Προς το περιεχόμενο

Ευρωπαικό e-bay και τελωνείο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα διαβάσει κάτι σχετικό αλλα δε ξέρω που να το βρώ.

Υποτίθεται οτι αμα μπείς απο το Γερμανικο ή οποιοδηποτε Ευρωπαικο e-bay και βρεις κάτι που τελικά ο αποστολέας ειναι απο Αμερική, ξεπερνας το θέμα του τελωνειου. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

πχ  http://www.ebay.de/itm/M-Audio-M-Track-Plus-w-iLok-2-/151313648271?pt=US_Computer_Recording_Interfaces&hash=item233aff0a8f_

 

 

Επίσης ο λογαριασμός μου πρεπει να ναι σε κάποιο ευρωπαικό e-bay και οχι στο αμερικάνικο για να ισχύσει αυτό ή  είναι άσχετο.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει κάτι σχετικό αλλα δε ξέρω που να το βρώ.

Υποτίθεται οτι αμα μπείς απο το Γερμανικο ή οποιοδηποτε Ευρωπαικο e-bay και βρεις κάτι που τελικά ο αποστολέας ειναι απο Αμερική, ξεπερνας το θέμα του τελωνειου. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Iσχύει

 

Επίσης ο λογαριασμός μου πρεπει να ναι σε κάποιο ευρωπαικό e-bay και οχι στο αμερικάνικο για να ισχύσει αυτό ή  είναι άσχετο.

είναι άσχετο…ένα είναι το Εbay

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς ακριβώς γίνεται αυτό; Μου κάνει μεγάλη εντύπωση...

Δεν ισχύει…δεν διάβασα σωστά.. γράψε λάθος…είμαι σε διαδικασία σύνθεσης!!!! 8) :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου