Προς το περιεχόμενο

Συναυλια Διαφανα Κρινα


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως ξερει κανεις πως λεγεται το συγκρότημα που έπαιζε support στη συναυλια των Κρινων στο gagarin εχθες? Ήταν κλάσεις ανώτεροι απο τα κρίνα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μη τρελλαθουμε κι ολας,παντως οντως ηταν πολυ καλοι.

 

Λεγονται ONE HOUR BEFORE THE TRIP. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήμουν στην συναυλία όμως τα παιδιά που παίξαν support είναι όντως πολύ καλοί !

 

Δεν μπορώ όμως να καταλάβω γιατί δεν μπορεί να είναι καλύτεροι από τα Διάφανα Κρίνα ?

 

Η μία είναι μια μπάντα που παίζει ελληνικό ροκ με κάποια διάφορα στοιχεία και η άλλη είναι μια μπάντα ψυχεδελο-ποστ...

 

γιατί πρέπει και εδώ να βάλουμε καλύτερος-χειρότερος ? νομίζω και οι 2 μπάντες στο είδος τους είναι εξίσου καλές...

 

πάντα υπάρχουν προσωπικές προτιμήσεις...εγώ πχ προσωπικά θα περνούσα καλύτερα σε μια συναυλία ακούγοντας τους ONE HOUR BEFORE THE TRIP...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ όμως να καταλάβω γιατί δεν μπορεί να είναι καλύτεροι από τα Διάφανα Κρίνα ?

 

Γιατι δεν μπορεις να συγκρινεις δυο ΕΝΤΕΛΩΣ ανόμοια πραγματα δηλ.μια πολυ καλη ινστρουμενταλ μπαντα ποστ ροκ που ακομα ψαχνει τον ηχο της & ενα εμπειρο & πρωτοποριακό ελληνικο συγκροτημα που παιζει τραγουδια με τον δικο του μοναδικο τροπο.. :wink:

 

παντως εμενα και τα 2 γκρουπ ειναι φιλαρακια μου και μου αρεσουν πολυ :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να θελω να δημιουργω κοντρες θα πω το εξης. Αυτο ακριβώς ειναι το θεμα. Οτι η μια μπαντα ειχε παρα πολυ ψαγμενο ηχο και με εντυπωσίασε παρόλο που, οπως τωρα μαθαινω, ακόμα ψαχνει τον ήχο της, Ενω η άλλη βρίκε τον ήχο της πριν απο 10 χρονια και έμεινε σε αυτόν. ΟΚ υπερβαλω, 'εχουν αλλαξει πολυ απο τότε τα κρίνα, αλλα δεν νομιζω οτι είναι και τόοοοοοοσο μπροστα. (γούστα είναι αυτα, το ξαναλέω)

 

 

Αφου ειναι φίλοι σου δεν τουσ λες να βαλουν κανα mp3 στο νετ να εχουμε να ακούμε. και τελος παντων να φτιαξουν ενα site να μας λένε πότε κανουν live. Ήμουνα με τρεις φίλους μου στα κρινα, και είπαμε όλοι οτι αμα κανουν live οι support θα παμε οποσδήποτε. Επισης πολυς κόσμος ρωτούσε γύρω γύρω ποιοι ειναι αυτοι. Αφού είναι φίλοι σου πες τους το να χαρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν τον εχουν αλλαξει καθολου,δεν χρειαζεται αλλωστε (γιατι αλλαξαν ποτε τους τον ηχο τους οι ΟΑSIS,U2,CURE,ECHO & THE BUNNYMEN,COLDPLAY,PORTISHEAD etc...? :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν τον εχουν αλλαξει καθολου' date='δεν χρειαζεται αλλωστε (γιατι αλλαξαν ποτε τους τον ηχο τους οι ΟΑSIS,U2,CURE,ECHO & THE BUNNYMEN,COLDPLAY,PORTISHEAD etc...? :lol: )[/quote']

 

φυσικα και τα κρινα τον εχουν αλλαξει. στο πρωτο αλμπουμ ηταν "μια ακομα ελληνικη μπαντα"(αλλα με εμπνευση) , ενω πλεον ειναι η πιο ενδιαφερουσα κιθαριστικη ελληνικη μπαντα με διαφορα. το διδυμο Τσουκαλας - Μπαρδης βρισκεται σε στιγμες μεγαλης κιθαριστικης ωριμοτητας :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

superfunk σε παω γιατι απαντας αμέσως. όποτε εχω ρωτήσει κατι, και ξερεις και δεν περιμενω καθόλου.

 

Αυτοι που αναφέρεις μπορεί να μην εχουν αλλαξει, αλλα υπάρχουν πόλλοι που άλλαξαν (άλλοι προς το καλύτερο αλλοι προς το χειροτερο) και πολλοι που βελτίωσαν.

 

Για τα mp3 θα κανεις κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν τον εχουν αλλαξει καθολου' date='δεν χρειαζεται αλλωστε (γιατι αλλαξαν ποτε τους τον ηχο τους οι ΟΑSIS,U2,CURE,ECHO & THE BUNNYMEN,COLDPLAY,PORTISHEAD etc...? :lol: )[/quote']

 

U2 : σε παραπέμπω στο καταπληκτικό αλμπουμ τους POP (δισκάρα) το οποίο δεν έχει ουδεμία σχέση ηχητικά με τα προηγούμενα αλμπουμ τους...

 

Oι Portishead και αυτοί αφότου h Gibbons έφυγε άλλαξαν τελείως τον ηχο του γκρουπ...

 

δεν υποστηρίζω απαραίτητα πως ένα συγκρότημα πρέπει ντε και καλα να εχει αλλαγες στην μουσική του πορεία...αν και πιστεύω πως ένα πραγματικό group έχοντας μουσικές ανησυχίες θα πειραματιστεί κάποια στιγμή με κάτι διαφορετικό και αυτό θα γίνει εμφανές στο αλμπουμ του...

 

οι Radiohead πχ : πιάσε ενα-ενα τα αλμπουμ τους και θα δεις οτι υπαρχει μια πορεία πειραματισμου που κορυφώνεται στο amnesiac...

 

είναι καλο ενα group να εχει τον ήχο του και το στυλ, χωρις αυτο όμως να αποτελεί το τελος της μουσικής του ανησυχίας...

 

για τα διαφανα κρίνα δεν έχω άποψη μιας και δεν έτυχε να τους παρακολουθήσω και έχω μόνο ένα (το 2ο νομίζω) αλμπουμ τους, το οποιο και θεωρω πολύ καλό για το είδος και τα ελληνικά δεδομένα...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου