Προς το περιεχόμενο

The Police Live at Beat Club 1978


Astroman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Johnny.T εαν θυμαμαι καλα γουσταρεις πολυ stones

 

ανοιγεις ενα thread και βαζεις ενα βιντεο stones

 

εγω πεταγομαι απο κατω και γραφω

 

Aυτα καθαρα υποκειμενικα φανταζομαι γιατι εγω το Jagger και τα πρεζακια του τους εχω χεσμενους

 

ελπιζω να καταλαβαινεις τι θελουμε να σου πουμε :)

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Δεν εχω κανενα θεμα φιλε Σακη και ουτε θυμαμαι ποτε να δηλωσα εκτος απο φαν των stones και δικηγορος τους.

  Εγω ξαναλεω ειπα για μενα οτι δεν τους γουσταρω τωρα αν καποιοι θιγεστε γιατι δεν μου αρεσουν καποια γουστα σας στη μουσικη.Ε Ενταξει τι να πω.

  πανησα σε σενα φυσικα και μονο γιατι περα απο τους πολις σε εκτιμω γενικα σαν τυπο.Τωρα θα ηταν καλυτερα η κουβεντα οπως ειπα να παει στο βιντεο του παληκαριου και να συζητηθει αυτο.Ειναι κατι τελικα που δεν οδηγει πουθενα καμια απο τις δυο ας πουμε πλευρες.Αυτο στη μουσικη στη ζωη και στην πολιτικη και γενικα θα υπαρχει παντα.

  Καλο ομως ειναι να αποφευγουμε χαρακτηρισμους μεταξυ μας.Σχολιασα ακομψα τους police και τον sting κανενα παιδι απο το θρεντ.Νταξει με κανα δυο υπαρχουν ανοιχτα ρουθουνια απο παλιοτερα θρεντ αλλα ακομη και ετσι δεν εχω διαθεση να ξαναπαει η φαση στη διαδικτιακη κοντρα και βρισιδι.Αν και γουσταρω καποιες φασεις να αναβουν τα αιματα.Τι σκατα ακομα αιμα κυλαει στις φλεβες μας.Αλλα σε αυτο το τοπικ θελω να μεινει εκει.Δεν εχει ουσια η συνεχεια για κανενα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ο λογος το ονομα και φυσικα δεν ανηκω σε κανεναν χωρο που αναφερεις.Το ονομα ειναι απλα το κερασακι στην τουρτα.

Και που να μαθεις οτι o vτραμερ ειναι γιος καποιου πρακτορα-υπαλληλου της CIA. Αστα να πανε, police, cia, ξανθος λευκος ο στινγκ. Μακρια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Johnny. T: Γιώργη, ξέρω ότι ξέρεις ότι ο τρόπος που τοποθετήθηκες σε ένα εντελώς ανώδυνο θρεντ ήταν άκυρος και το φυτίλιασε χωρίς λόγο.

Δεν μιλάμε για τη Χρυσή Αυγή, για τους Police μιλάμε. Γιατί τόση ένταση; Είσαι στο νετ, δεν είμαστε σε ένα μπαράκι με τα ξύδια μας. Άλλα αντιλαμβάνεται ό αναγνώστης και άλλα η παρέα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

  Δεν εχω κανενα θεμα φιλε Σακη και ουτε θυμαμαι ποτε να δηλωσα εκτος απο φαν των stones και δικηγορος τους.

  Εγω ξαναλεω ειπα για μενα οτι δεν τους γουσταρω τωρα αν καποιοι θιγεστε γιατι δεν μου αρεσουν καποια γουστα σας στη μουσικη.Ε Ενταξει τι να πω.

  πανησα σε σενα φυσικα και μονο γιατι περα απο τους πολις σε εκτιμω γενικα σαν τυπο.Τωρα θα ηταν καλυτερα η κουβεντα οπως ειπα να παει στο βιντεο του παληκαριου και να συζητηθει αυτο.Ειναι κατι τελικα που δεν οδηγει πουθενα καμια απο τις δυο ας πουμε πλευρες.Αυτο στη μουσικη στη ζωη και στην πολιτικη και γενικα θα υπαρχει παντα.

  Καλο ομως ειναι να αποφευγουμε χαρακτηρισμους μεταξυ μας.Σχολιασα ακομψα τους police και τον sting κανενα παιδι απο το θρεντ.Νταξει με κανα δυο υπαρχουν ανοιχτα ρουθουνια απο παλιοτερα θρεντ αλλα ακομη και ετσι δεν εχω διαθεση να ξαναπαει η φαση στη διαδικτιακη κοντρα και βρισιδι.Αν και γουσταρω καποιες φασεις να αναβουν τα αιματα.Τι σκατα ακομα αιμα κυλαει στις φλεβες μας.Αλλα σε αυτο το τοπικ θελω να μεινει εκει.Δεν εχει ουσια η συνεχεια για κανενα.

 

Ναι, όμως επί 3 σελίδες τι σου είπανε αυτοί και μετά τι απάντησες εσύ, και τι νομίζει για τους άλλους και αν έχεις ανοιχτούς λογαριασμούς και αν θέλεις (ή όχι) να εξελιχθεί το θέμα σε κόντρα.  ;)

 

Το θέμα όμως λέγεται "The Police Live at Beat Club 1978" όχι "ο Johnny. T και οι όροι συμμετοχής του στη συζήτηση".

Έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Police έτσι κι έτσι. Ο Sting όμως καλός και σωστός επαγγελματίας. Μόνο από το every breath you take κονομάει κάθε μέρα 2.000 ντόλαρς. Μόνο από ένα τραγούδι. Δηλαδή κοιτάει κάθε μία ώρα το ω ρολόι του και σκέφτεται "μμμ, άλλα 83,333333 δολάρια"

Σε αναπνοές μεταφράζεται μάλλον σε 2 δολάρια στην ανάσα.

 

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο από το every breath you take κονομάει κάθε μέρα 2.000 ντόλαρς.

Του κάνεις τη φορολογική του δήλωση? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Police έτσι κι έτσι. Ο Sting όμως καλός και σωστός επαγγελματίας. Μόνο από το every breath you take κονομάει κάθε μέρα 2.000 ντόλαρς. Μόνο από ένα τραγούδι. Δηλαδή κοιτάει κάθε μία ώρα το ω ρολόι του και σκέφτεται "μμμ, άλλα 83,333333 δολάρια"

Σε αναπνοές μεταφράζεται μάλλον σε 2 δολάρια στην ανάσα.

 

Το every breath you take είναι κομμάτι απο album των Police, όχι από προσωπική δουλειά του Sting.

Στα credits είναι βέβαια ο συνθέτης και στιχουργός του κομματιού, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ το κομμάτι χωρίς το guitar riff του Summers, τις περισσότερες φορές η ενορχήστρωση είναι εξίσου σημαντική με τη σύνθεση.

 

Και οι τρείς των Police πάντως ήταν μουσικάρες.

 

Τώρα , ως προς το πόσο πλουσιότερος γίνεται ο καθένας απο τα δικαιώματα, φαντάζομαι τι θα βγάζουν οι Stones με τόσες δεκαετίες που έχουν πίσω τους!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"In 2010, Sting's former business manager claimed that this song is responsible for more than 1/4 of all the singer's lifetime publishing income and today still produces $2000 a day ($730,000 per year) in royalties income for Sting."

 

http://www.celebritynetworth.com/articles/entertainment-articles/the-10-richest-songs-of-all-time/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου