Προς το περιεχόμενο

strong - Gregg


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαρνερχομαι με ενα καλυτερο ηχητικα κλιπ καθως και καποιες διορθωσεις στη φωνη.

 

Θα χαρω να ακουσω τα σχολια σας αγαπητοι!

 

https://app.box.com/s/oshsj83fe2ahz2c6kuhb

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γράψει πολλές φορές το πόσο πολύ μου αρέσουν οι συνθέσεις σου. Ειδικά αυτές οι 80's metal.

 

Αυτή είναι άλλη μια εξαιρετική σύνθεση με υπέροχο παίξιμο και ωραία φωνή (εμφανώς πιο ελεύθερη και βελτιωμένη κατά τη γνώμη μου στο δεύτερο κλιπ).  :)

 

Επίσης θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό που έγραψε ο φίλτατος Στράτος παραπάνω:

Είναι πολύ ωραίο και ενδιαφέρον Γρηγόρη που ασχολείσαι ενεργά με τόσο διαφορετικά είδη μουσικής (blues, metal, κλασσικά-ρομαντικά, κλπ).

 

Είναι ένας πολύ καλός δρόμος για να διαμορφώσει κανείς το δικό του προσωπικό στυλ και ύφος (που μπορεί να μην έχει καμία σχέση με τα είδη που ασχολείται), και να βρει την δική του ματιά-άποψη για την μουσική.

 

Συνέχισέ το ρε φίλε.

 

Ωραίο κομμάτι και πολύ ωραίο παίξιμο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Not my cup of java :), αλλά πολύ ωραίες οι κιθάρες, ιδιαίτερες στιγμές στη μελωδία του verse, και πολύ πιασάρικο το chorus ( το σιγουτραγουδάω στο κεφάλι μου όσο γράφω τα λόγια τούτα :)) Το μόνο που θα λεγα είναι πως σε ένα τέτοιο περιβάλλον, με 'βαριά' ενορχήστρωση στις κιθάρες(απαντήσεις σε αρμονία σε διάφορα σημεία κλπ) η μόνη κι έρμη φωνή μου φαίνεται, ε...μόνη κι έρμη. Υπάρχει μια ανισορροπία εκεί, πιστεύω πως θέλει backing vocals σε διάφορα σημεία, όχι μόνο στο chorus(ώστε να γίνει όντως...chorus :))

αλλά και σε διάφορα σημεία στο verse.Νομίζω πως κάτι τέτοιο θα ήταν και στυλιστικά πιο

συνεπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pipityri σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου για το ευστοχο σχολιο.

 

Η φωνη με εχει προβληματισει καπως. Η προσθηκη των 2ων και τριτων φωνων (ειναι αρκετα ψηλα σε εκταση) θα γινει παντως με καποιο τροπο. Ειναι κατι που το εχω κατα νου.

 

Να'σαι καλα!

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσθηκη των 2ων και τριτων φωνων (ειναι αρκετα ψηλα σε εκταση)

Είναι όντως δύσκολο για δεύτερες Γρηγόρη. :)

Μην σου πω και για την πρώτη φωνή.

Είναι ψηλά το άτιμο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι fusion. Ειδικα στο ρεφραιν ειναι στα ορια της εκτασης μου. Αν καποιος φιλος καλιφωνος συμφορουμιτης θελει βεβαια να βοηθησει μετα χαρας :)

 

Θα με ενδιεφερε παντως να ακουσω και τα σχολια σας για τον ηχο του κλιπ.

 

Θα επανελθω και με ενα ακομη αρχειο καποια στιγμη μιας και κανω αρκετες δοκιμες.

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου