Προς το περιεχόμενο

αποταμιεύετε ανά μήνα για κιθαριστικό gear?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

......τα πράματα έχουν ζορίσει πολύ! οικονομικά φέτος ειδικά και μου την έχει δώσει.  κάθε μήνα μπαίνω μέσα....  ...την κρίση μου μέσα....

και εκεί που πούλησα έναν ενισχυτή μου χάλασε τ'αμάξι... ...την γκαντεμιά μου μέσα....

 

πόσα χαλάτε το μήνα για κιθαριστικό gear? Πως αγοράζετε όταν έχετε GAS? Μαζεύετε λεφτά ανα μήνα? Δεν πληρώνετε τη ΔΕΗ γιατί η ΕΗΧ έχει καινούργιο πετάλι? Πουλάτε τη λιγότερο αγαπημένη σας κιθάρα και μετά το μετανιώνετε?

 

είπα να πω τον πόνο μου σε κάποιους που θα με καταλάβουν γιατί αν τολμήσω να το πω στη γυνάικα μου θα πέσει παντόφλα  :-[

 

 

 

 

 

 

 

 

Ars longa, vita brevis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ποσα ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ να ξοδεψω δεν υπαρχει ταβανι...στο ποσα ΜΠΟΡΩ υπαρχει μονο ...υπογειο..τωρα αν ειναι η δουλεια σου και σου χρειαστει ενα πχ πεταλι η ενα D.I  η μια καρτα ηχου ο.κ. παντως μου εχει τυχει.. καθηγητης κιθαρας αγορασε μια godin electroclassic  :o  και την εδωσε στον μαθητη του που ειναι φιλος μου για να μη την δει η ..γυναικα του. [  δηλαδη ρε φιλος αμα ηταν τορναδορος κι επρεπε ν'αγορασει κανα καινουργιο τορνο τι θα εκανε?  ;D ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθηγητης κιθαρας αγορασε μια godin electroclassic  :o  και την εδωσε στον μαθητη του που ειναι φιλος μου για να μη την δει η ..γυναικα του.

η godin κοστισε 2200

 

Καλά έκανε.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ανά μήνα...ανά χρόνο πρέπει να πω εγώ...

 

Άμα επιτρέψει ο στρατηγός (η σύζυγος δηλαδή ;D) παίρνω κάνα δυο το πολύ πραγματάκια το χρόνο. Και όταν λέω πραγματάκια, η αξία τους δεν ξεπερνά συνολικά τα 300 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το να παιζεις μουσικη ειναι η βασικη σου δουλεια αναγκαστικα ενα ποσο απο αυτο που βγαζεις το ξοδευεις εκει. ειτε για αναλωσημα(χροδες, πενες κτλ) ειτε για επισκευες/αντικασταση ειτε για αναβαθμιση εξοπλισμου.

 

πλεον αγοραζω πραγματα που θα μου χρειαστουν/διευκολινουν στην δουλεια μου.

 

η γκαβλα του απλα να δοκιμαζω "πεταξε" :P

 

εγω ειμαι απο αυτους που δεν κραταει εξοπλισμο. Δηλαδη οτι δεν το παιζω το πουλαω. Δεν το αφηνω να καθεται. Αυτο πολλες φορες δεν ειναι καλο γιατι καποια πραγματα που ηθελα τελικα τα χρειαστικα ξανα μετα απο καποιο καιρο :P

 

Επισης οτι λεφτα μαζευω απο εξοπλισμο που πουλαω μενουν στην ακρη για να αγορασω εξοπλισμο

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[  δηλαδη ρε φιλος αμα ηταν τορναδορος κι επρεπε ν'αγορασει κανα καινουργιο τορνο τι θα εκανε?  ;D ]

 

Ο τορναδόρος δεν αγοράζει καινούριο τόρνο έχοντας άλλους 7 στο μαγαζί σε καλή κατάσταση... ;)

 

Ο δάσκαλος μπορεί να 'χει και πάνω από 7 κιθάρες στο σπίτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ψωνιζω παντα σχεδον οταν πεφτουν λεφτα στα χερια μου,αλλα δεν μπορω να πω οτι καβατζαρω φραγκα για αυτο.

  Αλλα παντα κατι ξοδευω.Λεφτα που δεν βγαζω ποτε απο την μουσικη.Αν εβγαζα λεφτα απο την μουσικη σιγουρα θα ξοδευα παραπανω ,τωρα τι να ξοδεψεις αφου ειμαστε μεσα παντου.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου