Προς το περιεχόμενο

Τι ισχύς χρειάζεται ?


kxrist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να δουλεψει ταυτόχρονα band-in-a-box (με realtracks) και guitar rig, ανοικτό το δικτυο και χωρίς "τσιγγουνιές" σε κλείσιμο προγραμμάτων τι ισχύς χρειάζεται πια ?

 

έναν 2.8 έχω στα 4gb ram αλλά ψιλοζορίζεται. παίζει με τα δύο προγράμματα ανοικτά και ΟΛΑ τα άλλα κλειστά αλλά όταν αρχίζουν τα realtracks .....έτσι κι έτσι.

 

Παίζει ρόλο και η κάρτα ήχου σε αυτό το θέμα ? δηλαδή μια καλή κάρτα θα αποφορτίσει τον υπολογιστή ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έναν 2.8 έχω στα 4gb ram αλλά ψιλοζορίζεται.

 

Δεν είσαι καθόλου σαφής.

 

Τι επεξεργαστή έχεις ακριβώς; "έναν 2.8 έχω" ισοδυναμεί με "ένα 4κύλινδρο αυτοκίνητο έχω". Υπάρχουν πολλά τέτοια.

 

Τι εννοείς "ψιλοζορίζεται"; Ο επεξεργαστής; Η μνήμη; Ο δίσκος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλός μονοπύρηνος, θα ενημερώσω για τα αναλυτικά χαρακτηριστικά. το τι φταίει δεν το έχω εντοπίσει ακόμα. βλέπω ότι ενώ το latency είναι το ίδιο παραμορφώνει πολύ και καθυστερεί τον ήχο,

 

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ποια τα βέλτιστα χαρακτηριστικά ενός υπολογιστή

για να σηκώσει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλός μονοπύρηνος

 

Το μονο που θα μπορουσε να ανοιξει ενας τετοιος υπολογιστης πριν πατησεις τα 80 ειναι text document  ;D

 

περα απο την πλακα τωρα πες λιγο τα πληρη χαρακτηριστικα του υπολογιστη...

πηγαινε στο "Ο Υπολογιστης μου / My Computer" πατα δεξι κλικ στο κενο (ασπρη επιφανεια) πατα "Ιδιοτητες / Properties" και πες μας επεξεργαστη... και εχε υποψη σου οτι καλο ειναι ο σκληρος δισκος να εχει περιθωριο 50gb ελευθερα... επισης τι λειτουργικο χρησιμοποιεις?

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμενο audio interface που βλεπω οτι εχεις δεν το ξερω αλλα βλεπω οτι παρεχεται στο site της behringer asio driver. Τον εχεις εγκαταστήσει και ρυθμισει ανάλογα στο latency. Σε τι ρυθμισεις sample rate και bit depth "παιζεις"?

 

Θεωρητικα δεν θα επρεπε να εχεις προβλημα αν εχεις μονο το band in a box και το quitar rig να λειτουργουν.

 

Δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι το λειτουργικο σου, αν ειναι fragmented ο σκληρος σου δισκος.

 

Εχω δουλεψει το band in the box με guitar rig και windows xp σε χειροτερο συστημα απο το δικο σου παλαιοτερα και δεν ειχα προβληματα.

 

Για δες αυτα που ειπαμε.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά και εσύ για έναν πυρήνα κάνεις έτσι  :D

 

Pentium dual core E5500 2.8 ghz, 3,25 gb ram...

 

winxp sp3, χωριτικότητα δίσκων άφθονη.....

 

Καλό θα ήταν να κινηθείς σε 64μπιτο λειτουργικό ώστε να αξιοποιήσεις και τα 4 γίγα μνήμης που διαθέτεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου