Προς το περιεχόμενο

Αγορα laptop για home studio


gregory1979

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα καλησπερα σας!

θα ηθελα καποιος να με βοηθησει στην αγορα laptop(χαρακτηριστικα)για ηχογραφιση κιθαρας μπασου φωνης κτλ.εκτος mac για τους γνωστους οικονομικους λογους.τι θα πρεπει να προσεξω η ακομα να μου πειτε καποιο μοντελο.θα δουλεψω με cubase και καρτα ηχου ur22 της steinberg.Ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ένα σχεδόν οποιοδήποτε λάπτοπ να πάρεις θα κάνει τη δουλειά σου. Πρόσεξε αυτό να έχει γρήγορο επεξεργαστή, τουλάχιστον 2ghz διπύρηνο ή και 4πύρηνο, αν και δεν είναι απαραίτητοι 4 πυρήνες, να έχει τουλάχιστον 2gb ram 1333mhz είναι αρκετά και ένα όσο το δυνατόν μεγαλύτερο σκληρό δίσκο 500γίγα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προκειται για home studio και ο  υπολογιστής θα μένει μονίμως σπίτι, θα πρότεινα desktop, θα είναι φθηνότερο, ταχύτερο και ευκολότερο σε troubleshooting/επισκευές/αναβαθμίσεις

 

Σε κάθε περίπτωση, η μνήμη οπωσδήποτε από 4GB και άνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια.ο υπολογιστης δεν θα ειναι μονο για σπιτι θα τον μετακινω για να γραφω και αλλου γιαυτο θελω λαπτοπ.σταθερο εχω(οπου θα κανω και εκει δουλεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ηχογράφηση θα κάνεις ή θα δουλεύεις και τα τραγούδια που ηχογραφείς στον ίδιο υπολογιστή?

 

ποιο πολυ ηχογραφιση με ενδιαφρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

για να σου προταθεί κάτι πιο συγκεκριμένο, καλό θα ήταν να θέσεις και ένα όριο τιμής κάτω από το οποίο θα κινηθείς...

 

πάντως ανεξαρτήτως τιμής τα σημεία που δεν θα πρέπει να κάνεις "εκπτώσεις" είναι το να έχει "αυτόνομη" κάρτα γραφικών και μνήμη κατ ελάχιστον στα 4GB όπως ήδη σου προτάθηκε από τον φίλο παραπάνω...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να σου προταθεί κάτι πιο συγκεκριμένο, καλό θα ήταν να θέσεις και ένα όριο τιμής κάτω από το οποίο θα κινηθείς...

 

πάντως ανεξαρτήτως τιμής τα σημεία που δεν θα πρέπει να κάνεις "εκπτώσεις" είναι το να έχει "αυτόνομη" κάρτα γραφικών και μνήμη κατ ελάχιστον στα 4GB όπως ήδη σου προτάθηκε από τον φίλο παραπάνω...

στα 500 ευρο πανω κατω.εχεις να προτεινεις καποιο μοντελο γιατι χαοθηκα λιγο χχαχαα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα καλησπερα σας!

θα ηθελα καποιος να με βοηθησει στην αγορα laptop(500 ευρω)για ηχογραφηση κιθαρας μπασου φωνης κτλ.εκτος mac για τους γνωστους οικονομικους λογους.τι θα πρεπει να προσεξω η ακομα να μου πειτε καποιο μοντελο.θα δουλεψω με cubase και καρτα ηχου ur22 της steinberg.Ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου