Προς το περιεχόμενο

the Blue Side Band - The Crawling Tiger


Shelter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλη ανάσταση.

 

Κατ αρχας ευχαριστούμε ολους έναν προς έναν. Όταν καναμε τις ηχογραφήσεις του bells υπηρχε μια διχογνωμία για το τελος του κομματιου και για το αν θα ακολουθούσαμε πιστά το αντίστοιχο demo. Τελικα αποφασίστηκε να υπαρξει μια απαγγελία των στίχων ενός νεου τοτε κομματιου. Αυτό το σχεδιο τοτε αρχισε να μπαινει σε εφαρμογή και κατεληξε στο κομματι που είναι στο βιντεο.

 

Στα υπολοιπα αναφερθηκε ο blue.

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εμένα παίδες πάλι μου άφησε μια αίσθηση ότι πάρολο το παίξιμο και ολα ,το τραγούδι καπου δεν φτάνει την κορυφη που μπορεί να φτάσει.

Επειδή ήμουν παρών, να σχολιάσω ότι ο χώρος όπου έγινε η συναυλία (και βιντεοσκόπηση) ήταν θέατρο, το κοινό καθήμενο, οι εντάσεις μαζεμένες, οπότε τα παιδιά είχαν προσαρμόσει ανάλογα (έτσι μου φάνηκε τουλάχιστον) το παίξιμό τους. Αυτό το λέω επειδή τους έχω ακούσει να τα σπάνε σε άλλους πιο ροκάδικους χώρους.

 

Αν και οφείλω να προσθέσω ότι σε όλους τους χώρους "τα σπάνε"   ;)

 

Μου άρεσε το πιο ατμοσφαιρικό σετ που έπαιξαν εκείνο το βράδυ στο Φούρνο. Εκτός από τα άλλα εμφανή πλεονεκτήματά τους τα οποία έχω τονίσει πολλές φορές, έδειξαν ότι είναι μια μπάντα με ερμηνευτική γκάμα και αίσθηση του χώρου.

 

Επίσης είχα μαζί έναν φίλο μουσικό και ακροατή με πολύ σοβαρό και αυστηρό μουσικό κριτήριο, ο οποίος έπαθε την πλάκα του με τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Χαίρεται,

 

Μετά απο αρκετό καιρό, αυτή ειναι η κανονικά ηχογραφημένη εκδοχή του συγκεκριμένου κομματιου με κάποιες μικρές αναπροσαρμογές.

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καιρό να μ' αρέσει κομμάτι αυτού του είδους μουσικής. Το δικό σας μ' άρεσε, γιατί έχει ευφάνταστο παίξιμο και κάτι το άτεχνο-τεχνικό. Δεν μ' αρέσει όμως ο τρόπος που λέει τ' αγγλικά ο τραγουδιστής μ' αποτέλεσμα να χάνεται το θετικό του αποτελέσματος.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου