Προς το περιεχόμενο

Celebrating Jon Lord - Live At The Royal Albert Hall


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aυτη η εισαγωγη του Perfect strangers ειναι ανατριχιλα. Και θα ξαναπω ακομα μια φορα οτι ο Steve Μorse ειναι τεραστιος κιθαριστας αλλα, kateme παντα, δεν ταιριαζει καθολου στους Deep Purple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kateme, μια χαρα κολλαει με την μπαντα. Το ιδιο πιστευουν φανταζομαι και οι υπολοιποι στην μπαντα, για να τον κρατανε τα τελευταια 20 χρονια (1994-2014). Κακα τα ψεματα Ritchie77, αν δεν υπηρχε ο Morse η μπαντα θα ειχε διαλυθει το 1993, οταν ο Blackmore εφυγε οριστικα (thanks God!).

 

Ο Morse εφερε φρεσκο αερα στην μπαντα και εδωσε στους υπολοιπους ενα λογο να συνεχισουν, κατι που εκαναν με μεγαλη επιτυχια ως σημερα. Η δισκογραφια τους απο το 1996 ως σημερα καθως και η σχεδον καθημερινη live παρουσια τους τα τελευταια 20 χρονια αποδεικνυει οτι η επιλογη του Morse μονο λαθος δεν ηταν.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις τους εδωσε την ευκαιρια να συνεχισουν απροσκοπτα και απροβληματιστα τα live απ οπου και προερχεται το παραδακι. Γιατι δισκογραφικα δε νομιζω να εκαναν τιποτα το σπουδαιο, περα απο σκορπια κομματια, καποια απο αυτα κλασικα (Sometimes I feel like screaming, Walk on πχ). Ειμαι σιγουρος οτι θα εχεις τις αντιρρησεις σου και δε θα βγαλει πουθενα γιατι ειμαι Μπλακμορικος  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουρος οτι θα εχεις τις αντιρρησεις σου και δε θα βγαλει πουθενα γιατι ειμαι Μπλακμορικος  ;D

Ακριβως...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τι να λεμε τωρα....image.gif

 

 

o glenn hughes πάντως φωνητικά δίνει ρέστα στο burn... καμιά φορά αναρωτιέμαι πως θα ήταν οι purple σαν μπάντα σήμερα με τον hughes στα vocals (+ μπάσο) ως αντι-gillan.

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ειχαν παρει αλλο μουσικο δρομο, πιο funkrock, οπως στις μερες των Hughes/Coverdale. Κανενα προβλημα για μενα αν με ρωτας, γουσταρω ολες τις περιοδους αυτης της μπαντας.

Ο Hughes παλι, "δεν υπαρχει". Η φωνη του σημερα στα 62 του ειναι οπως ηταν και στα 20 του. Απιστευτος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου