Προς το περιεχόμενο

Ήχοι Guitar Rig (software)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγκατέστησα το Asio4All, και το επέλεξα ως driver από το Amplitube, αλλά όταν συνέδεσα την κιθάρα το πισί κράσαρε άσχημα (ούτε reset δεν έπαιρνε, μόνο power off-on)

 

αυτό ενημερωτικά για όποιον τυχόν έχει κάρτα SoundBlaster PCI-128 και ΝΟΜΙΖΕΙ πως μπορεί να παίξει με τέτοια λογισμικά :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρησιμoποιώ τίποτε ανάμεσα, αλλά οι μαγνήτες είναι active EMG

 

πάντως με τα drivers της creative δεν εχω τόσο μεγάλο πρόβλημα (αν και ορισμένες φορές η ανάλυση της οθόνης πέφτει σε 600χ400, 4 bits!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mBox: recording interface της Digidesign (έρχεται με το Pro Tools LE). Χρησιμοποιώ το Guitar Rig ως plugin. Εννοούσα απλώς ότι όντως από τη στιγμή που δε χρησιμοποιούσα καθόλου ενίσχυση από το hardware μου, το GR δούλευε άψογα, όπως πρότεινε κάποιος 'συνάδελφος' (:)) παραπάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς πρώτη φόρα ποστάρω στο noiz και αυτό γιατί πολλές από τις απορείες μου έχουν απάντηθεί από παλαιότερα ποστ και θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που ο καθένας προσπαθεί ανιδιοτελώς να βοηθά όσο μπορεί!!!

 

Στο θέμα μας τωρα: Βασικά θα μπορούσες να προσθέσεις ένα noise reduction (από την καρτέλα vol στο guitar rig) αμέσως μετά το input αν και δεν νομίζω ότι αυτό θα λύσει και πολύ το πρόβλημά σου.Μάλλον είναι ζήτημα κάρτας ήχου φίλε gdevelek :wink:

 

(soundblaster κάρτες :lol: :lol: :evil: :evil: )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome boukaw! Μπα, το noise filter δε θα λύσει το πρόβλημα. Για να δουλέψει ικανοποιητικά θα πρέπει να το ρυθμίσεις πολύ επιθετικά, οπότε μετά θα σου καταστρέψει τον ήχο, θα κάνει κοψίματα. Είναι θέμα του Guitar Rig, πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα, μάλλον έχει να κάνει με drivers + το input volume ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου