Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για μαγνήτες κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά !!! Έχω αριστερόχειρη κιθάρα και θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει διαφορά μεταξύ των μαγνητών για αριστερή και δεξιά κιθάρα ! Καθότι λέω να αλλάξω τους μαγνήτες τις κιθάρας και να πάω σε κάτι "καλύτερο" ! Ισχύει ,άν ισχύει, η διαφορά και για single coil αλλά και humbuckers ???

 

Επίσης θα είχατε να μου προτείνετε κάποιον συνδυασμό μαγνητών για strat ? Με έναν διπλό στο bridge ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αδερφε το ιδιο ειναι προχωρα αφοβα! Για Strat δεν εχω να σου προτεινω κατι (δεν το κατεχω), αλλα βλεπω οτι δε σου απανταει κανεις οποτε..... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης θα είχατε να μου προτείνετε κάποιον συνδυασμό μαγνητών για strat ? Με έναν διπλό στο bridge ?

 

Γίνε πιο συγκεκριμένος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γνωριζει καποιος πόσο μπορει να στοιχιζει ενα απλο ( οχι lock ) κλειδι ακουστικης κιθαρας ( συγκεκριμενα μου χαλασαν οι βόλτες απο την Σι ) ! Πληρωσα ενα υπερογκο ποσο ( υπερογκο εννοειται σε σχεση με αυτο που αγοραζεις ) απο γνωστο καταστημα ( μονο κιθαρες , στην Εμμ.Μπενακη !!!!! ) για ενα ασημι Αμερικάνικο Grover !

Δεν διαμαρτυρηθηκα γιατι το χρειαζομουν αμεσα , βιαζομουν , ωστοσο μου εκανε αισχρη εντυπωση ! Επιπλεον , δεν ειδα ποτε την αρχικη του συσκευασια , διοτι μου το εφερε χυμα για να το συγκρινει με το χαλασμενο κλειδι που ειχα φερει !

Αναρωτιεμαι ποσο θα πληρωνα αν ειχα καποιο πιο σοβαρο προβλημα στην κιθαρα μου !

Μετα αναρωτιουνται γιατι δεν εχουν δουλεια !!!

Επωμιζομαι το λαθος μου γιατι επρεπε να ειχα αντιδρασει ωστοσο ειμαι ακομα εντυπωσιασμενος ! Ολα μου τα σολο πλεον θα τα κανω στη Σι για να βγαλει τα λεφτα της !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Seeker

 

Πρώτα απ' όλα καλώς ήρθες στην παρέα μας!  :)

 

Δεύτερον, άνοιξε ένα άλλο θέμα με αυτό που θέλεις να ρωτήσεις γιατί είναι εντελώς άσχετο με το θέμα που έχει ανοίξει το παλικάρι εδώ και στο οποίο ζητά γνώμες για μαγνήτες.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου