Προς το περιεχόμενο

Tone Tips από κο. Bonamassa ...τελικά δεν κάνουν τα ράσα τον παπά!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάντως μια ψιλοαλλεργία για τις fender γενικά πρέπει νάχει....

έβλεπα το ριγκ του προχτές, ο μάστορας του ούτε μια στρατο δεν τράβηξε...

Ούτε καν μια τέλε, ούτε μια τζάγκουαρ βίντατζ βρε αδερφέ ......έτσι για ψάρωμα...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πάντως μια ψιλοαλλεργία για τις fender γενικά πρέπει νάχει....

 

σιγουρα,για αυτο και εδωσε 40 χιλιαρικα για να παρει μια original του 52.... ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι αληθεια

 

"I met Joe the first time when he was 14 or so (pre-Bloodline). At that time he said he preferred telecasters, but management was insisting he play strats in order to evoke the SRV comparison."

 

και επισης

 

"The reason he stopped using Fenders is well known. At the time he was most well known for using a gold sparkle strat. He was told by Fender that they were going to give him a signature model run of that strat. They then backed out of the signature model run and instead released a gold sparkle strat that Joe could tell was a blatant rip off of his strat but without his name / endorsement on it. Joe has never used 'new' Fenders since and refuses to do so."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για την 52άρα, άλλωστε δεν τον παρακολουθώ ιδιαίτερα, δεν είναι του τύπου μου

αλλά μου έκανε εντύπωση ότι στο ριγκ δεν είδα καμμιά...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα είχε αποκαλέσει τη χρυσή στρατ του piece of shit σε μια συνέντευξη στο Guitarist αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε να τη δώσει να πουληθεί για 20 χιλιάρικα σε μια δημοπρασία του Clapton.

Είναι λίγο too much μαριονέτα του management o Μποναμάσας και γι'αυτό και μου είναι ελαφρώς αντιπαθής.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, επειδή με τη συζήτηση μου άνοιξε η όρεξη και τον άκουσα λίγο σερί δυό μερες τώρα στο spotify, μου θυμίζει έναν κιθαρίστα που αναπαράγει (καλά και σωστά ίσως χωρίς κάτι επι πλέον) τις ροκ μουσικές της εφηβείας μου δηλαδή των 70'ς.

Rory, bad co, clapton κλπ, χωρίς να τις πάει έεεενα βηματάκι παραπέρα.

 

Μην αρχίσουμε κανα flame μια άποψη είπα.

;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο too much μαριονέτα του management o Μποναμάσας και γι'αυτό και μου είναι ελαφρώς αντιπαθής.

 

Πίστεψέ με και ο αγαπημένος σου (δεν τον ξέρω) κιθαρίστας, βουτηγμένος μέσα στο marketing της music industry είναι.

 

Πάντως, επειδή με τη συζήτηση μου άνοιξε η όρεξη και τον άκουσα λίγο σερί δυό μερες τώρα στο spotify, μου θυμίζει έναν κιθαρίστα που αναπαράγει (καλά και σωστά ίσως χωρίς κάτι επι πλέον) τις ροκ μουσικές της εφηβείας μου δηλαδή των 70'ς.

Rory, bad co, clapton κλπ, χωρίς να τις πάει έεεενα βηματάκι παραπέρα.

 

Μην αρχίσουμε κανα flame μια άποψη είπα.

;D

 

Για άκου λίγο καλύτερα. Δε νομίζω ότι ο Eric Clapton είναι τόσο καλός κιθαρίστας σε σχέση με τον Bonamassa. Πιο καλός τραγουδοποιός σίγουρα αλλά σαν παίχτης δεν. Γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου