Προς το περιεχόμενο

Tone Tips από κο. Bonamassa ...τελικά δεν κάνουν τα ράσα τον παπά!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

δεν παίζει κάτι "καινούργιο" αλλά αυτό που παίζει το γουστάρει πολύ. Και βέβαια είναι υπερπαίκτης.

Και μενα μου αρεσει και μου ειναι και συμπαθητικος και καθολου αντιπαθης. Αλλα τον ΜΙΣΩ μονο και μονο γιατι καταφερε και ακουμπησε και επαιξε με την κιθαρα του Rory  ;D

 

Τον ζηλευω (με την καλη εννοια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γουστάρω μποναμασα γιατί παίζει ακριβώς όπως θα έπρεπε να παίζει ο Jimmy Page.

 

Να ενημερώσουμε όμως και τον Jimmy Page να συμμορφωθεί...   ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κομμάτι του Richards να είχα γράψει ρε π@#&$ μου και τι δεν θα 'δινα!  8)

Ξεκίνα από του Φοίβου (να βγάλεις κανένα φράγκο)...και βλέπουμε! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερος παιχτης με πολυ καλη τεχνικη και ηχο.

 

απλος πλεον αυτο το guitar hero με αφηνει αδιαφορο.

 

αμα επαιζε στην πολη μου με λογικο εισητιριο θα πηγαινα να τον δω αλλα μεχρι εκει.

 

και επειδη καπου αναφερθηκε ο keith

 

φιλε καταραχτη ο keith ειναι μερος του ροκ ο μποναμασας απλα παιζει ροκ αυτη ειναι η ουσιαστη διαφορα :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που τον είδα πριν λίγα χρόνια στην Αθήνα, είδα έναν πολύ φιλικό με το κοινό καλλιτέχνη, έναν μουσικό εξαιρετικό από κάθε άποψη σε αυτό που επιλέγει να παίζει και πέρασα υπέροχα. Θα ξαναπήγαινα; Σίγουρα!

 

ΥΓ. Το να απαξιώνουμε εδώ μέσα, εμείς, με τη δική μας πορεία/συνεισφορά στη μουσική, ονόματα όπως του Richards ή του Clapton, είναι τουλάχιστον εντυπωσιακό...

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ρε παιδιά...άναψα φιτίλια τελικά με το video!!!!Μας αρέσει ο Bonamassa?Μας αρέσει ο Clapton?Μας αρέσει ο Keith Richard?Μας αρέσει ο PAge??Αφού στο τέλος όλοι γουστάρουμε το pure rock είτε είναι σύγχρονο είτε old school...!!!!!Την κιθαρούλα μας να γρατζουνάμε άλλοι καλά, άλλοι μέτρια, άλλοι κουλά...!!!!Αφού η ουσία είναι μία ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ τρελά το χόμπι μας!!!!Είμαστε όλοι οι νοιζαδες μια cyber οικογένεια...!!!!Γι'αυτό δεν νομίζω πως πρέπει να υπάρχουν σε κάθε thred τέτοιες κόντρες, να μου πεις ο καθένας λέει ελεύθερα την γνώμη του και έτσι πρέπει να γίνεται, αλλά στο τέλος θα κοιτάμε ποιος την λέει στον άλλον καλύτερα!!!!

Sorry guys για την μακρηγορία, αλλά that is my opinion!!!!

Πάντα φιλικά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ξεχνάμε ότι ο σύγχρονος ήχος Μποναμάσα είναι σε τεράστιο βαθμό, αποτέλεσμα καλά επιλεγμένων σωμάτων μαονιού (ένα, το πολύ δύο κομμάτια) και "στεγνωμένα" από την πολυετή χρήση.

 

Ο Μποναμάσας, ως υιός έμπορα παίκτη/εμπόρου/συλλέκτη κιθαρών, είχε από μικρός πρόσβαση σε επίλεκτες κιθάρες ως επίσης και στη γνώση πως να επιλέγει την σωστή κιθάρα που ως γνωστόν είναι η Gibson γιατί οι άλλες έχουν μικρότερους μαγνήτες.

Κάτι στο οποίο δεν είχαν γνώση διάφοροι αλητάμπουρες του παρελθόντος που απλώς θέλαν να "παίζουν κιθάρα".

 

Από την άλλη, αν ήξερε και δυο τρία πράματα παραπάνω ο βλαχάκος, θα βαζε Alessandro pots όπως του χα πει και το παραμύθι θα τέλειωνε εκεί αφού μετά δεν μπορείς να έχεις καλύτερο ήχο και αυτό είναι αξίωμα και όχι άποψη.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

Εγώ που τον είδα πριν λίγα χρόνια στην Αθήνα, είδα έναν πολύ φιλικό με το κοινό καλλιτέχνη, έναν μουσικό εξαιρετικό από κάθε άποψη σε αυτό που επιλέγει να παίζει και πέρασα υπέροχα.

Και μένα μου άρεσε πάρα πολύ ο Rojas

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσουμε όμως και τον Jimmy Page να συμμορφωθεί...   ;D

 

έλα τώρα, αφού κατάλαβες τι εννοώ. Μεγάλος Jimmy, πολύ sloppy παίχτης όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου