Προς το περιεχόμενο

Έχει νόημα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Αν πάψει να έχει νόημα, θα πάψει να έχει νόημα η ζωή μου, οπότε δεν γαμιεται και η ανεργία και όλα;

αυτό να μη το ξαναπεις ούτε για αστείο...

το "νόημα" στη ζωή του καθενός μένει τηρουμένων των αναλογιών  αναλλοίωτο...

ο τρόπος και η έκφρασή του αλλάζει συγκυριακά και προσαρμόζεται στη ροή του περιβάλλοντός του (την οποία πολλές φορές δημιουργεί κι ο ίδιος)...

 

το 2002 αρρώστησα άσχημα... για να επιβιώσω, εν μια νυκτί πούλησα το studio μου και φυσικά σταμάτησα την προσοδοφόρα μου ενασχόληση ως μουσικός...

το παράξενο της υπόθεσης είναι ότι ενώ μέχρι εκείνη την στιγμή στα 37 μου χρόνια θεωρούσα ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ να περάσει μέρα έστω χωρίς να γράψω μουσική, στίχο ή απλά να παίξω κάτι μόνος ή σε παρέα ή σε κοινό ή ή ή... η σχέση μου με την μουσική άλλαξε απότομα...

 

στα 12 χρόνια που μεσολάβησαν έχω πιάσει κιθάρα σύνολο 5-6 ώρες... άντε να ταλαιπώρησα και το πιάνο άλλες τόσες... ΑΥΤΑ... η "ζωοποιός" μου ανάγκη μεταλλάχθηκε ερήμην της πρόθεσής μου...

 

έπαψε να έχει νόημα η ζωή μου?

ΟΧΙ... το νόημα που δεν ήταν η μουσική αυτή καθ εαυτή αλλά η δημιουργική μου έκφραση μέσω της η οποία απλά και ανώδυνα μετακύλησε από καθαρά audio σε πιο visual μονοπάτια μέσω των multimedia παραγωγών που πια κατά κύριο λόγο ασχολούμαι...

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?

ως αίσθηση, "θυμική ταυτότητα" και άλλοθι στο λόγο ύπαρξης ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΟ...

 

ταπεινή μου γνώμη...ποτέ μη λες ποτέ και απόλαυσε την τωρινή σου ανάγκη θετικά και αρνητικά... σε καθορίζει, δεν την καθορίζεις...

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η πενηντάρα φίλος, ίσον δυο 25άρες. Εγώ είμαι σαν τη Σαρον Στόουν...μην ανοίξω τα πόδια μου ;D

 

κι εγώ ρε φίλος που είμαι σαν την Μισέλ (Φάιφερ) τι να κάνω δηλαδής?

να κάτσω μπροστά στην πολυθρόνα σου περιμένοντας? έ?  :D ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου ρε γμτ γκρεμίζονται όλα τα είδωλα , η Σάρον και η Μισέλ είναι λεσβίαι .

 

Απογοήτευση, θα πάω να κάπσω τα ξσύλα όλα λαίμαι ΤΕΛΟΣ .

 

 

ΥΓ τουλάχιστον θα με αφήκετε να παίρνω μάτι ?

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θα το μαμήσουμε το θέμα του ανθρώπου αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ...σόρυυυυ.... 8)

 

δεν με λες νέε μου...   έχεις γνωρίσει (ή θεωρείς ότι υπάρχουν) πολλούς "άντρες" που να μπορούν να ικανοποιήσουν πλήρως τα εν λόγω θηλυκά (και αυτό που πρεσβεύουν) ώστες να μη νοιώσουν την "ανάγκην" να "λεσβιάσουν"?

διατί "βρωμίζεις" την απόλυτη "εικαστική φαντασίωση" κάθε αρσενικού που σέβεται την φύση του και τα όρια της υπέρβασης που δύναται να πραγματοποιήσει εν ζωή?

σου πάει τώρα εσένα ένας τριχωτός (ή ακόμα χειρότερα ξυρισμένος) brutal κάγκουρας σε ένα κρεβάτι μαζί τους?

 

τσκ τσκ τσκ...η  νεολαία σήμερα...

παρότι στα νιάτα μου δε λέω, το γράμμα μου έφτανε πάντα στον προορισμό του (και σε ωραίο φάκελο καθ ομολογίαν) τα "όσια" ούτε στον ύπνο μου...

αιδώς νιάτο... αμέσως να το κουρδίσεις το πορτοκάλι...:P

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δια το αίτημα σου που μόλις είδα απευθύνσου στην Σάρον... αυτή είναι το κακό κορίτσι...:P

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δια το αίτημα σου που μόλις είδα απευθύνσου στην Σάρον... αυτή είναι το κακό κορίτσι...:P

 

Το ήξερα πως ο δάσκαλος της εναλλακτικής είναι κάπως εναλλακτικός  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου