Προς το περιεχόμενο

VHT special 6 λαμπες..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!Τι λαμπες προτεινετε για αναβαθμιση ενος vht special 6 και απο που?Ακομα αν τυχον αλλαξω και το μεγαλφωνο τι προτεινετε?

 

Ευχαριστω

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Γεια σου φιλε.Στο δικο μου εβαλα τις tung sol αλλα δυστηχως ο τυπος στο ebay δεν πουλαει αλλο και τις ειχε αρκετα φθηνα και φθηνα μεταφορικα.Εγω προσπαθησα να κρατησω τον αρχικο χαρακτηρα του ενισχυτη και εβαλα ,6v6 και 12ΑΧ7 ιδια με την μανα του.Αλλα αν ψαχτεις θα βρεις και σε ξενα φορουμ και στο τιουμπ πατεντες με λαμπες στο συγκεκριμενο μοντελο,για τον ηχο που σου αρεσει περισσοτερο.Εμενα μου αρεσει αυτην η καπως Fender χροια και ετσι το αφησα ως εχει.

  Το μεγαφωνο γιατι να το αλαξεις ,μια χαρα ειναι ,ουτως η αλλως ειναι ενισχυτης για σπιτι γιατι να χωσεις τοσα φραγκα σε ενα ηδη αξιοπρεπες μηχανημα.Εγω θα αλαζα τις λαμπες  αναλογα με τον ηχο που θελω και μεχρι εκει.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες διαφορα με τις tung sol?Γενικα ειναι λιγο μουντος ετσι τον νιωθω και θελω να καθαρισει λιγο..ο ιδανικος ηχος για μενα ειναι fender champ..

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στηλε ενα mail αν θες στον ανθρωπο να σου προτινει κατι σαν matching αν δεν σου πει καποιος

ριξε και ενα διαβασματακι εδω

http://www.thetubestore.com/Resources/Product-Reviews/6V6-Tube-Review

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TungSol 12AX7 & JJ 6V6!  :)

 

Η αλλαγή του μεγαφώνου πάντως παίζει να βοηθήσει στο να ξεμουντίνει, σίγουρα πολύ περισσότερο από την αλλαγή των λυχνιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες διαφορα με τις tung sol?Γενικα ειναι λιγο μουντος ετσι τον νιωθω και θελω να καθαρισει λιγο..ο ιδανικος ηχος για μενα ειναι fender champ..

Σιγουρα ειδα διαφορα στην αποκριση αλλα και σαν να καθαρισε λιγο η βαβουρα οταν το βαζω τσιτα.Εγω ειμαι ευχαριστημενος τοσο πολυ απο αυτο το μικρο ενισχυτακι που σκεφτομαι να κανω ενα review για οσους ψαχνουν ενα οικιακο μικρο ενισχυτη με σχετικα καλη αποδοση αλλα κολησα τελευταια και δεν παιζω τπτ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου