Προς το περιεχόμενο

'n Hand vol Vere (SpyrosCh)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα άπαντες εξ'άπαντες,

 

Τούτο εδώ έχει αρκετά θέματα ακόμα (ειδικά από άποψη μίξης), χώρια που είναι και μεγάλο. Αν σας κρατήσει μέχρι το τέλος σας ευχαριστώ! Αν όλα πάνε καλά, προς το φθινόπωρο θα είναι έτοιμα και τα υπόλοιπα. Τα πάντα γράφτηκαν σε ένα homestudio εδώ στο Βόλο, χωρίς midi τούμπανα αυτή τη φορά (οι τυμπανιστές ας είστε λίγο πιο επιεικείς στις εκάστοτε πρασινάδες -είχα αρκετό καιρό να πιάσω μπαγκέτες ::) ).

 

Υπομονή, σχόλια και (κυρίως) παρατηρήσεις παραπάνω από ευπρόσδεκτα.:)

 

Ακόμα και στα ποταπά 320Kbps ήτανε κοντά 18mb, οπότε το λινκ είναι από το soundcloud:

 

https://soundcloud.com/spyrosch/n-hand-vol-vere-320

 

(πάω δίπλα στου Σταύρου να κοπανηθώ)

 

Ευχαριστώ σας!

Σπύρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει, ρε φίλος, τι να πώ...εξαιρετικός!!!

 

 

(λέω και εγώ ότι θέλω να παίζω μουσική, τρομάρα μου :P )

 

Πάντως, θα ήθελα να σε ρωτήσω, πώς και από που εμπνέεσαι τα κομμάτια σου?

 

Γράφεις, πρώτα στίχους και τους ντύνεις με μουσική ή το αντίθετο.

 

Από πού αντλείς τη θεματολογία σου;

 

Ξέρεις, ρωτάω, γιατί δε παίζεις και τα κλασσικά "intro-verse-chorus-bridge" και φτου κι απ'την αρχή.

Εϊσαι προγκ τύπος.  8)

 

και πάλι συγχαρητήρια, ρε μαν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mustafank, χαίρομαι που σου άρεσε, σε ευχαριστώ!

 

Να σου πω την αλήθεια, είναι ένα μπέρδεμα η όλη ιστορία με την "έμπνευση": ως ένα σημείο προσπαθώ να τα σκεφτώ σαν ιστορίες και όχι σαν δομές και οι στίχοι συνήθως έρχονται αργότερα, πράγμα όμως που καμμιά φορά τα φέρνει όλα τούμπα (αν έχεις βρεί κάτι στιχουργικά/μελωδικά καλό). Αυτά όμως έχουν λίγη σημασία εν τέλει!

 

Σε ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκίνηση, το απέραντο μου respect  :)

 

Με ακουστικά ίσως ήθελα λιιιιιιιιιγο πιο δυνατά τα φωνητικά (αν και κάνουν απίστευτο blend συχνοτικά!) και δυνάμωσε λίγο ν ακούσουμε το σόλο στο τέλος να φχαριστηθούμε!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και όλο μπαίνεις σε πιο πολύπλοκα μονοπάτια Σπύρο! Και μ' αρέσουν! ΠΟΛΥ!

 

Προσωπικά τα levels εμενα μου φάνηκαν μια χαρά. Σημειώνω ότι ακούω σε laptop, οπότε μπούρδες μπορώ να κρίνω, αλλά η φωνή ΗΤΑΝ δυνατά (πέραν το χαμηλό σημείο στο 03:30 περίπου) και το ίδιο το σολο.

 

Νιώθω ότι πράγματι δεν είναι έτοιμο. Λείπουν αρκετά layers, νομίζω. Τουλάχιστον σύμφώνη με προηγούμενες δουλειές σου... Αλλιώς για μένα είναι (σχεδόν) έτοιμο.

 

Και, ρε θηριο, μόνος σου τα τύμπανα; Πάντα έλεγα στα παιδιά μου ότι "Να εδώ τα κάνει όλο ο Σπύρος, εκτός από αυτό το τραγούδι που... Ναι, Δημήτρη, με Η//Υ τα έκανε τα ντραμς". Τώρα τι θα του λέω; "Δημήτρη, όλα, ΑΠΟΛΥΤΩΣ, τα έκανε ο Σπύρος. ΟΛΑ! ΜΑ ΟΛΑ!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου