Προς το περιεχόμενο

EV TX1152 VS ZX5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φιλοι μου. Θα ηθελα τη γνωμη σας για δυο πολυ συγκεκριμενα ηχεία. Σκέφτομαι να πάρω 2 EV TX1152 ή 2 EV ZX5 και στο μελλον θα τα κανω σιγουρα 4. Τα ΖΧ5 τα ξερω και τα εχω ακουσει, ομως πολλοι μου προτεινουν να προτιμησω ξυλινο ηχείο. θα τα παιζω με τελικο EV Q1212 σε εξωτερικους χωρους (μικρου και μετριου μεγεθους, ορχηστρα: μπουζουκι, αρμονιο drumachine, βιολι και φωνες). Να προτιμησω τα ΤΧ1152 ή υστερουν καπου σε σχεση με τα ΖΧ5 λογω και της μικρης διαφορας τους στην τιμη;;;

Ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Γεια σας φιλοι μου. Τελικά πήρα τα tx1152 και είμαι υπέρ ευχαριστημένος απο όλες τις απόψεις. Ήχος φανταστικός ενταση τρομερή και αρίστη ποιότητα. Τα λέω ολά αυτά γτ ίσως φανούν χρήσιμα σε κάποιον άλλο.

Σκέφτομαι να αγοράσω κι άλλα της ιδιας σειρας. Και εδώ θέτω το επόμενο ερώτημα μου και ελπίζω να με βοηθησετε. Είναι καλυτερα να πάρω τεσσερα με μονο γουφερ ή 2 με διπλό;;; ποια είναι τα υπέρ και τα κατα; αυτά με το διπλό γουφερ διαφέρουν γυρώ στα 500 ευρώ λιγότερα.... Όμως η μεταφορά και το στήσιμο είναι λίγο θέμα.... Επίσης ο ήχος απο 4 tx1152 δεν διαχέεται καλυτερα απο 2tx1252; ευχαριστώ Πόλυ και ελπίζω να μην σας κουρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου