Προς το περιεχόμενο

Country Ballad with lapsteel


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω παιδια για τον χρονο σας κ τα σχολια σας!  ;D

το κοματι οπως ειπα ειναι αυτοσχεδιασμος(περα απο την γεφυρα στην μεση που το μελετησα λιγο)

εαν ειναι δυσκολο να εισαι ακριβης στο slide στην κιθαρα στο Lap ειναι ακομα πιο δυσκολο γιατι ετσι οπως εχεις το χερι σου κρατωντας το bar δεν βλεπεις σχεδων κα8ολου τις γραμες των ταστων! οποτε θελει παρα πολυ δουλεια κ παρα πολυ καλο αυτι!

γενικα θελει παρα πολυ μελετη η φαση ιδικα να παιξεις κ να πεις κατι.

ελπιζω συντομα να κανω κ κανα αλλο αλλα μου εδωσε μια ιδεα ο pascal κ πειρα ενα βιβλιο για Bossa nova..... ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σακη μ'αρεσε πολυ, παρολο που θελει λιγο "fine tuning" οπως προαναφερθηκε.

 

πολυ γουσταρα!

 

μπραβο που ψαχνεσαι αβερτα!

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κλιματάκι έχει το track... ;)

Το slide είναι όντως παλούκι στην αρχή, αλλά άμα μπείς στη λογική του, μπορεί να σε συνεπάρει και να μην έχεις όρεξη να παίξεις με δάχτυλα μετά... ;D

 

Duane_Allman_great_pic.jpg.w300h399.jpg4_1.jpg

ναι αλλα αυτοι δεν παιζουν με steel pedal, μονο slide, αλλο το να αλλο τ' αλλο

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς μέσα στη βλάχικη καρδιά μου. ... Κρίμα που εισαι Θεσσαλονίκη. ΠΟΛΥ καλό. Ψαχνω πολύ καιρο να βρω κάποιον να παιζει steel pedal ή lap steel. Μπράβο!

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks alder  ;D

 

Μιλάς μέσα στη βλάχικη καρδιά μου. ... Κρίμα που εισαι Θεσσαλονίκη. ΠΟΛΥ καλό. Ψαχνω πολύ καιρο να βρω κάποιον να παιζει steel pedal ή lap steel. Μπράβο!

 

κριμα ρε γ....

κ εγω θελω πολυ να παιξω καπου Lap

θα ειναι ο καλυτερος τροπος να μελετησω!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου