Προς το περιεχόμενο

help!!!τι εφέ είναι αυτο?


zeromancer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδία μπορει να σας ακουστεί noobαδικη ερώτηση αλλά στο παρακάτω video στο 7:50 στο solo ο danny χρησιμοποιεί ένα εφέ που κρατάει την νότα. στην συναυλία χθες είπε οτι είναι απλό sustain. εγώ ακούω και ένα shift της νότας. μόνο εγώ το ακούω? τι πιστεύετε οτι χρησιμοποιεί? ξέρει κανείς? ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην συναυλία χθες είπε οτι είναι απλό sustain. εγώ ακούω και ένα shift της νότας. μόνο εγώ το ακούω?

 

μήπως είπε sustainer?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδεχομένως να είπε sustainer απλά επειδη αυτο παλιά το είχαν μόνο οι fernades

το σύστημα της fernandes πουλιέται σαν κιτ και μπαίνει σε οποιαδήποτε κιθάρα....λέω τώρα....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα μισή παράθεση έκανες στο σχόλιο μου  >:( . ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας.

 

πιστεύετε οτι αξίζει να γίνει σε ακριβό όργανο ή είναι καλύτερα να γίνει σε "δεύτερη" κιθάρα και όχι στην κύρια? θέλει δουλεία για να περασθεί? εννοώ θα υπάρχει χώρος στην κιθάρα πίσω ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σου προσφέρει πολλές δυνατότητες ένα sustainiac,σκέφτομαι να το βάλω στην Kramer μου εν καιρώ (δηλαδή μόλις βρεθούν μαρούλια) ;D .

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βαλει σε μια Ibanez Prestige, και πηγα στον Οικονομακη ειναι εδω μαζι με αλλες εργασιες

http://www.enigmagt.gr/html/reconstruction.html

 

Γενικα το χρησιμοποιω αρκετα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος γιατι αλλαζει την συμπεριφορα των εφε: Δεν ξαναχτυπας την χορδη οποτε το εφε δεν ξαναπαιρνει νεο "χτυπημα" και αυτο σε καποια εφε ή συνδυασμους εφε δουλευει πολυ ωραια.

 

 

Βεβαια ο neck μαγνητης δεν λεει πολλα οποτε καλυτερα να παρεις τον μονο sustainer μαγνητη και να του βαλεις διπλα του εναν αλλον μονο της αρεσκειας σου. Περισσοτερα στο site της Fernandes.

 

Εχε υποψην σου οτι δουλευει με μπαταρια και με οτι συνεπαγεται αυτο..

 

Για όλα τα υπολοιπα θα βρεις πληροφοριες στο site της Fernandes.

 

Επισης αν θες να γλυτωσεις χρηματα υπάρχει πάντα και το e-bow (google it)

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο neck μαγνητης του ειναι αυτος http://vanzguitars.files.wordpress.com/2010/05/img_01161.jpg.

 

Btw o Danny ειναι αλλος ενας επαγγελματιας μουσικος που δεν παιζει με ακριβη Fender (η strat του ειναι MIM)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες... το έχω το ebow αλλά σε περιορίζει αρκετά.ειδικά η αλλαγή της χορδής μέχρι να ξανακάνει την ταλάντωση η χορδή αφήνει ενα gap αρκετά σημαντικό....άσε που στο Hot spot έχεις άλλον ήχο

. Εγώ σκέφτομαι σε κάποια φάση να αναστήσω μια peavey που έχω και να το δοκιμάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου