Προς το περιεχόμενο

άπαιχτος !!! παίζει THIN LIZZY σαν να είναι δικά του τραγούδι


Ηχομυθίες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και λίγο καιρό παρακολουθώ το κανάλι (στο youtube) ενός τύπου,

και έχω πάθει πλάκα. Ίσως κάποιοι από εσάς να τον έχετε δει. Παίζει με απίστευτη ευκολία και ακρίβεια τραγούδια από όλες τις περιόδους των THIN LIZZY. Και συγκεκριμένα όταν ήταν στη μπάντα ή ο Eric Bell ή ο Βrian Robertson ή ο Scott Gorham ή ο Gary Moore.

Δείτε στο παρακάτω σύνδεσμο κάποια βίντεο που έχει ανεβάσει:

https://www.youtube.com/user/tetsuwoP/videos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και προσωπικα του Phil και αλλα ροκ classics και τα παντα ολα.

Πρεπει να ειναι Ιαπωνας απο καποια σχολια που γραφει.Μου ερχεται στο νου ενας αλλος τυπος,παλι Γιαπωνεζος που παιζει με την ιδια ακριβεια AC/DC,σε βαθμο εκνευριστικο.

Ακουσα αρκετα,τα σπαει.

Πολυ δυνατος πραγματικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγώ τα πρόσεξα τα γιαπωνέζικα. H ομοιότητα που τα παίζει με "εκνευρίζει" ευχάριστα θα έλεγα. Λες και δανείστηκε τα χέρια του bell, gorham,robertson, moore!

Έχω παρατηρήσει ότι έχει μια προτίμηση στα κάπως λιγότερο γνωστά τραγούδια των Lizzy.

Επίσης στα σχόλια που του κάνουν, κάποιος του ζήτησε ένα τραγούδι και μετά από 15 μέρες περίπου το ανέβασε...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι νοημα εχει να χαραμισεις τοσες ωρες και μερες απ' τη ζωη σου για να μαθεις να παιζεις ακριβως νοτα προς νοτα κατι που ουτε οι ιδιοι οι κιθαριστες των Thin Lizzy δεν κανουν. Ο μονος λογο ςπου μπορω να βρω ειναι η προσωπικη ευχαριστηση/ικανοποιηση, πραγμα που δεν ειναι κακο βεβαιως βεβαιως.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι νοημα εχει να χαραμισεις τοσες ωρες και μερες απ' τη ζωη σου για να μαθεις να παιζεις ακριβως νοτα προς νοτα κατι που ουτε οι ιδιοι οι κιθαριστες των Thin Lizzy δεν κανουν. Ο μονος λογο ςπου μπορω να βρω ειναι η προσωπικη ευχαριστηση/ικανοποιηση, πραγμα που δεν ειναι κακο βεβαιως βεβαιως.  :)

Καταλαβαινω τι εννοεις και εχεις δικιο κατα μια εννοια.Ισως γι'αυτο-περα απο το εντυπωσιακο του πραγματος-ως ακροατης χανω το ενδιαφερον σχετικα γρηγορα και μπορει να το ξαναδω απο περιεργεια περισσοτερο.

Για τον ιδιο νομιζω οτι ειναι ακριβως αυτο που λες

προσωπικη ευχαριστηση/ικανοποιηση

που τελικα ειναι και η πραγματικη ουσια του πραγματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαολε! παιζει το mama nature said!

 

ειχα φαει ωρες για να βγαλω το slide και ποτε δεν το καταφερα τελεια....

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου