Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη ακουτε τωρα? II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

δεν πρόκειται βρε να "δικάσω" κανέναν...

αλλά σε μια κουβέντα όταν αναφέρομαι σε μια πράξη του ενός, δεν θα την "προσπεράσω" ως μέγεθος, αναφέροντας πράξη άλλου...

 

πχ."- γιατί Κωστάκη έκλεψες το κολατσιό του Μανωλάκη?

- α για να σας πω κυλία... όλα κι όλα...ο Θανασάκης ο δεύτερος ξάδερφος του Μανωλάκη είχε σηκώσει κάποτε τη φουστίτσα της Μαιρούλας και είδε το βρακάκι της...'' και η μπάλα στην εξέδρα... :)

 

τώρα αν οι Purple ανέφεραν κάπου ότι το έκαναν ως πίκα στους IΑBD πάω πάσο...

 

ΥΓ εννοείται βέβαια ότι το ίδιο ισχύει και στην αντίστροφη κουβέντα με το κομμάτι των purple ως μήλον της έριδος...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ο μονος λογος που αναφερω την πραξη των It's A Beautiful Day ειναι γιατι εχω βαρεθει να ακουω οτι το Child In Time ειναι κλεμμενο απο τους παραπανω, κατι που ειναι τουλαχιστον αστειο για οσους εχουν ακουσει και τα δυο κομματια, και επισης γιατι δεν ακουω κανεναν να μιλαει για το κανονικο κλεψιμο που εκαναν οι It's A Beautiful Day σε κομματι των DP.

Δεν εχω καμια ορεξη ουτε να συμψηφισω ουτε να δικαιολογησω κατι. Εγω πρωτος σου ειπα παραπανω οτι το Black Night ειναι κλεμμενο. Κανενα προβλημα. Thats all. 8)

 

Το αστειο στο μεταξυ με τη φαση του Wring That Neck/Don And Dewey ειναι οτι το 1999 οι DP επαιξαν live στο Albert Hall μετα απο πολλα χρονια το Wring That Neck αλλα με ενορχηστρωση που παρεπεμπε στην κλεμμενη εκδοχη των It's A Beautiful Day. Ο κλεψας του κλεψαντος... ;D

Το αποτελεσμα ηταν η παρακατω φοβερη Jazzy εκτελεση. image.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα βάλω το Φούζιο να σουλάρει, εγώ δε κατέω.

    Θα πάρω το κουτσουροτέλε και θα βαράω αλύπητα το Παρτέρι το χορδοσφίχτη δι απείθια προς τους μπουθαρίστες .

Μάθετε μπαλλίτσα παλιόφρικα

Μάθετε μπουθάρα λαίμαι, μάθετε μουζική ρε, ήμαρτόνε με τους Μπουόναμάσες και λοιπά κατάλλοιπα των 10 χρόνια μετά. Πέρασαν 40 κάτι λαίμαι.

  Μάθετε να χρησιμοποιείτε το ΦΑΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ ρε

Μάθετε τι εστι ΚΡΟΥΣΤΑ και φωνητικά.

                  Όσοι ακούν DP κόβονται  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βάλω το Φούζιο να σουλάρει, εγώ δε κατέω.

Ούτε εγώ ρε Σάμυ. ;D ;D ;D

 

Για πάρτη σου

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=EDNzQ3CXspU

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=vvRkJzVQBP0

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πρώτη φορά άκουσα κομμάτι του εν λόγω -αγιοποιημένου από το forum- κυρίου και εξεπλάγην ευχάριστα!Τι κομματάρα είναι αυτή; :o

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά άκουσα κομμάτι του εν λόγω -αγιοποιημένου από το forum- κυρίου και εξεπλάγην ευχάριστα!Τι κομματάρα είναι αυτή; :o

Πραγματι ειναι κομματαρα και τι πενιες παιζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου