Προς το περιεχόμενο

Η ελξη των ετερωνυμων!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παλικαρια.

Θελω τη βοηθεια σας σε ενα θεμα.

Εχω ενα mesa boogie lonestar special και μια boss GT-5(ΜΟΥΦΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΙ ΠΕΤΑΛΙΕΡΕΣ ΤΗΣ ΒΟSS :? :? ) και θελω να ενεργοποιησω το fx loop του ενισχυτη γιατι δεν παλεβεται αλλο να μπαινει πριν τη προενισχυση, ειναι σκ@τ@ ο ηχος.Συνδεσα το SEND του ενισχυτη με το INPUT της πεταλιερας και το RETURN με το OUTPUT της boss αλλα τιποτα ουτε μιλια ουτε λιαλια ο mesa.

 

Αφτο που μου φενεται λογικο ειναι το fx loop του ενος να συνδεθει με του αλλου αλλα ουτε αφτο παιζει.

 

Επισης ρωτησα ενα παλικαρι και μου ειπε οτι δεν ειναι ολοι οι ενισχυτες συμβατοι με ολες της πεταλιερες.

 

Τωρα βοηθηστε με 8O 8O .τι απο ολα αυτα ισχυει και πως θα καταφερω να τα συνδεσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ΜΟΥΦΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΙ ΠΕΤΑΛΙΕΡΕΣ ΤΗΣ ΒΟSS :? :? )

Εγώ και μερικοί άλλοι γιατί νομίζουμε τόσο και καιρό πως οι ΒΟSS είναι από τις καλύτερες μάρκες???
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παλικαρια.

Θελω τη βοηθεια σας σε ενα θεμα.

Εχω ενα mesa boogie lonestar special και μια boss GT-5(ΜΟΥΦΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΙ ΠΕΤΑΛΙΕΡΕΣ ΤΗΣ ΒΟSS :? :? ) και θελω να ενεργοποιησω το fx loop του ενισχυτη γιατι δεν παλεβεται αλλο να μπαινει πριν τη προενισχυση' date=' ειναι σκ@τ@ ο ηχος.Συνδεσα το SEND του ενισχυτη με το INPUT της πεταλιερας και το RETURN με το OUTPUT της boss αλλα τιποτα ουτε μιλια ουτε λιαλια ο mesa.

 

Αφτο που μου φενεται λογικο ειναι το fx loop του ενος να συνδεθει με του αλλου αλλα ουτε αφτο παιζει.

 

Επισης ρωτησα ενα παλικαρι και μου ειπε οτι δεν ειναι ολοι οι ενισχυτες συμβατοι με ολες της πεταλιερες.

 

Τωρα βοηθηστε με 8O 8O .τι απο ολα αυτα ισχυει και πως θα καταφερω να τα συνδεσω;[/quote']

 

 

για δοκιμασε να τα συνδεσεις αναποδα μπας και...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δε βγάζει λαλιά συνήθως τα έχεις βάλει λάθος.Εκτός αν έχεις χαλασμένο καλώδιο ή είχε στο 0 το Vοlume της κιθάρας.Αν απο μπροστά τη βάζεις και παίζει κανονικά τότε ή κάνεις λάθος συνδεσμολογία ή κάτι παίζει με το loop του ενισχυτή.Εκτός αν έχει ποτενσιόμετρα ή διακόπτη που το ανοίγει τι να πω

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δε βγάζει λαλιά συνήθως τα έχεις βάλει λάθος.Εκτός αν έχεις χαλασμένο καλώδιο ή είχε στο 0 το Vοlume της κιθάρας.Αν απο μπροστά τη βάζεις και παίζει κανονικά τότε ή κάνεις λάθος συνδεσμολογία ή κάτι παίζει με το loop του ενισχυτή.Εκτός αν έχει ποτενσιόμετρα ή διακόπτη που το ανοίγει τι να πω

 

Και εγω δεν ξερω τι να πω.Τα εχω τσεκαρει ολα παρα πολεσ φορες και τα καλοδια και το volume της κιθαρας και του ενισχυτη και την ποσοτητα του σιματος που στελνει και της πεταλιερας και το διακοπτακι που εχει για {hard bypass-loop in} αλλα προκοπη δεν ειδα :cry: .Το να εχει χαλασει το κυκλομα του fx loop χλομο το βλεπω γιατι κακη συστηρηση δεν εχει υποστει και χορις τα καλοδια στην επιλογη loop in ο ενισχιτης κελαιδαει κλεφτικα.Θα παω αυριο στον οσιο Ονουφριο(μεγαλη η χαρη του) να αναξω μια λαμπαδα ισα με το μου μπας και του βαρεσει καμια ξαφνικη και παιξει.Thank u παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε έτσι απο περιέργια.Βάλε την κιθάρα στο INPUT της πεταλιέρας και το OUTPUT της πεταλιέρας στο RETURN και δες αν παίζει.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ΜΟΥΦΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΙ ΠΕΤΑΛΙΕΡΕΣ ΤΗΣ ΒΟSS :? :? )

Εγώ και μερικοί άλλοι γιατί νομίζουμε τόσο και καιρό πως οι ΒΟSS είναι από τις καλύτερες μάρκες???

 

Κοιτα και εγω συμφωνω οτι ειναι μεγαλη μαρκα αλλα οι πεταλιερες της ειναι πολυ ψιφιακιλα (ιδιετερα οι παραμορφωσεις)και ιδιετερα το σιγκεκριμενο μοντελο που εχω εγω ποθ στην αρχη νομιζα οτι με κοροιδεψαν και μου εδωσαν το κουτι της GT-5 και τσιπακια της zoom!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε έτσι απο περιέργια.Βάλε την κιθάρα στο INPUT της πεταλιέρας και το OUTPUT της πεταλιέρας στο RETURN και δες αν παίζει.

 

!!!ΤΖΙΦΟΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εκει ειναι που δεν θα παιξει με τιποτα... :lol: με τι προ-ενισχυση θα βγει το σημα?? :lol: :lol:

 

Καταρχην βεβαιωσου αν η λουπα δουλευει σωστα,δανεισου ενα πεταλι και βαλτο στη λουπα για να δεις αν ολα λειτουργουν,κατα 90% κατι λαθος εχεις κανει στη συνδεσμολογια/ρυθμιση (διαβασε ξανα προσεκτικα το manual) μια και να εχει χαλασει ο Boogie χλωμο το βλεπω (οι ενισχυτες αυτοι απλα ΔΕΝ ΧΑΛΑΝΕ ΠΟΤΕ...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου