Προς το περιεχόμενο

Αφαιρεση μανικιου σε strat


johnps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Σιγα μη το βγαζεις καθε λιγο και λιγακι....στην Ελλαδα ζεις....εγω εχω να σεταρω τις κιθαρες μου πανω απο 8 χρονια,ολα τα μπρατσα ειναι οπως τα...πρωτοσεταρα... ;)

 

 

σε προκαλω να φερεις τις κιθαρες στην θεσσαλονικη χαχαχαχα :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από τι ξύλο είναι φίλος; Μάρκα; Εμένα τα Faber μου βγάζουν πρίμα.

Ο ενισχυτής σου δεν έχει eq. να το διορθώσεις;  :P

Γιατί είσαι τσίπης και κλέβεις τα μολύβια από τις κόρες σου...τώρα που θα φύγουν από το σπίτι να δώ από που θα παίρνεις!!!! 8) ;)

Έχω από λάμπες και μολύβια στοκ!  8)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

σε προκαλω να φερεις τις κιθαρες στην θεσσαλονικη χαχαχαχα :P

 

Ή εδώ στα παραλιακά προάστια. Σου έχω πει για τις... πέστροφες όταν το γυρνάει σε νοτιά;  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειραζει....στο ΜISSISIPΙ που παιζουν τα καλα τα.... μπλουζ  ;D με tele ειναι χειροτερα...και κανεις δεν εχει προβλημα... ;D

 

Ειπαμε μια σανιδα με ενα βιδωμενο κΣυλο ειναι οι Φεντερ...μη τις λυπαστε και πολυ....τζαμπα αγχωνεστε...

 

Τωρα οσοι πηραν Gibson....χασανε... ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα οσοι πηραν Gibson....χασανε... ;D   

Γιατί χάσανε ρε φίλος....κάποιοι έχουν πραγματικές κιθάρες!!!! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε προκαλω να φερεις τις κιθαρες στην θεσσαλονικη χαχαχαχα :P

 

+1000  ;D

 

Προσωπικά δεν τον πιστεύω,υπερβάλλει γιατί έχει παθολογική αγάπη για τις tele.  ;D

 

Πάντως σίγουρα ισχύει οτί όσο πιο παχύ είναι το neck,τόσο το καλύτερο σε ό,τι αφορά την αραιή ρύθμισή του.Μιά από τις gibson που έχω, έχει το λεπτότερο neck που έχει φτιαχτεί ποτέ,οπότε αρκεί να την...στραβοκοιτάξεις και αμέσως μετά έχουμε δράματα. ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν τον πιστεύω

 

Οι περισσοτερες partscasters μου εχουν round lam/quarter sawn μπρατσα 1" inch thick at the first fret...οποτε και στη...βροχη

να τις αφησεις...μια χαρα θα ειναι.. ;D

 

Αλλα και οι Fender μου δεν κουνιουνται ρουπι  ;),η 66αρα μου στο Βερολινο που....σταζει...και εχει να σεταριστει καμμια 8αρα χρονια..... ;D (βεβαια και αυτη ειναι round lam)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

εχει να σεταριστει καμμια 8αρα χρονια..... ;D

 

Μεγάλη κουβέντα άνοιξες γέροντα.  ;D

 

Το action που θίχτηκε νωρίτερα (τελικά) είναι υποκειμενικό. Έχεις πιάσει κιθάρα του Sir; Παίζει τις χορδές στο... ταβάνι  ;D

 

Για τους περισσότερους μια τέτοια κιθάρα θεωρείται ασετάριστη  ;)

 

Μήπως και εσύ είσαι της σχολής action ταβάνι, οπότε οκτώ χρόνια ασετάριστη είναι μια χαρά;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσοτερες partscasters μου εχουν round lam/quarter sawn μπρατσα 1" inch thick at the first fret...οποτε και στη...βροχη

να τις αφησεις...μια χαρα θα ειναι.. ;D

 

Αλλα και οι Fender μου δεν κουνιουνται ρουπι  ;),η 66αρα μου στο Βερολινο που....σταζει...και εχει να σεταριστει καμμια 8αρα χρονια..... ;D (βεβαια και αυτη ειναι round lam)

 

Με πρόλαβε ο Terry.Μήπως παίζεις με action στο Θεό?  ;D Επίσης στο Βερολίνο ναι μεν έχει υγρασία αλλά δεν έχει τόσο ακραίες θερμοκρασιακές μεταβολές το χρόνο.Στην περιοχή που μένω εδώ στη Θεσ/νίκη  έχουμε από -5 (ακόμα και -10!) μέχρι και 40 κατά την διάρκεια ενός χρόνου.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου