Προς το περιεχόμενο

Preamp pedal για συνδεση σε Poweramp κατ'ευθειαν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Εχω ενα ρακ, με εναν τελικο 6l6 και ενα Gmajor2 καθως και ενα Blackstar HT-Metal πεταλι. Το σημα μου ξεκιναει απο τη κιθαρα, περναει μεσα απο το blackstar πεταλ, μετα απο το gmajor μετα παει στο τελικο και καταληγει σε μια καμπινα 2x12'. Για καθαρο preamp σε πεταλι υπαρχει καποια προταση? Αυτο που κανω μεχρι τωρα σαν signal chain κανει καπου κακο? απλα θα ηθελα ενα pedal preamp μονο με καθαρο καναλι. χρειαζεται η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι θυμάμαι, η AMT έχει βγάλει καλά μαραφέτια γι αυτή τη δουλειά. Συγκεκριμένα:

 

- AMT SS-20 (έχει και καθαρό κανάλι, τα βρώμικα προσανατολισμένα σε πιο μοντέρνους/σκληρούς ήχους νομίζω)

 

- ΑΜΤ SS-11 (όπως το παραπάνω, με πιο vintage προσανατολισμό στα βρώμικα)

 

- AMT F1 (είναι απλά καθαρό preamp στα πρότυπα του Fender Twin αν θυμάμαι καλά, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις είτε με πετάλι distortion από μπροστά είτε με A/B λούπες και το blackstar σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oderdrive καναλι δεν χρειαζομαι μιας και εχω το blackstar για αυτο.

Δεν την ηξερα αυτη τη σειρα απο πεταλακια!

Ειμαι αναμεσα στο F1 και στο V1 αν και νομιζω πως πιο πολυ το f1 μου ταιριαζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου