Προς το περιεχόμενο

gear που δωσαμε και ..μετανιωσαμε..


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια EKO BARRACUDA VI του 1966..made in italy..κριμα..

 

Κι εγώ μιά του 69.... Κρίμααααα

 

rivera/bm100 chris duarte signature...  :cry:

 

Μπα λες να είναι ο δικός μου?

 

Kαλά ρε Τολη έδωσες μαύρη 335????

Αν είναι δυνατόν !!!!!!!!

 

Α έδωσα έναν 100 Augusta του 1970 πιστό αντίγραφο Blackface με δυό 15άρια Jensen... κι ακόμα τον ψάχνω να τον ξαναγοράσω..... Τον ψάχνει κι αυτός που του τον πούλησα (δεν ξαναβρήκε τέτοιον ενισχυτή).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω ειμαι αλλης αποψης.Δεν κοιταω πισω.

 

Το τραγουδακι τα λεει ολα

http://www.youtube.com/watch?v=EPA2rEsIgSU

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι αλλης αποψης.Δεν κοιταω πισω.

 

Το τραγουδακι τα λεει ολα

http://www.youtube.com/watch?v=EPA2rEsIgSU

 

+1.  Αλλά παίζω πλήκτρα....συνήθως οι κιθαρίστες έχουν δέσιμο με τα όργανά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1ο μου μπάσο (ESP Ltd B50) το πούλησα επειδή είχα πάρει το φέντερ και δεν ξανάπαιξα μαζί του. Αλλά μου λείπει συναισθηματικά έστω, άσε που θα είχα και ένα πειραματόζωο αντί να το ψάχνω τώρα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παιδια, ειχα μια συνηθεια, ο,τι δε χρησιμοποιουσα να το πουλαω.

Ακομα την εχω δηλαδη, αλλα μερικες φορες ειναι καταστρεπτικη. Μετανοιωσα για: Μarshall jcm 800 Combo 50W 2χ12 Celestion, αλλα απο την αλλη, ειχε καταπληκτικο ηχο μονο σε πολυ δυνατες εντασεις κ ετσι πηρα εναν amp, πολυ πιο ευελικτο, τον Ampeg VH-70, τον οποιον δε θελω με τιποτα να πουλησω.

To ιδio μετανοιωσα για εναν Fender (Υale νομιζω ηταν το μοντελο του). Ευτυχως τον εχει ο κουμπαρος μου κ τον χρησιμοποιω ενιοτε ακομα κ ως προενισχυση. Εχει Reverb μικρο αλλα καταπληκτικης ποιοτητας, παρα τις μικρες του διαστασεις. Ηταν βεβαια μονο 15W, δηλ εκανε μονο για μελετη ουσιαστικα...

Τελος, για να μη σας κουραζω, ειχα ενα ωραιο Fuzz νομιζω της Jem. Eιμαι σιγουρος οτι ακομα κ σημερα θα μου αρεσε ο ηχος του, αλλα ακομα κ αν δεν, επρεπε να το κρατησω γιατι δεν εχω πλεον να ακουω τον ηχο των εφηβικων κ μετεφηβικων μου αναμνησεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPDATE :

 

1.χαζομάρα που έδωσα το Lovepedal E6... τί κατάλαβα ?? .. τωρα απλά μου λείπει και   

  ψάχνω ένα ίδιο.

 

2. χαζομάρα που δίνω τον MkII (Boogie). Έχει δίκιο ο SF: αυτά τα μηχανάκια δεν ξαναφτιάχνονται, ειδικά με τέτοιο clean κανάλι...

 

3. H Duo Jet του '87-88. Καταπληκτική κιθάρα και με απίστευτη προσωπικότητα. Ασε που την είχα φέρει τελείως στα μέτρα μου....

 

4. την US Reissue 52 tele του 1996. απλά τέλεια.

 

5. ξέρω πως θα μετανιώσω την πώληση της Nocaster που τώρα σπίτωσε ο Longshadow. Αλλα πραγματικά, αν ακούγατε πως έπαιζε ο ατιμος με την συγκεκριμένη, μπορεί και να του την χαρίζατε.... (Γιώργο, πραγματικά αυτή η κιθάρα φτιάχτηκε για σένα και μάλλον τη χαράμιζα..)

 

....more to follow soon....  ::)

 

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, ειμαι λιγο off-topic, αλλα πριν καποια χρονια ειχα βρει μια les paul std σε ενα πανεμορφο lightburst χρωμα, οχι πολυ παλιο μοντελο, παντως σε αριστη κατασταση σε ενα ακυρο μαγαζι με μεταχειρισμενα οργανα. Το clue της υποθεσης; Ο τυπος την ειχε 450 ε. Η κιθαρα ηταν γνησια les paul (τουλαχιστον απο τον τροπο που ηταν τοποθετημενα τα ταστα με το binding απο πανω και απο τις λεπτομερειες στο headstock-διβiδο καπακι trussrod κλπ κλπ ετσι φαινοταν). Την επομενη μερα πηγα να την παρω αλλα μολις ειχε φυγει (κλαψ)

 

Και on topic, ψιλομετανιωσα για μια tele highway 1 που εδωσα, αλλα αυτη ευκολα μπορει αν αντικατασταθει

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5. ξέρω πως θα μετανιώσω την πώληση της Nocaster που τώρα σπίτωσε ο Longshadow. Αλλα πραγματικά, αν ακούγατε πως έπαιζε ο ατιμος με την συγκεκριμένη, μπορεί και να του την χαρίζατε.... (Γιώργο, πραγματικά αυτή η κιθάρα φτιάχτηκε για σένα και μάλλον τη χαράμιζα..)

 

Σταμάτα, θα με πάρουν τα ζουμιά!!... :'(......... ;D ;D

 

Θα στην φέρνω να την βλέπεις... 8) :-*

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα κιθαρα δεν εχω πουλήσει ποτε τις εχω κρατησει ολες ακομα κι αν παιζω μια φορα το χρονο μ αυτες ,7 συνολο (4 ηλεκτρικ,2 κλασσικ 1 ηλεκτροακουστικ) Εφτυσα αιμα που λενε για να παρω την καθε κιθαρα την εποχη που την πηρα,Για παραδειγμα η πρωτη ηλεκτρικη που πηρα δουλεψα σερβιτσιοζος σε ταβερνα ενα καλοκαιρι και με τσοντα απο τον αδερφο μου .Σαν αξια η κιθαρα δεν λεει τιποτα μι Squier 1 διπλο 2 μονους ,floyd rose αλλα με τι καρδια να την πουλησω οταν ενα καλοκαιρι την χαλβαδιαζα στην βιτρινα ?

Πεταλια εχω πουλησει καμια 10 αρια αλλα τα πηρα παλι.Πχ sd-1 boss ,dunlop jimi hendrix fuzz (τωρα πηρα το mxr bc108 που εχει ποιο ανθρωπινο μεγεθος και buffer !) Εχω περασει πολλες καταστασεις με καθε οργανο για να το πουλησω,το καθενα εχει την δικια του συναισθηματική αξια.ΓΙ αυτο μην πουλατε κιθαρες πουλατε μονο πεταλια !!!! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου