Προς το περιεχόμενο

Απορία με Asio4all!


Dep0n

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω μια απορια σχετικα με το Asio4all οπως γραφω και στον τιτλο πιο πανω!

Θελω να "τρεξω" Superio Drummer μεσω Qubase,εχω επιλεξει απο τις ρυθμισεις του Qubase το Asio4all..εχω κανονικα ηχο,δουλευει!Παραλληλα δοκιμασα να "τρεξω" και ενα mp3 απο windows media player αλλα δεν...ενω δειχνει οτι το track παιζει..προχωρανε τα δευτερολεπτα του κομματιου,δεν εχω ηχο..!Αν παλι ανοιξω πρωτα το Windows Media player και μετα το Qubase..δεν εχω ηχο στο Qubase!!!!

Υπαρχει δυνατοτητα να παιζουν παραλληλα Qubase και Windows Media Player ή κατα καποιο τρόπο κλειδωνει το Αsio4all με οποιο προγραμμα ανοιξει πρωτο και απο κει και περα δεν συνεργαζεται με ο,τι και αν ανοιξεις μετα?Αντι για windows media player δοκιμασα και με τραγουδακι απο youtube..το αποτελεσμα ηταν το ιδιο!

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω μια απορια σχετικα με το Asio4all οπως γραφω και στον τιτλο πιο πανω!

Θελω να "τρεξω" Superio Drummer μεσω Qubase,εχω επιλεξει απο τις ρυθμισεις του Qubase το Asio4all..εχω κανονικα ηχο,δουλευει!Παραλληλα δοκιμασα να "τρεξω" και ενα mp3 απο windows media player αλλα δεν...ενω δειχνει οτι το track παιζει..προχωρανε τα δευτερολεπτα του κομματιου,δεν εχω ηχο..!Αν παλι ανοιξω πρωτα το Windows Media player και μετα το Qubase..δεν εχω ηχο στο Qubase!!!!

Υπαρχει δυνατοτητα να παιζουν παραλληλα Qubase και Windows Media Player ή κατα καποιο τρόπο κλειδωνει το Αsio4all με οποιο προγραμμα ανοιξει πρωτο και απο κει και περα δεν συνεργαζεται με ο,τι και αν ανοιξεις μετα?Αντι για windows media player δοκιμασα και με τραγουδακι απο youtube..το αποτελεσμα ηταν το ιδιο!

 

Οταν στο cubase σου ειναι επιλεγμένοι οι asio drivers της καρτας σου, δεν θα μπορεις να εχεις παραλληλα ηχο των windows ή αλλων προγραμματων παράλληλα.

 

Αντιστοιχα οταν ξεκινησεις πρωτα ενα προγραμμα που απασχολει την καρτα ηχου σου, δεν θα ειναι διαθεσιμη στο cubase.

 

Ειναι περιορισμος του λειτουργικου στα vista και 7.

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν στο cubase σου ειναι επιλεγμένοι οι asio drivers της καρτας σου, δεν θα μπορεις να εχεις παραλληλα ηχο των windows ή αλλων προγραμματων παράλληλα.

 

Αντιστοιχα οταν ξεκινησεις πρωτα ενα προγραμμα που απασχολει την καρτα ηχου σου, δεν θα ειναι διαθεσιμη στο cubase.

 

Ειναι περιορισμος του λειτουργικου στα vista και 7.

Μαλλον και στα windows 8...γιατι 8.1 εχω! :(

 

 

 

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν καρτες ηχου που εχουν asio multiclient support.

Αμα θελεις να δωσεις λεφτα και να παρεις και μια αξιοπρεπη καρταμπορεις να κανεις μια ερευνα.

 

Επισης υπαρχουν λυσεις με wdm asio link drivers αλλα ειναι επι πληρωμης αυτο που εχω υποψη μου και δεν το εχω δοκιμασει στην πράξη για τυχον παρενέργειες.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν καρτες ηχου που εχουν asio multiclient support.

Αμα θελεις να δωσεις λεφτα και να παρεις και μια αξιοπρεπη καρταμπορεις να κανεις μια ερευνα.

 

Επισης υπαρχουν λυσεις με wdm asio link drivers αλλα ειναι επι πληρωμης αυτο που εχω υποψη μου και δεν το εχω δοκιμασει στην πράξη για τυχον παρενέργειες.

ΑΝ παρω τελικα...ειμαι πιο πολυ προς Focusrite 2i4 οπως με συμβουλεψε και ενας συμφορουμιτης! :)

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το τσεκαρεις παντως, γιατι αμα η καρτα που παρεις δεν εχει αυτη τη δυνατοτητα μεσω drivers παλι το ιδιο προβλημα θα εχεις.

 

Για την συγκεκριμενη δεν θυμαμαι, το εχουμε ξανασυζητησει, μπορει να ειναι οκ σε αυτο το θεμα. Αμα ειναι σιγουρος  και ο συμφορουμιτης προχώρα.

 

Ειναι πολυ καλη καρτα βεβαια η συγκεκριμένη, πολυ καλη επιλογή.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Κοιταξες τις ρυθμισεις στο control panel της asio4all? αν τον ανοιξεις εχει τις καρτες ηχου που ειναι συνδεδεμενες με το pc σου και αριστερα σε καθε μια εχει ενα κουμπι bypass. Ειναι ολα ανοιχτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου