Προς το περιεχόμενο

Και για να ερθουμε στα ισα μας


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελα υπερβολικε, οπως τα εχω (δυο ψαρια σε 500 λιτρα, και μερικες γαριδουλες σε 150 λιτρα, και με φιλτρα τουμπανα) μια φορα την εβδομαδα το 30% αλλαγη, καλα ειναι  8)

 

Αιντε ψαροκαμμενε, κι εδω για ενυδρεια θα μιλαμε?  ;D

 

Άσε Σπύρο μου έχει μείνει μόνο ένα 400άρι ενυδρείο απο παλιά και έτσι όπως το βλέπω άδειο τόσα χρόνια μου ρχεται να το ξαναστήσω θαλασσινό...Δυστυχώς ,όμως, λόγω συχνών ταξιδίων όπως σου είχα πει είναι αδύνατον να το συντηρώ...  :(  

 

Τέλοσπαντων,σταματώ εδώ γιατί θα πάρουν τα...ψαροντούφεκα οι άλλοι...  ;D

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το άκουσα και γω και παρόλο που το θεωρώ εξαιρετικό cover έχω μια μικρή ενσταση αν μου επιτρέπεις και είναι μάλλον παρατήρηση που έκανα συγκρίνοντας το με το original. Δεν ''αρμέγεις'' τη νότα. Δηλαδή τα δάχτυλα σου μένουν πολύ λίγο πάνω στις νότες ειδικά στο αρχικό riff (όχι ότι βιάζεσαι ή ότι εισαι εκτός χρόνο ή δεν έχεις τεχνική-αν ειναι δυνατόν). Δεν μπορώ να το εξηγήσω κάπως καλύτερα. Κάπου το έλεγε ο Satriani σε έναν μαθητή του σε  βίντεο στο youtube . Πάντως δεν θα μπορούσα να το παίξω καλύτερα πιστεύω για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

 

Να και το βίντεο

 

 

 

Kάπου στο 7.30 το λέει. ''Milking the note'' ή κάπως έτσι. Εξαιρετικό όμως και αυτο που αναφέρω είναι ΣΙΓΟΥΡΑ λεπτομέρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Σπύρο έλεος. Μας έχεις μαμήσει τελευταία. ;D

Είπαμε, Πάσχα, γιορτή της αγάπης, όχι της καταρράκωσης του ηθικού μας...

 

+1

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχην ευχαριστω και παλι.

 

Το άκουσα και γω και παρόλο που το θεωρώ εξαιρετικό cover έχω μια μικρή ενσταση αν μου επιτρέπεις και είναι μάλλον παρατήρηση που έκανα συγκρίνοντας το με το original. Δεν ''αρμέγεις'' τη νότα. Δηλαδή τα δάχτυλα σου μένουν πολύ λίγο πάνω στις νότες ειδικά στο αρχικό riff (όχι ότι βιάζεσαι ή ότι εισαι εκτός χρόνο ή δεν έχεις τεχνική-αν ειναι δυνατόν). Δεν μπορώ να το εξηγήσω κάπως καλύτερα.

Καταλαβα τι εννοεις, και εχεις δικιο που σου φανηκε ετσι, αλλα δεν ειναι ο λογος οτι δεν "αρμεγω" τις νοτες.

Ειναι απλη η εξηγηση.

Oπως εγραψα πριν, το παιζω με δικο τροπο, ετσι και την πρωτη φραση (οπως και πολλα αλλα στη συνεχεια) τα παιζω διαφορετικα, βαζωντας περισσοτερες νοτες.

Ετσι συμβαινει να φαινεται οτι δεν μενω πολυ στις νοτες, γιατι στον ιδιο χρονο μεσα, πρεπει να χωρεσω περισσοτερες.

 

Δες τα tabs παρακατω και θα καταλαβεις τι εννοω.

SatchBoogie-Originalphrase1.jpg

 

SatchBoogie-Deltaphrase1.jpg

 

SatchBoogie-Originalphrase4.jpg

 

SatchBoogie-Deltaphrase4.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε εσυ εισαι μορφωμενος λαιμαι! :D

Τι  παρτες ειν τουτες?

 

Σπυρο ειναι εξαιρετικο,εισαι μεγαλος παιχτης! ;)

 

Εξαντλωντας την αυστηροτητα που αρμοζει για εναν παιχτη του επιπεδου σου και διυλιζοντας τον κωνωπα,θα ελεγα οτι μου ελειψε λιιιγο ο ''αερας'' στην  ''ερμηνεια'' γιατι για ερμηνεια προκειται οπως ουσιαστικα εξηγεις και παραπανω.

Οταν λεω αερα,εννοω αυτη την αλητικη αυτοπεποιθηση που εχει καταφερει ο Σατριανι στο κομματι.Αλητεια που δεν καταγραφουν οι παρτιτουρες και διαφοροποιει την ερμηνεια απο τη διεκπεραιωση.

 

Εν τελει,μακαρι να μπορουσαμε κι εμεις τοσο καλα... :'(

 

Σ ωραιος! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαιμαι  φιλως, πτυχια γεματος ολος ο τοιχος.  ;D ;D

 

Νσ΄σαι καλα Σταυρο.

Αν ειχα και τον αερα του καραφλα .... καλα θα'ταν ε?  8)

Παιζει ρολο και οτι μαλλον το εχω φορτωσει νοτες και ... "αγκυλωνει" στο παιξιμο. ;)

 

Κατσε κι εχω ετοιμο ενα αλλο Boogie πιο παλιο και πιο ανετο για μενα  ;D ;D ;D

Φοβαμαι να το ανεβασω ομως.

Εχω φλομωσει την κατηγορια τις τελευταιες μερες,

Θα με πετροβολησουν.  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε κι εχω ετοιμο ενα αλλο Boogie πιο παλιο και πιο ανετο για μενα  ;D ;D ;D

Φοβαμαι να το ανεβασω ομως.

Εχω φλομωσει την κατηγορια τις τελευταιες μερες,

Θα με πετροβολησουν.  :-\

Βάλτο εσύ και θα μπω εγώ μπροστά να φάω τις πέτρες!  ;D ;D ;D

Σιγά να μη σε πετροβολήσουμε! Ίσα ίσα που είναι χαρά μας να σε ακούμε.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαιμαι  φιλως, πτυχια γεματος ολος ο τοιχος.  ;D ;D

;D ;D ;D

Ωραιο πραμα οι ταπετσαριες!

 

Δωσε πραμα στο λαο και μη φοβου.Υπαρχουν Φανηδες λαιμαι.:

Βάλτο εσύ και θα μπω εγώ μπροστά να φάω τις πέτρες!  ;D ;D ;D

Σιγά να μη σε πετροβολήσουμε! Ίσα ίσα που είναι χαρά μας να σε ακούμε.  ;)

 

Eγω θα χω ξυλορακετα.Αρχιζει και η σεζον σιγα σιγα... :D

 

Παντως,επειδη εισαι πολυπλευρος παιχτης,θεωρω-αν δεν  το χεις κανει-οτι πρεπει να ξεκινησεις ενα project δικο σου.Να τα βαλεις ολα στο μιξερ και να δημιουργησεις κιθαριστικη μουσικη.

Σιγα σιγα,όποτε υπαρχει χρονος  κ διαθεση.

Πριν να ξεχρεωσουμε σαν χωρα παντως... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχην ευχαριστω και παλι.

Καταλαβα τι εννοεις, και εχεις δικιο που σου φανηκε ετσι, αλλα δεν ειναι ο λογος οτι δεν "αρμεγω" τις νοτες.

Ειναι απλη η εξηγηση.

Oπως εγραψα πριν, το παιζω με δικο τροπο, ετσι και την πρωτη φραση (οπως και πολλα αλλα στη συνεχεια) τα παιζω διαφορετικα, βαζωντας περισσοτερες νοτες.

Ετσι συμβαινει να φαινεται οτι δεν μενω πολυ στις νοτες, γιατι στον ιδιο χρονο μεσα, πρεπει να χωρεσω περισσοτερες.

 

Δες τα tabs παρακατω και θα καταλαβεις τι εννοω.

SatchBoogie-Originalphrase1.jpg

 

SatchBoogie-Deltaphrase1.jpg

 

SatchBoogie-Originalphrase4.jpg

 

SatchBoogie-Deltaphrase4.jpg

 

 

Κατάλαβα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου