Προς το περιεχόμενο

4K Timelapse τοπίων της Κέρκυρας


ex-guitalele

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Είμαι σχετικά εδώ και λίγο καιρό στο forum και δεν είχα ποτέ την ευκαιρία να μοιραστώ μαζί σας κάτι δικό μου, οπότε μοιράζομαι αρχικά αυτό.

 

Το βίντεο που θα δείτε είναι ένα 4K Timelapse βίντεο μαγευτικών τοπίων της Κέρκυρας, του τόπου που σπουδάζω.

 

Το βίντεο είναι μια παραγωγή του φωτογράφου και αστρονόμου Βασίλη Μεταλληνού και αποτελείται από 60.000 φωτογραφίες (!).

 

Εγώ είχα την τιμή να συνθέσω την μουσική που συνοδεύει το βίντεο :)

 

Ελπίζω να σας αρέσει,

Γιάννης

 

Υ.Γ. Προτείνω full-screen και την μέγιστη ανάλυση που αντέχει το σύστημα σας.

 

Link:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυγχανω Κερκυραιος ο οποιος εχει μετοικισει εδω και πολλα χρονια στην Αθηνα και οφειλω να πω μπραβο για το αποτελεσμα, τοσο σε εσενα οσο και στον Βασιλη, τον οποιο εδω και χρονια ακολουθω. Ο Βασιλης επιπλεον εχει κανει φοβερη δουλεια και εχει δημιουργησει μια μικρη παρεα η οποια βοηθησε με τα ενδιαφεροντα της μια πολη της Ελληνικης επαρχιας η οποια στερειται πολλων επιλογων και δραστηριοτητων, ειδικα κατα τις δυσκολες μερες του χειμωνα.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαιρετική δουλειά και ωραίο μουσικό θέμα. Μπράβο μαέστρο.

 

Για την παραγωγή του βιντεο ειχα μια παρατήρηση.

Νομιζω οτι στα πλάνα το zoom in , zoom out σε καποια πλάνα ειναι λιγο γρηγοροτερο απο οτι θα έπρεπε, αμα γινοταν λιγο πιο αργα θα ηταν ακόμα πιο ευχαριστο στην οραση.

 

Anyway εχω επισκεφτει για διακοπες τρεις - τεσσερις φορες στο παρελθον την υπέροχη Κερκυρα και το βιντεο πέραν οτι με εκστασίασε, μου ξυπνησε και μνημες.

 

Την μεγιστη αναλυση την αντέχει το συστημά μου, το να μπαίνουν και άλλοι να το βλεπουν στη μεγιστη ανάλυση και εγώ μαζί δεν το αντέχει το δικτυο μαλλον αυτη την ώρα λολ.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλεια ειναι πολυ καλή - μπράβο σας

Τωρα, στα ταιμελαπς αυτο που κανει τη διάφορα ειναι τα κινούμενα αντικείμενα.

Καταλαβαίνω το κόλλημα σας με τα ουράνια σώματα, και το φχαριστιεμαι, αλλα για κορφου κορφου θα ήθελα να δω και κανένα άνθρωπο-σκάφος-αυτοκίνητο στο εκπληκτικό ανάγλυφο της.

Παραμένω ενθουσιώδης θαυμαστής, και περιμένω κατι ακόμα που να ειναι πιο down to earth. (Earth: ουράνιο σώμα)

"Just for the variety, you understand"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την παραγωγή του βιντεο ειχα μια παρατήρηση.

Νομιζω οτι στα πλάνα το zoom in , zoom out σε καποια πλάνα ειναι λιγο γρηγοροτερο απο οτι θα έπρεπε, αμα γινοταν λιγο πιο αργα θα ηταν ακόμα πιο ευχαριστο στην οραση.

 

Έχει πέσει τρομερή δουλειά και σχεδιασμός για να γίνει όλο αυτό αλλά λείπει το τελευταίο 5% προσπάθειας και προσοχής στη λεπτομέρεια που θα το έκανε να δείχνει επαγγελματικό, smooth και τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου