Προς το περιεχόμενο

The Police Live at Beat Club 1978


Astroman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το αφεντικο σου το ιδιο πιστευει για σενα. Πρόσεξε όμως. Αυτή είναι απλά η γνώμη μου.

 

Βασικά, όλοι το ίδιο πιστεύουν (για τους άλλους πάντα). Disclaimer: Δεν είναι απλά η γνώμη μου, είναι η αλήθεια. :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θεωρώ ηλιθιότητα να βγάζει κάποιος 2.000 την μέρα επειδή έτυχε να γράψει κάποτε ένα τραγούδι.

Γιατι ηλιθιοτητα? Ετσι δουλευει η αγορα.  

 

Δεν θεωρώ ηλίθιο και όποιον υποστηρίζει το δικαίωμα στο στρεβλό αυτό μεροκάματο.

Τι θα πει "στρεβλο" μεροκαματο βρε Antreu? Απο που κι ως που στρεβλο?

 

Προσωπικά τους καλλιτέχνες τους θέλω μπατίρηδες και πεινασμένους γιατί θεωρώ ότι τότε κάνουν την καλύτερη δουλειά τους.
Αυτο και το "τα ναρκωτικα σε κανουν καλυτερο συνθετη/μουσικο" ειναι δυο απο τους πιο διαδεδομενους μυθους.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, όλοι το ίδιο πιστεύουν (για τους άλλους πάντα). Disclaimer: Δεν είναι απλά η γνώμη μου, είναι η αλήθεια. :) :) :)

 

Eνίσταμαι so much.

Δεν θέλω καν να φανταστώ την J Lo(ας ούμε ρε παιδί μου) πεινασμένη.

 

What about καπούλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ηλιθιοτητα? Ετσι δουλευει η αγορα.  

Τι θα πει "στρεβλο" μεροκαματο βρε Antreu? Απο που κι ως που στρεβλο?

Αυτο και το "τα ναρκωτικα σε κανουν καλυτερο συνθετη/μουσικο" ειναι δυο απο τους πιο διαδεδομενους μυθους.

 

Δηλαδή η αγορά με την ηλιθιότητα είναι όροι ασύμβατοι;

Στρεβλό θα πει να συνεχίζεις να αμείβεσαι για κάτι που έκανες πριν 20 χρόνια. 

   

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή η αγορά με την ηλιθιότητα είναι όροι ασύμβατοι;

Στρεβλό θα πει να συνεχίζεις να αμείβεσαι για κάτι που έκανες πριν 20 χρόνια. 

   

Στρεβλο θα ηταν να συνεχίζεις να αμείβεσαι για κάτι που έκανες πριν 20 χρόνια εφοσον κανενας δεν το ακουει-χρησιμοποιει-εκμεταλλευεται κτλ. Οσο εχει ζητηση θα πληρωνεται κανονικα. Νομοι της αγορας ειναι αυτοι, ο νομος της προσφορας και της ζητησης.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι παρακαλω?

 

Τι γιατί; Γιατί όχι; Το ότι κάποιος βγάζει χρήματα χωρίς να παράγει τίποτα και χωρίς να ρισκάρει τίποτα θα έπρεπε σε όλους να φαίνεται περίεργο.

 

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στο συνδεσμο που κοινοποιησε ο συμφορουμιτης απο την περιοδο των ηχογραφησεων ο παραγωγος και μηχανικος ηχου λεει τα εξης

 

Sting introduced 'Every Breath You Take' by way of a simple demo, consisting of himself singing over a Hammond organ part that would subsequently be replaced by Andy Summers's guitar (keyboards were never the strong suit of this band). The demo had been recorded in a small eight-track suite at North London's Utopia Studios and, according to Hugh Padgham, provided a solid delineation of the song in terms of the main riff, the vocal melody and the already-completed lyrics.

οποτε το ριφ πανω κατω ειναι του Στινγκ.

Επισης σε αλλο σημειο αναφερει και τον τροπο που ηθελε ο Στινγκ να παιχτουν τα ντραμς πραγμα στο οποιο ειχε αντιρρησεις ο Copeland γιατι ηθελε να τα παιξει με το δικο του τροπο.

 

Υπέθεσα ότι είναι του Summers επειδή είναι πανομοιότυπο με αυτό του message in a bottle.

Εκτός αν είναι κι αυτό του Sting.    ;D

 

Ένα πράγμα είναι σίγουρο.

Αν κάποιος απο τους τρείς ήταν διαφορετικός, ο ήχος των Police δεν θα ήταν αυτό που ξέρουμε όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως έχει ένα δίκιο ο Atreu:

 

 

http://news.in.gr/perierga/article/?aid=1231342103

 

 

  ;D ;D ;D

 

 

 

Το αυτό ισχύει και για τον τελευταίο δίσκο του Sting. Που γράφτηκε από μαϊμούδες.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου