Προς το περιεχόμενο

Η 'Α'γενεια στο μεγαλειο της...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Πράγματι, αγενές το μήνυμα..

 

Εσύ, ωστόσο, με ποιο δικαίωμα δημοσιοποιείς το μέιλ που σου στέλνει κάποιος, γράφοντας και το μέιλ του αποστολέα? Είναι κάτι που ήθελε να πει προσωπικά σε σένα και όχι δημόσια..

Να προσθέσω πως παρόμοιες τακτικές με σχόλια, "un-called-for" (άσχετα με συναλλαγή) γίνονται απο κάποιον που γράφει σε αυτό το θέμα, σύμφωνα με παράπονα σε π.μ. που έχω λάβει σαν διαχειριστής κατα καιρούς. Τι έχει να πει γι αυτό ο ίδιος;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εγω οταν βλεπω τυπους στις αγγελιες που ψαχνουν για #$%@#$ σκεπτομαι να παρω τηλεφωνο να εκτονωθω λιγο... αλλα δεν το κανω οχι απο ευγενεια,  λυπαμαι τις μοναδες και τον χρονο μου, προτιμω 1000 φορες την φανερη αγενεια απο τη φτιασιδωμενη με τους καλους τροπους.

 

γενικα μιλαω δεν ξερω ουτε τι πουλας ουτε ποσο κανει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενκς.  ;D ο zakk ειναι στην φωτο  ;D

 

Ναι .... κατι καταλαβα!!! :P

 

ποιος ειναι ο zakk? απο που βγαινει? απ το zakketas?  :)

 

χα χα χα χα χα χα....

 

Πράγματι, αγενές το μήνυμα..

 

Εσύ, ωστόσο, με ποιο δικαίωμα δημοσιοποιείς το μέιλ που σου στέλνει κάποιος, γράφοντας και το μέιλ του αποστολέα? Είναι κάτι που ήθελε να πει προσωπικά σε σένα και όχι δημόσια..

 

Με το ιδιο δικαιωμα που μου μιλησε και αυτος ασχημα και αγενεστατα.

Και ακριβως επειδη μιλησε ετσι θα ηθελα να ξερουν καποιοι που ισως τυχει να κανουν συναλλαγη μαζι του με τι ατομο εχουν να κανουν.

 

Να προσθέσω πως παρόμοιες τακτικές με σχόλια, "un-called-for" (άσχετα με συναλλαγή) γίνονται απο κάποιον που γράφει σε αυτό το θέμα, σύμφωνα με παράπονα σε π.μ. που έχω λάβει σαν διαχειριστής κατα καιρούς. Τι έχει να πει γι αυτό ο ίδιος;

 

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ... ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΡΥΨΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Ο administrator ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ , ΟΤΙ ΝΑΙ ΣΤΕΛΝΩ ΠΜ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΠΙΘΑΝΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ,ΑΛΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΚΑΣΤΩΤΕ ΑΓΓΕΛΙΑΣ Φ Ι Λ Ι Κ Α  ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΠΡΟΕΡΑΙΤΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ.

 

ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ? ΠΡΙΝ ΜΙΣΗ ΩΡΑ . ΕΝΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΕΔΙΝΕ 80 ΕΝΑ CRY BABY ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΚΡΟΥΤΖ ΣΤΑ 81 ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ (ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ) ΟΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΙΞΕ ΣΤΑ 65.

 

ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΡΥΨΩ... ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΜΕΝΑ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΜΑΙΛ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΑΠΟ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΕΙΕΣ ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΓΕΝΗΣ Η Μ@Λ@Κ@Σ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΠΩΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ.

 

ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΚΟΠΡΟΕΡΑΙΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 'ΠΟΝΗΡΙΑ' ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΜΙΑΣ ΦΙΛΙΚΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ 'ΠΑΡΑΠΟΝΑΚΙΑ' ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ....

 

ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΙΧΤΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ... ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΒΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΝΟΝΑ.

 

ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΚΩΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΠΩΛΗΤΕΣ

 

ΕΝΟΧΛΗΣΕ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΜΑΙΛ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΟΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ .... ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΝΟΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΒΗΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΚΥΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΑΠΟΣΤΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ. ΚΑΙ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ .... ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΕ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΕ!!!

 

Και εγω οταν βλεπω τυπους στις αγγελιες που ψαχνουν για #$%@#$ σκεπτομαι να παρω τηλεφωνο να εκτονωθω λιγο... αλλα δεν το κανω οχι απο ευγενεια,  λυπαμαι τις μοναδες και τον χρονο μου, προτιμω 1000 φορες την φανερη αγενεια απο τη φτιασιδωμενη με τους καλους τροπους.

 

γενικα μιλαω δεν ξερω ουτε τι πουλας ουτε ποσο κανει

 

 

Καλα τα λες φιλε μου ... αλλα ποτε σε καμια αγγελια μου δεν εχω ζητησει παρα πανω απο οσο πραγματικα αξιζει κατι μεταχειρισμενο η παραπανω απο οτι το δινουν ολοι οι υπολοιποι.

 

Μιλαμε για Behringer monitors που τα δινω 190 οταν οι περισσοτεροι τα δινουν 200 και πανω...

 

Οποτε στην περιπτωση μου ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ Η ΦΑΝΕΡΗ και μη ΑΓΕΝΕΙΑ... :)

 

 

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι, αγενές το μήνυμα..

 

Εσύ, ωστόσο, με ποιο δικαίωμα δημοσιοποιείς το μέιλ που σου στέλνει κάποιος, γράφοντας και το μέιλ του αποστολέα? Είναι κάτι που ήθελε να πει προσωπικά σε σένα και όχι δημόσια..

Με το ιδιο δικαιωμα που στελνει μαιλ για να κραξει καποιον για κατι που δεν του ανηκει και που ειναι δικαιωμα του να το πουληση οσο θελει..

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ιδιο δικαιωμα που στελνει μαιλ για να κραξει καποιον για κατι που δεν του ανηκει και που ειναι δικαιωμα του να το πουληση οσο θελει..

 

Σε ευχαριστω που εισαι ΥΠΕΡ του δικαιου ... :)

 

Αλλα εγω δεν ειμαι υπερ του 'ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΠΟΥΛΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ' .

 

Εγω προσωπικα ποτε μου δεν εχω πουλησει οσο ηθελα... γιατι ποτε μου δεν εχω σκεφτει ποσο θα ηθελα για ενα προιον.

 

Δυστηχως η ευτηχως στις αγοραπωλησειες παμε με βαση ΤΑ ΘΕΛΩ της αγορας.

 

Δλδ :

 

- ποσο εχει καινουριο

- ποσο εχει μεταχειρισμενο

 

Με βαση αυτο βγαινουν οι τιμες ... και οχι με τα θελω μας και τις αναγκες μας.

 

 

Γιατι με βαση τις αναγκες καποιων , πουλανε πιο ακριβα ακομα και απο καινουρια καποια πραγματα!!!

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αγαπητέ φίλε, ότι έχεις εσύ σε αρχείο άλλο τόσο μπορεί να έχει ο οποιοσδήποτε που επικοινώνησες και κυρίως η βάση δεδομένων μας. Ελέγχονται εύκολα.

 

Για να καταλήξω, οι συμπεριφορές αυτές, είναι κατακριτέες.

Αυτή που έγινε προς εσένα και ειναι η αφορμή της κουβέντας αλλά και αυτές που κάνεις εσύ κατα καιρούς με... καλή διάθεση όπως λες. Πόσοι το εισπράττουν έτσι όμως;  ::)

 

Ας μην είμαστε απόλυτοι στις απόψεις μας.

Και να σου πω κάτι που έχω σαν moto;

Live and let live.

 

 

Υ.Γ. Οταν γράφεις κεφαλαία κατα το netiquete (κανόνες συμπεριφοράς στο διαδίκτυο), φωνάζεις. Ρωτώ: μου φωνάζεις;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω που εισαι ΥΠΕΡ του δικαιου ... :)

 

Αλλα εγω δεν ειμαι υπερ του 'ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΠΟΥΛΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ' .

 

Εγω προσωπικα ποτε μου δεν εχω πουλησει οσο ηθελα... γιατι ποτε μου δεν εχω σκεφτει ποσο θα ηθελα για ενα προιον.

 

Δυστηχως η ευτηχως στις αγοραπωλησειες παμε με βαση ΤΑ ΘΕΛΩ της αγορας.

 

Δλδ :

 

- ποσο εχει καινουριο

- ποσο εχει μεταχειρισμενο

 

Με βαση αυτο βγαινουν οι τιμες ... και οχι με τα θελω μας και τις αναγκες μας.

 

 

Γιατι με βαση τις αναγκες καποιων , πουλανε πιο ακριβα ακομα και απο καινουρια καποια πραγματα!!!

τα ιδια πιστευουμε αλλα εγω δεν ειμαι ο μπατσος του νοιζ ας καταληξη η. αγγελια στο πατο του νοιζ μου ειναι αδιαφορη εγω παντα δινω αυτα που πουλαω στο 60 τις εκατο... και παντα φευγουν..Αδιαφορια λοιπον τιποτα παραπανω

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε, ότι έχεις εσύ σε αρχείο άλλο τόσο μπορεί να έχει ο οποιοσδήποτε που επικοινώνησες και κυρίως η βάση δεδομένων μας. Ελέγχονται εύκολα.

 

Για να καταλήξω, οι συμπεριφορές αυτές, είναι κατακριτέες.

Αυτή που έγινε προς εσένα και ειναι η αφορμή της κουβέντας αλλά και αυτές που κάνεις εσύ κατα καιρούς με... καλή διάθεση όπως λες. Πόσοι το εισπράττουν έτσι όμως;  ::)

 

Ας μην είμαστε απόλυτοι στις απόψεις μας.

Και να σου πω κάτι που έχω σαν moto;

Live and let live.

 

 

Υ.Γ. Οταν γράφεις κεφαλαία κατα το netiquete (κανόνες συμπεριφοράς στο διαδίκτυο), φωνάζεις. Ρωτώ: μου φωνάζεις;

 

1. Αφου μπορειτε να ελεγχετε τις συνομιλιες μεταξυ μελων ..... απο μενα ΕΛΕΥΘΕΡΑ , ελεγξετε τα μυνηματα μου σε αλλους χρηστες...

 

Αν μιλουσα ασχημα η αγενεστατα οπως το παιρνουν καποιοι .... τοτε καποιοι αλλοι οπως το προσφατο παραδειγμα που προανεφερα δεν θα απαντουσε ευγενικα και δεν θα καταλαβαινε οτι ΙΣΩΣ ειχε εσφαλμενη τιμη.

 

2. Επειδη και γω ειμαι πωλητης και αγοραστης... εχω ολη την καλη διαθεση να δεχτω συζητηση , παρατηρησεις επι τις τιμες των προιοντων αν καπου σφαλω...

 

Οποτε προσωπικο μοτο μου : ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ!!!

 

3. Μιας και ασχολουμε κυριως με τεχνολογικα φορουμ και μετα και με μουσικα... ξερω πολυ καλα την γλωσσα των κεφαλαιων στον γραπτο λογο των φορουμ.

 

Δεν φωναζω σε εσας (δεν εχω κατι να χωρησω μαζι σας) η σε καποιον αλλον!!!

 

Απλα ηταν 'ο ευκολος' τροπος να ειναι ξεκαθαρα τα λεγομενα μου σε οποιον διαβαζει αυτο το ποστ... δλδ οτι παραδεχομαι πραγματα , οτι δεν κρυβομαι , οτι οτι εχω να πω το λεω.

 

Τα κεφαλαια δεν ειχαν να κανουν με το δικο σας ατομο...

 

4. Κατακριτεα θα ειναι η συμπεριφορα μου απο ατομα που δεν σηκωνουν μυγα στο σπαθι τους , που πανε με το 'εγω θα βγαλω τα λεφτα μου και θα πουλησω τοσο' και οτι αλλο...

 

Παλιοτερα ειχατε τα σχολια κατω απο αγγελιες ... δεν το προλαβα το φορουμ σε αυτη τη μορφη. Τα αφαιρεσατε για ευνοειτους λογους. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν μπορω να ανταλλαξω 2 κουβεντες σε φιλικα επιπεδα με καποιον αγοραστη - πωλητη. Σωστα?

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια πιστευουμε αλλα εγω δεν ειμαι ο μπατσος του νοιζ ας καταληξη η. αγγελια στο πατο του νοιζ μου ειναι αδιαφορη εγω παντα δινω αυτα που πουλαω στο 60 τις εκατο... και παντα φευγουν..Αδιαφορια λοιπον τιποτα παραπανω

 

+ 1000 :)

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη και γω ειμαι πωλητης και αγοραστης... εχω ολη την καλη διαθεση να δεχτω συζητηση , παρατηρησεις επι τις τιμες των προιοντων αν καπου σφαλω...

 

Eσύ μπορείς να έχεις διάθεση για συζήτηση,κάποιοι άλλοι όμως ίσως όχι..

Ίσως απλά θέλουν το μήνυμα που θα έρθει στο inbox τους,να είναι από ενδιαφερόμενο και όχι από αυτόκλητους εκτιμητές της τρέχουσας τιμής μεταχειρισμένου gear.

Και μιλώ για όλους όσους ανοίγουν τέτοιες συζητήσεις και έκαναν το ίδιο κι όταν ήταν ανοιχτά τα σχόλια.

 

Τίποτα δεν προσφέρει αυτή η "συζήτηση" στην ουσία..

Αυτός που θα έχει αντικειμενικά υψηλή τιμή στην αγγελία του,απλά λόγω έλλειψης ενδιαφέροντος θα αναγκαστεί σύντομα να ψάξει τις τρέχουσες τιμές και συνακόλουθα να ρίξει από μόνος του την τιμή.

Pm όπως αυτό που δέχτηκες αλλά και πιο κόσμιου ύφους στο ίδιο πνεύμα,πραγματικά δεν βλέπω που αποσκοπούν..

 

Ο καθένας είναι ελεύθερος να πουλήσει σε ότι τιμή του κατέβει και να μην δώσει λογαριασμό σε κανέναν.

Οι αγγελίες με παραπλανητική περιγραφή,μούφα φωτό,κλεμμένο gear,κ.λ.π. είναι  αυτές που κρύβουν τους περισσότερους κινδύνους για έναν αγοραστή και δυστυχώς αν γίνει η στραβή,μετά δύσκολα βγαίνει άκρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου