Προς το περιεχόμενο

Οταν ο ενισχυτής δεν έχει effect loop...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο μόνος τρόπος για να βάλεις fx στον ενισχυτή αυτό (και σε κάθε άλλο του είδους) είναι η χρήση κάποιου attenuator το οποίο έχει fx loop. Είχα δει ένα στις αγγελίες που είχε βγει. Στην ουσία περνάει τα εφέ στο σήμα του ενισχυτή και πριν το ηχείο. Προσπαθώ να θυμηθώ πώς το έλεγαν..

 

*Το βρήκα, είναι το Bad Cat The Unleash Amplifier (http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/bad-cat-the-unleash-amplifier--attenuator?pfm=sp)

 

Τι λες ρε φίλε... υπάρχει τέτοιο πράγμα? :o ωραία ιδέα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν εξαιρέσεις ότι είναι πανάκριβο ναι είναι πολύ καλή λύση.

 

Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν τα τσακάλια του DIY να φτιάξουν κάτι αντίστοιχο, έστω και χωρίς attenuator, κάτι που να μπορείς να περνάς post amp/pre cab τα fx.

 

Χμμμμμ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Unleash παίδες δεν είναι απλά attenuator, είναι συνδυασμός ενισχυτή με attenuator. Το σήμα σου δηλαδή ξαναπερνάει από τελικό στο τέλος, γι'αυτό μπορεί και έχει fx loop.

 

Για διαβάστε λίγο,

http://www.badcatamps.com/unleash.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω οτι μπαίνει. Το Loop γενικά έχει κάποιες ιδιαιτερότητες και στους μικρούς είναι πιο έντονες. Αν χρησιμοποιείς εφέ αξίζει. Στο μυαλό μου έχω τρεις λύσεις η μία δεν επηρεάζει την αισθητική. Αν ήσουν Χανιά θα στο έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου