεις σε σεβαστότατο βαθμό... καλά κάνεις και μπαίνεις και σε άλλα χωράφια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank you man!  ;D

 

οσο για τον ηχο εχεις καποιο δικιο για τα πριμα(συμφωνα με αυτα που εχω ακουσει κιολας) αλλα δεν μπορω τα πριμα.....  ;D

 

το επομενο κλιπ μου λεν να ειναι σε black/death μονοπατια χαχαχαχα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για τον ηχο εχεις καποιο δικιο για τα πριμα(συμφωνα με αυτα που εχω ακουσει κιολας) αλλα δεν μπορω τα πριμα.....  ;D

 

Μην το ακούσει αυτό η τελεκάστερ σου κακομοίρη μου, θα πέσει σε κατάθλιψη  :P

 

Ρε δεν πιάνεις την επόμενη τέσσερα πέντε μπόσα νόβα αρκόρντα να σενιάρεις κανά μιλιστάλαχτο love boat σόλο από πάνω; Που ξέρεις, μπορεί και να σ' αρέσει...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ακούσει αυτό η τελεκάστερ σου κακομοίρη μου, θα πέσει σε κατάθλιψη  :P

 

Ρε δεν πιάνεις την επόμενη τέσσερα πέντε μπόσα νόβα αρκόρντα να σενιάρεις κανά μιλιστάλαχτο love boat σόλο από πάνω; Που ξέρεις, μπορεί και να σ' αρέσει...  ;D

 

στην τελε παιζω πολυ σπανια με το bridge μαγνητη(μονο ενα σολο δλδ)

ολα με νεκ!

 

καλη η μποσα αλλα τωρα κολησα με country! που σ επαπουφανκ να γουσταρουμε παρεα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι το εχεις το feeling που λεμε ..απο εκει και περα λιγο εξασκηση χρειαζεται και φαντασια στα οποια τα πηγες πολυ καλα!

Αντε πέρασες πάλι χωρίς να αντιγράψεις...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω προσπθησει κι εγω καποιες φορες να παιξω slide...και ειναι κατι το οποιο ειναι πολυ πιο δυσκολο απο οσο φαινεται, κυριως στο να εισαι απολύτα ακριβης στο pitch καθοτι δεν υπαρχουν ταστα να σε καθοδηγουν. Περα απο καποια τετοια pitch problems εχεις μερικες πολυ ωραιες φρασεις.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου ακούστηκε σε κάποια σημεία ότι υπάρχει πρόβλημα "fine tuning".

Κατά τ'άλλα πολύ καλό και προφανώς αρκετά δύσκολο για τον μέσο κιθαρίστα (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου...) ;)

 

Περιμένουμε κι άλλα !!! :)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κλιματάκι έχει το track... ;)

Το slide είναι όντως παλούκι στην αρχή, αλλά άμα μπείς στη λογική του, μπορεί να σε συνεπάρει και να μην έχεις όρεξη να παίξεις με δάχτυλα μετά... ;D

 

Duane_Allman_great_pic.jpg.w300h399.jpg4_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου