Προς το περιεχόμενο

Marshall JCM 900 - 2000 - Koch Studiotone κ.α. γνώμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμ...εμένα αλλάζει ακαριαία χωρίς αισθητή διακοπή όσο αλλάζεις modes/channels από το footswitch του. Από midi όμως (έτσι τον δουλεύω κυρίως) όντως έχει αισθητή διακοπή του ηχου. Εσύ πως τον δουλευες?.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εσύ πως τον δουλευες?.

Με το footswitch του.

Αν θυμαμαι καλα,η καθυστερηση συνεβαινε οταν αλλαζες καναλι,οχι mode(green,orange,red).

Και σε νοτες με διαρκεια.

Aν δηλαδη εκανες ενα σηκωμα και πατουσες εκεινη τη στιγμη να αλλαξεις καναλι,ο ηχος δεν ηταν συνεχομενος.Γινοταν αντιληπτο αισθητα.

Θα μου  πεις,λογικο δεν ειναι?

Οχι,δεν ειναι.Στον 2000 αλλαζω καναλι σε νοτα με διαρκεια και απλα πεφτει το gain-ενταση.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον DSL50 που έχω παίξει αρκετά όταν άλλαζες κανάλι υπήρχε μια σχετικά ενοχλητική παύση ανάμεσα στην αλλαγή καναλιών. Στο Combo dsl401 παρατηρώ επίσης δεν υπάρχει επιλογή presence...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Musicman

 

Εφ' όσον δεν παίζεις καθόλου Metal έχω να σου προτείνω τον Orange Dual Terror.

30W, άφθονο headroom και πολύ γεμάτη νότα..

 

Απ' την άλλη, για τη σύγκριση μεταξύ JCM 2000 και DSL 100H, ψηφίζω σίγουρα τον πρώτο. Η τελευταία σειρά DSL θεωρώ ότι έχει μόνο το όνομα DSL. Σχετικά χαμηλή ποιότητα κατασκευής και από ήχο δεν μπορώ να πω ότι δικαιολογεί τα χρήματά της. Άποψή μου.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου