Προς το περιεχόμενο

Moxf και midi σύνδεση.Τι κάνω λάθος;


tsakolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.... Έχω το εξής πρόβλημα.... Αγόρασα το moxf και είχε μαζί το cubase Ai.... Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με cubase ούτε midi .... Συνδεσα το όργανο με USB το όργανο.... Το βλέπει το πρόγραμμα αλλά δεν έχω ήχο στα ηχεία μέσω της κάρτας ήχου.... Maudio fast track 600..... Τι κάνω λάθος;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το MOXF εχει ενσωματωμενη sound card. Για συνδεση με το PC, ηχογραφηση στο Cubase κλπ, αρχισε να διαβαζεις απο τη σελιδα 53 στο MOXF Owner's Manual και τις σελιδες 146 και 151 στο MOXF Reference Manual.

Ακομα, διαβασε το MOXF6/MOXF8: Basic Audio Recording στο παρακατω λινκ απο το Motifator.

 

www.motifator.com/index.php/support/view/moxf6_moxf8_basic_audio_recording

 

Επισης μπορεις να διαβασεις διαφορα θεματα στις σελιδες MOXF discussion forum και MOXF resources στο νεο site YamahaSynth.com

 

http://alturl.com/kyssw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.... Έχω το εξής πρόβλημα.... Αγόρασα το moxf και είχε μαζί το cubase Ai.... Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με cubase ούτε midi .... Συνδεσα το όργανο με USB το όργανο.... Το βλέπει το πρόγραμμα αλλά δεν έχω ήχο στα ηχεία μέσω της κάρτας ήχου.... Maudio fast track 600..... Τι κάνω λάθος;;;;;

 

Προφανώς για να χρησιμοποιήσεις το yamaha σαν κάρτα ήχου, θα πρέπει να συνδέσεις τα monitors στις εξόδους του. Αν θέλεις να παίζεις όμως μέσα από την maudio, θα επιλέξεις τον maudio ASIO στο cubase και θα συνδέσεις το synth στις εισόδους της.

 

 

Κατι κανεις λαθος. Καποιο λαθος στις ρυθμισεις του MOXF ή του Cubase ή και των δυο. Αλλα τι...chin.gif

 

 

Τυρί  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς για να χρησιμοποιήσεις το yamaha σαν κάρτα ήχου, θα πρέπει να συνδέσεις τα monitors στις εξόδους του.

Ναι, αλλα οχι απαραιτητα. Το MOXF μπορει να ειναι συνδεδεμενο σε καποια κονσολα οποτε τα monitors δεν θα ειναι συνδεδεμενα πανω του.

 

Τυρί  ;D
tomato.giftomato.gif

 

Edit:

Αν δεν βγαλεις ακρη παντως, κανε και μια ερωτηση στο Motifator, εκει απαντανε_εκτος απο τα μελη_και ειδικοι της Yamaha, οπως ο Phil Clendeninn (BadMister).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου