Προς το περιεχόμενο

Ο ήχος της ηλεκτρικής κιθάρας για πανηγύρια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα μπορούσατε να μου πείτε τι μπορώ να κάνω;

 

Να αγορασεις εναν Fender Twin Reverb και να του βαλεις μεγαφωνα Electrovoice

 

Δεν μας ειπες τι ενισχυτη εχεις (και ο ενισχυτης ειναι το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ κομματι του ηχου σου,πολυ σημαντικοτερος απο τη κιθαρα) οποτε σου το προτεινω.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να πλησιασεις λιγο μονταρε τη στρατ ωστε να παιζει ο neck μαγνητης παρεα με τον bridge μετα 13αρες φλατ και o twin με τα electrovoice που ανεφερε ο superfunk ειναι σχεδον must!

Επισης αν δεν ακουγεσαι σε αποσταση 10 οικοδομικων τετραγωνων δεν κανεις τιποτα!!!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε μια συνδεσμολογια που να σου επιτρεπει να εχεις σε σειρα τους μαγνητες  neck+middle οπως και middle+bridge.

Πιστευω οτι θα σε βολεψει το αποτελεσμα σε αυτες τις νεες θεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις επισης να κανεις μια συνδεσμολογια που να παιζει ο neck με τον bridge μαγνητη.στην ultra stratocaster που εχω στην μεσαια θεση του διακοπτη δεν παιζει ο middle μαγνητης,αλλα ο neck με τον bridge.εχει αυτον τον σκαστο ηχο που θες και φερνει λιγο σε αυτον τον "σκαφατο" ηχο αλλα και σαν tele.αν εχεις και twin ή deluxe reverb ακομα καλυτερα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρη εισαι μαγκας, ειχα και εγω το ιδιο προβλημα καποτε, και ηρθα εδω και ρωταγα  και μου λεγανε και μενα τετοια, μην δινεις σημασια, τωρα βαζω τα ποτενσιομετρα του ενισχυτη και της κιθαρας σε τυχαιες θεσεις και εχω βελτιωθει πολυ απο τοτε   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα βαζω τα ποτενσιομετρα του ενισχυτη και της κιθαρας σε τυχαιες θεσεις και εχω βελτιωθει πολυ απο τοτε  

 

+1000

 

βοηθα πολυ και το να τηγανισεις μπαρμπουνια με φασκομηλο και να περασεις την ταστιερα σου με το λαδι που θα μεινει στο τηγανι.

 

ενισχυτη δε χρειαζεσαι,παρε μια ντουντουκα απο τη συγκεντρωση του ΠΑΜΕ και θα εισαι κομπλε...στην αναγκη και ενα παλαιο γραμμοφωνο απο τη Μικρα Ασια (καλο ειναι να εχει παιξει τη "Γκιουλμπαχαρ" καμμια 200αρια φορες) την κανει τη δουλεια  

 

και ηρθα εδω και ρωταγα  και μου λεγανε και μενα τετοια, μην δινεις σημασια,

 

μα και συ ρε φιλΩς ΕΔΩ ηρθες για να ρωτησεις?

 

τοσα site μαγειρικης υπαρχουν..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bridge μαγνήτης στη strat -> Πεταλάκι metal zone με τέρμα gain και treble -> Marshall MG 15 με κομμένα μπάσα- μεσαία και full treble. Πιο για τα πανηγύρια δε γίνεται  ;D ;D ;D

 

 

(Πιστεύω αν τραβήξεις και κανα bend στο 22 τάστο, θα ακουστεί ΑΚΡΙΒΩΣ σα κιμωλία που τη σέρνεις με δύναμη στον πίνακα  ;D ;D ;D )

 

 

(Sorry, αλλά με το ζόρι κρατιόμουν, βρήκα φως και μπήκα όμως τώρα ;D respect στις κρασοκατανύξεις και τα γουρουνόπουλα ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να φτιάξεις ήχο για τα πανηγύρια ειναι πολυ εύκολο  8)

Το να παίξεις δημοτικό μπάσοκιθαρο ειναι δύσκολο και μόνο κάποιος που το κανει μπορει να σε διδάξει . ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

ενισχυτη δε χρειαζεσαι,παρε μια ντουντουκα απο τη συγκεντρωση του ΠΑΜΕ και θα εισαι κομπλε...

Εγω του προτεινω να παρει μια μικροφωνικη απο τη συγκεντρωση του νεοφιλελε Τζημερου φιλως... ετσι κι αλλιως ο τυπος για τα πανηγυρια ειναι, πιστευω οτι θα βρει τον ηχο που θελει.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου