Προς το περιεχόμενο

Τι ισχύς χρειάζεται ?


kxrist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό θα ήταν να κινηθείς σε 64μπιτο λειτουργικό ώστε να αξιοποιήσεις και τα 4 γίγα μνήμης που διαθέτεις

 

δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι και να βλεπει πληρως 4 giga το 64bit λειτουργικο απασχολει περισσοτερη μνημη για λειτουργικο.

Τελος στα 64bit αμα ειναι xp μπορει να δημιουργηθουν προβληματακια και σε επιπεδο προγραμματων και σε επιπεδο drivers.

 

Τελος ακομα και ετσι γι αυτα που ανοιγει , η μνημη ειναι υπεραρκετη.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι και να βλεπει πληρως 4 giga το 64bit λειτουργικο απασχολει περισσοτερη μνημη για λειτουργικο.

 

η διαφορά είναι πολύ μικρή και θα καταλήξει και πάλι σε κέρδος, τελικά, χωρίς καμία αμφιβολία, απλά το κέρδος θα είναι λίγο μικρότερο από 0.75 γίγα

 

Τελος στα 64bit αμα ειναι xp μπορει να δημιουργηθουν προβληματακια και σε επιπεδο προγραμματων και σε επιπεδο drivers.

 

Σήμερα θα ήταν τρελός όποιος θα πήγαινε σε 64μπιτα ΧΡ αντί για 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορά είναι πολύ μικρή και θα καταλήξει και πάλι σε κέρδος, τελικά, χωρίς καμία αμφιβολία, απλά το κέρδος θα είναι λίγο μικρότερο από 0.75 γίγα

 

Σήμερα θα ήταν τρελός όποιος θα πήγαινε σε 64μπιτα ΧΡ αντί για 7

 

Αμα μπορει να βαλει 7 δεν το συζηταμε , εννοειται. Δεν ξερω τι εχει. Επειδη μιλαγαμε για xp το ειπα. Αν βαλει 7 να τσεκαρει να υπαρχει υποστηριξη για το audio interface του. Δεν το ξερω

 

Αλλα ηδη πιστευω οτι δεν σηκωνει μνημη ετσι οπως δουλευει.

Να δεις και αν ο επεξεργαστης σου απασχολειται και απο τιποτα αλλο που δεν το εχεις παρει χαμπαρι και σου δημιουργει προβλημα. Γι αυτο ειπα για την κατασταση του λειτουργικου σου

 

Αμα παιζει κανα malware με την ισχυ π.χ. εκει χοροπηδαει λολ 

 

Φιλε μας , ποση μνημη σου σηκωνει το μηχανημα οταν εχεις ανοιγμενο στη δουλεια σου το band in a box με το guitar rig?

δες το απο την διαχειρηση εργασιων αμα δεν το δειχνει το προγραμμα γιατι δεν θυμαμαι, εχω χρονια να το χρησιμοποιησω το bandinabox

 

Επισης δες τι απασχολει και τον επεξεργαστη σου και πως συμπεριφερεται σε ηρεμια (idle)

 

Τσεκαρε τα αυτα. δωσε τα δεδομενα και βλεπουμε.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

band-in-a-box με realtracks είχες δουλέψει ή με τους midi ήχους ?

 

γονατίζει γενικά ο υπολογιστής μέχρι να ανοίξει το b-i-a-b, κοινώς σέρνεται....ο υπολογιστής έχει 4-5 δίσκους κάποιοι sata άλλοι όχι...

 

δεν νομίζω ότι η λύση των 64bit θα λύσει το πρόβλημα και δεν μου αρέσουν καθόλου τα 7ρια..

 

τα latency settings είναι υποφερτά. γύρω στα 10μ/σ και 128-256κ αντίστοιχα.

με το που ανοίγει το b-i-a-b δεν αλλάζουν απλά ο ήχος χαλάει.....

 

ναι έχω υπόψη μου να ανοίξω μετρητές να δω που είναι το πρόβλημα και να κλείσω ότι άλλο τρέχει παράλληλα μέχρι να το εντοπίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω ότι η λύση των 64bit θα λύσει το πρόβλημα

 

...και ούτε σου είπα πως θα σου "λύσει το πρόβλημα", απλά θα σου δώσει όλη τη μνήμη σου αφού αυτή τη στιγμή έχεις πληρώσει 4 αλλά παίρνεις 3.25  ;) και αυτό ΣΙΓΟΥΡΑ θα σε βοηθήσει

 

Δεδομένου ότι δεν έχεις κάνει κανένα ψάξιμο ώστε να δεις ΤΙ είναι αυτό που σου τρώει πόρους, δεν μπορεί κανείς να σου δώσει πιο συγκεκριμένη λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πολλά προγράμματα που έτρεχαν παράλληλα και το high priority στο rig έφταιγε.

 

γεγονός ότι με τα Midi tracks δεν παρουσίαζε πρόβλημα μόνο με τα realtracks

 

πιο απλό από όσο νόμιζα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου