Προς το περιεχόμενο

Demy-Μονο μπροστα, σας ξεφυγε το AutoTune!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πραγματι αυτη η "τσαχπινια" οπως λες συνανταται συχνα σε τραγουδια του ειδους...ομως ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ...η προκειται για "λαθος"  στο auto tune η για πολυ χαλια χρηση της "τσαχπινιας"...(οταν το κανουν εχω την εντυπωση οτι αλλαζουν μονο το vocal pitch ενω το υπολοιπο μουσικο background παραμενει ως εχει....αντιθετα εδω ακουω οτι το "ρίχνει" ολο...)

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το κανονικο κομματι

 

αν ακουω σωστα το remix η το ανεβασαν λιγο ταχυτητα η ανεβασαν λιγο το pitch shift. παντως το συγκεκριμενο σημειο δε νομιζω οτι εγινε απο λαθος αλλα εσκεμμενα. Η Demy δεν ηχογραφησε ξανα τα φωνητικα, το remix εγινε με το προυπαρχον υλικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομίζω ότι το πρόβλημα δεν είναι στη νότα που καταλήγει αλλά στο χρόνο της μετάβασης (άργησε λίγο) και κυρίως στον επόμενο στίχο.

 

Κατά τα άλλα, έχει γεμίσει ο τόπος από αυτού του είδους τα κομμάτια που στα αυτιά μου είναι ΑΦΟΡΗΤΑ. Δηλαδή, ΟΚ κομμάτι με κορίτσια και ράπερ, αλλά γιατί πρέπει να υποστώ παραμορφωμένο synth μπάσο και κρουστά "πέφτουν τα κατσαρόλια - βαράω παλαμάκια"?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κατά τα άλλα, έχει γεμίσει ο τόπος από αυτού του είδους τα κομμάτια που στα αυτιά μου είναι ΑΦΟΡΗΤΑ. Δηλαδή, ΟΚ κομμάτι με κορίτσια και ράπερ, αλλά γιατί πρέπει να υποστώ παραμορφωμένο synth μπάσο και κρουστά "πέφτουν τα κατσαρόλια - βαράω παλαμάκια"?

 

 

Δε θα διαφωνησω αλλα για να κανω το δικηγορο του διαβολου και ανθρωποι που ακουνε αυτου του ειδους τα ευπεπτα αναλαφρα εμπορικα κομματια μπορουν να πουν το ιδιο για τη μουσικη που ακους εσυ και εγω και οποιοσδηποτε αλλος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου