Προς το περιεχόμενο

LINE 6 TONEPORT KB37


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

γεια φιλε καφκα. το εχω κανα 3μηνο τωρα. τα λεφτα του δεν τα αξιζει με τιποτα. σατ ιδια λεφτα παιρνεις καρτα ηχου που μετραει.

ααα και μη δελεαζεσαι απο το keyboard-ακι.  :o ειναι χαλια για να παιξεις σωστα. καλυτερα να κοιταξεις για καποια αλλη μαρκα :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:(συμφωνώ για το Keyboard-υπάρχουν άλλα και με περισσότερες οκτάβες και πιο ανεξάρτητα και ασυγκρίτως πιο φθηνά!!!!

 

Επερώτηση:όμως ακόμα και μια κάρτα ήχου σ'αυτά τα οικονομικά επίπεδα,που όντως μετράει, έχει να προσφέρει αυτά που προσφέρουν τα toneport της Line 6 ειδικά αν ο σκοπός σου είναι ένα φτηνό interface ηχογράφησης κιθάρας-μπάσου-φωνής τρία σε ένα;(μιλάω για την εξομοίωση της προενίσχυσης αυτών).Μήπως ο συνδυασμός ενός midi-clavie και ενός toneport(πχ. UX-1) να δούλευε πιο αποτελεσματικά;Εξαρτάται από αρκετά πράγματα και κυρίως τι ακριβώς θες να κάνεις και ποια είναι τα μέσα που έχεις ήδη+πόσα λεφτά δύνασαι να σκάσεις.

 

Οπότε καλό θα ήταν φίλε Kafka να μας έλεγες τι περίπου θες να πετύχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εψαχνα για ενα αρκετα καλο interface γύρω στα 120 ε για ηχογραφηση κιθαρα-μπασο-φωνη καρφί στην καρτα ήχου ,γιατι η κάρτα που εχω τωρα ειναι ψιλοαπαράδεκτη!! κ μιας προγραμματίζω τυμπανα στο cubase και κάποια στιγμη το σκεφτόμουν για κλαβιέ ,μου φάνηκε σαν καλή λυση (2 σε 1). Αλλα αφου λετε οτι δν είναι κ τοσο καλό το Midi μάλλον θα πάρω κανα ux1 (αν έχετε γι'αυτό άποψη πείτε μου) και κανα ψιλοκαλό κλαβιε (που θα μου βγεί κ πιο οικονομικά στο σύνολο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω γι'αυτά τα χαρακτηριστικά σ'αυτήν την τιμή δεν πρέπει να υπάρχει κάτι άλλο αντίστοιχο με το toneport(αν και δεν το έχω ψάξει εκτεταμένα) σε επίπεδο hardware,και μολονότι  δεν έχω εμπειρία από τα toneport ,

γενικά η συγκεκριμένη εταιρία τα πάει αρκετά καλά σε επίπεδο εξομοιώσεων-αν κρίνω απ'το pod

(θα ήθελα κι εγώ όμως από κάποιο χρήστη της toneport σχόλια για το θέμα ηχογράφησης φωνής-κιθάρας-μπάσου)-μη σε παρασύρω όμως εγώ

 

-αν όντως δουλεύει το hardware monitoring δεν θα έχεις λογικά κάποιο πρόβλημα(τσέκαρε όμως τα specifications και τα minimum requirments απο το site της line6 για να σιγουρευτείς ότι κάνει για τον υπολογιστή σου)

 

http://line6.com/toneport/compare.html

 

-αν θες να ηχογραφήσεις φωνή με πυκνωτικό μικρόφωνο έλεγξε αν το toneport UX1 έχει phantom power γιατί νομίζω ότι δεν έχει αλλά δεν είμαι και σίγουρος(αν έχεις δυναμικό μικρόφωνο δεν υπάρχει πρόβλημα)-το UX2 έχει σίγουρα

-δες κι αυτό

-πέρνα μια βόλτα απ'τον Νάκα να το δεις

-τσέκαρε το http://www.thomann.de/gr/native_instruments_guitar_rig_3_kontroller_ed.htm που είναι κάτι αντίστοιχο αλλά ξεφεύγει πολύ πολύ από το budget σου

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου