Προς το περιεχόμενο

Agile guitars



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν τις δεις σαν project κιθαρες και εισαι διατεθειμενος να δουλεψεις πανω τους και να κανεις πραγματα που θα τα εκανε ενας τεχνικος τοτε ναι....αλλα και παλι αν δεν μενεις εξωτερικο δεν λεει να πληρωσεις τωρα και τελωνειο για...Agile.

 

Με λιγα λογια για οτιδηποτε εκτος του project ποιο πολυ σε συμφερει να παρεις καποια μετεχειρισμενη γνωστης εταιρειας πχ καμια  ltd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τις δεις σαν project κιθαρες και εισαι διατεθειμενος να δουλεψεις πανω τους και να κανεις πραγματα που θα τα εκανε ενας τεχνικος τοτε ναι....αλλα και παλι αν δεν μενεις εξωτερικο δεν λεει να πληρωσεις τωρα και τελωνειο για...Agile.

 

Με λιγα λογια για οτιδηποτε εκτος του project ποιο πολυ σε συμφερει να παρεις καποια μετεχειρισμενη γνωστης εταιρειας πχ καμια  ltd.

 

Είμαι αμερική και θα την παραγγείλω εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κατι μηνες με ετρωγε ασχημα να παρω αυτη http://www.rondomusic.com/harm1toastblue.html

αφου εψαξα και διαβασα αρκετα για τις agile τελικα δεν προχωρησα σε αγορα.

Ειναι πολυ πιθανο να σου κατσει κιθαρα με θεματακια στο φινιρισμα `η και κατασκευαστικα οπως "αρπαγμενο" μπρατσο,για να σου τη στειλουν εκτος αμερικης πρεπει να παρεις και την θηκη της (+40 ευρω περιπου),και οι δασμοι τελωνεια κτλ ανεβαζουν το ποσο αρκετα ,δεν πηρα το ρισκο.

Λενε οτι οι Agile ειναι για την Αμερικη οτι οι Vintage για Αγγλια και γενικοτερα Ευρωπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι αμερική και θα την παραγγείλω εδω.

Ουπς τωρα το ειδα σορυ.

Αλλαζει το πραμα,αν ημουν στη θεση σου θα προχωρουσα....

(Οtto εχουμε ξαναμιληση για αυτες και σε παλιοτερο θεμα `η κανω λαθος?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς τωρα το ειδα σορυ.

Αλλαζει το πραμα,αν ημουν στη θεση σου θα προχωρουσα....

(Οtto εχουμε ξαναμιληση για αυτες και σε παλιοτερο θεμα `η κανω λαθος?)

 

δεν είμαι σίγουρος ότι έχουμε μιλήσει αλλά δεν αποκλείεται. Κοίτα, το συνολικό ποσό για εδώ που βρίσκομαι είναι πάρα πολύ μικρό. Σκέφτομαι ότι με 300-350 δολλάρια (και λίγη τύχη) μπορεί να είναι καλό οργανάκι. Δεν έχω διαβάσει και πολλά αρνητικά μέχρι στιγμής. Αν ήμουν Ελλάδα, ούτε για πλάκα δε θα το σκεφτόμουν με τελωνεία και μεταφορικά.

 

Τα specs είναι εντυπωσιακά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είμαι σίγουρος ότι έχουμε μιλήσει αλλά δεν αποκλείεται. Κοίτα, το συνολικό ποσό για εδώ που βρίσκομαι είναι πάρα πολύ μικρό. Σκέφτομαι ότι με 300-350 δολλάρια (και λίγη τύχη) μπορεί να είναι καλό οργανάκι. Δεν έχω διαβάσει και πολλά αρνητικά μέχρι στιγμής. Αν ήμουν Ελλάδα, ούτε για πλάκα δε θα το σκεφτόμουν με τελωνεία και μεταφορικά.

 

Τα specs είναι εντυπωσιακά πάντως.

 

Αν κανεις το setup εσυ και ισως και καποιες επιπλεον εργασιες αν χρειαζονται οπως fret leveling  και τα σχετικα, τοτε προχωρα αφοβα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανεις το setup εσυ και ισως και καποιες επιπλεον εργασιες αν χρειαζονται οπως fret leveling  και τα σχετικα, τοτε προχωρα αφοβα....

 

Το κακό είναι ότι δεν ξέρω κανέναν με εμπειρία οπότε  βασίζομαι σε ξένα fora:

 

http://www.mylespaul.com/forums/backstage/88542-agile-guitars-any-good.html

 

http://www.mylespaul.com/forums/other-guitars/194175-agile-guitars.html

 

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/electric_guitars/agile/

 

Και βλέπω ότι κατά 95% τα σχόλια είναι κάτι παραπάνω από θετικά. Κανένας δε παραπονιέται για κακή ποιότητα και σχεδόν όλοι συμφωνούν ότι είναι καλύτερα όργανα από τα epiphone (με τα τελευταία να έχουν λογικά καλύτερη αξία μεταπώλησης). Έχω ήδη μία gibson αλλά με τρώει να δοκιμάσω και αυτές.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιο πανω συν-φορουμιτες που το κατεχουν καλυτερα,ηδη εχουν πει καποια πραγματα που νομιζω βοηθουν.

Του λογου μου ως ψιλοασχετος και χωρις να προσφερω κατι ιδιαιτερο στο πρακτικο μερος του θεματος,να πω οτι αισθητικα-εκτος της καφε-σκοτωνουν,ειδικα η blue flame ..μει και δερνει.

Θα την επαιρνα μονο και μονο για το χρωμα,για τη μοστρα. ;D ;D

Αφου εισαι κι εκει στα περιξ ενας λογος παραπανω,να την παρεις αδερφε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βλέπω ότι κατά 95% τα σχόλια είναι κάτι παραπάνω από θετικά. Κανένας δε παραπονιέται για κακή ποιότητα και σχεδόν όλοι συμφωνούν ότι είναι καλύτερα όργανα από τα epiphone (με τα τελευταία να έχουν λογικά καλύτερη αξία μεταπώλησης). Έχω ήδη μία gibson αλλά με τρώει να δοκιμάσω και αυτές.

Ναι και εγω κατι τετοιο συναντησα οταν ψαχνομουν,το πεντε% σκεφτηκα και αυτα που λεει ο Dreamdancer για πιθανο fret leveling και μιας και δεν ειμαι Αμερικη,εκανα πισω

Επισης διαβασα οτι οσοι ειχα προβλημα με ελλατωματικα κομματια η rondo τους αντικατεστησε

το οργανο χωρις θεματα(για Αμερικη μιλαω).

Ειναι πολυ ομορφες ,αντε καλες αγορες! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου