Προς το περιεχόμενο

Αγορά Κιθάρας Jackson Soloist slx


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μονο αν τις παιξεις και τις 2 θα καταλάβεις αν σου κάνουν και αν αξίζει αυτή η διαφορά στην τιμή.

 

Την Ibanez θα τη βρεις στον Τρίμη, τη Jakcson δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξερω παει περιπου στα 1000 αλλα μπορω μαλλον ν τ διαθεσω

 

Απο υπολοιπο εξοπλισμο τι εχεις η τι σκεφτεσαι να παρεις?Απλα σκεψου οτι αν θες ηχο εκει πρεπει να ριξεις το βαρος περισσοτερο(το χρηματικο) προς τα κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ευτυχής κάτοχος να σου πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η κατασκευή είναι πολύ προσεγμένη και το βάρος είναι ιδανικό. Τα τάστα είναι υπέροχα δουλεμένα και το μανίκι πολύ γρήγορο. Οι μαγνήτες δε λένε κάτι ιδιαίτερο. Φαίνονται να λασπιάζουν λίγο σε high gain αλλά αυτό το φτιάχνει με τα eq ή με άλλους μαγνήτες. Το τρέμολο έχει αρκετά πιο σκληρή αίσθηση σε σχέση με το floyd rose και αυτό πρέπει να αποφασίσεις αν σου αρέσει ή όχι. Πρέπει να δοκιμάσεις δηλαδή. Overall η κιθάρα είναι πολύ καλή και θα έχει διάρκεια στο χρόνο αν την προσέξεις. Ό,τι άλλο θες πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξερω παει περιπου στα 1000 αλλα μπορω μαλλον ν τ διαθεσω

 

Επειδή παράλληλα είχες ανοίξει και thread για αγορά tube amp, καλό είναι να μας πείς τι συνολικό budget θα διαθέσεις προκειμένου να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

 

Επιλογές υπάρχουν πολλές και καλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tσέκαρε και τις ibanez premium

 

http://www.thomann.de/gr/ibanez_rg970qmz_bdk.htm

 

έρχονται και με ωραία θήκη. Πολύ στιβαρή και όμορφη κιθάρα. Καλύτερο value for money από τις soloist που προτάθηκαν κατά τη γνώμη μου. Οι μαγνήτες είναι μία χαρά. Πολύ παραμετροποιήσιμοι και ''ουδέτεροι''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tσέκαρε και τις ibanez premium

 

http://www.thomann.de/gr/ibanez_rg970qmz_bdk.htm

 

έρχονται και με ωραία θήκη. Πολύ στιβαρή και όμορφη κιθάρα. Καλύτερο value for money από τις soloist που προτάθηκαν κατά τη γνώμη μου. Οι μαγνήτες είναι μία χαρά. Πολύ παραμετροποιήσιμοι και ''ουδέτεροι''

 

H ibanez για την οποία ρώτησε είναι prestige. Γενικά οι prestige είναι πολύ ανώτερες από τις premium. Aυτό δε το γράφω επειδή έχω τη συγκερκιμένη κιθάρα αλλά επειδή έχω δοκιμάσει πάρα πολλές ibanez. Δυστυχώς όσες δεν είναι made in japan μοιάζουν πολύ φτηνές. Τα μανίκια είναι ίδια, τα τρέμολα ίδια αλλά το σώμα έχει ατέλειες, κακοτενχίες στο χρώμα, κακοτεχνίες στα τάστα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ibanez για την οποία ρώτησε είναι prestige. Γενικά οι prestige είναι πολύ ανώτερες από τις premium. Aυτό δε το γράφω επειδή έχω τη συγκερκιμένη κιθάρα αλλά επειδή έχω δοκιμάσει πάρα πολλές ibanez. Δυστυχώς όσες δεν είναι made in japan μοιάζουν πολύ φτηνές. Τα μανίκια είναι ίδια, τα τρέμολα ίδια αλλά το σώμα έχει ατέλειες, κακοτενχίες στο χρώμα, κακοτεχνίες στα τάστα κλπ.

 

Eιναι πιο μέσα στο budget του. Εγώ έχω πιάσει στα χέρια μου νομίζω δέκα. δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. έχεις δοκιμάσει πολλές ibanez. Οι prestige κι αν φαίνονται φτηνές. Ειδικά η 1570 που έχω εγώ. Τονίζω το φαίνονται. Ακόμα και η 2550 ΦΑΙΝΕΤΑΙ φτηνή.Αυτή που πόσταρα είναι πενέμορφη με φινιρίσματα που μόνο στο custom shop της ibanez τα βλέπεις. Δες και ένα review με τον tom quale

 

http://licklibrary.ceros.com/iguitarmag/greg-howe-guitar-interactive-magazine/issue18/page/64

 

Δε νομίζω ότι φαίνεται φτηνή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Καταπληκτική κιθάρα!!Είμαι σε δίλημμα μεταξύ αυτής και της ML-2 του Chappers.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου