Προς το περιεχόμενο

Luis Salinas - Jazz Κιθαρίστας


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω πόσοι γνωρίζουν τον τεράστιο αυτό κιθαρίστα από την Αργεντινή.

 

Οι αναφορές στο παίξιμό του είναι πάρα πολλές (Benson, Wes, Joe Pass), αλλά η αισθητική του είναι πολύ σύγχρονη.

 

Έχει επίσης μια "ιδιότυπη" τεχνική στο δεξί (δάχτυλα) χέρι.

 

Εκπληκτική φρασεολογία, απίστευτο παίξιμο, και ..... ο καλύτερος Jazzy Les Paul ήχος που έχω ακούσει.

 

Αξίζει τον κόπο να τον ακούσουμε.

 

 

 

 

 

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα χρονια μπαλαδορος εμαθε και καλη κιθαριτσα. ;D

Περα απο πλακα ειναι φοβερος ο τυπος.

Έχει επίσης μια "ιδιότυπη" τεχνική στο δεξί (δάχτυλα) χέρι.

Απο οτι ειδα σε αλλα βιντεα παιζει και κλασσικη,ισως γι'αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το κ@@@κίθαρο εχει εκπληκτικό ήχο :D

Έπαθα ζημιά Νάσο μου με τον ήχο (εκτός από το παίξιμο που είναι από άλλο πλανήτη από άποψη φρασεολογίας, συναισθήματος, άνεσης, τεχνικής, φαντασίας, κλπ).

 

Αλλά ρε παιδιά, διακρίνω έναν Marshall από πίσω.

Τι διάολο, βγαίνει τέτοιος γλυκός, βαθύς, και στρογγυλός ήχος από Marshall και Les Paul (όσο και να παίξει κανείς με vol και tone της κιθάρας)?

 

Για δώστε λίγο φως.

 

Εκτός κι αν είναι διακοσμητικός σαν την τηλεόραση (που επίσης διακρίνεται στο σκηνικό). ;D ;D ;D

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικός με εντελώς προσωπικό ύφος και εξαιρετικό καθαρό ήχο les paul που είναι πιο σπάνιο πράγμα κι από γυναίκα που οδηγεί smart χωρίς να μιλάει στο κινητό.

 

Εμφανισιακά δε είναι σαφώς συνδυασμός Maradona και Alfred Molina.

 

Αλλά ρε παιδιά, διακρίνω έναν Marshall από πίσω.

Τι διάολο, βγαίνει τέτοιος γλυκός, βαθύς, και στρογγυλός ήχος από Marshall και Les Paul (όσο και να παίξει κανείς με vol και tone της κιθάρας)?

 

Για δώστε λίγο φως.

 

Δεν παίζει με τον Μάρσαλ βρε. Φαίνεται σε ένα απ' τα βιντεάκια που σκύβει πίσω του στον μικρό και δυναμώνει. Αυτός ο μικρός να βρεις τι είναι.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει με τον Μάρσαλ βρε. Φαίνεται σε ένα απ' τα βιντεάκια που σκύβει πίσω του στον μικρό και δυναμώνει. Αυτός ο μικρός να βρεις τι είναι.

Τώρα το είδα μαμώ το κέρατό μου Mesa, έχεις απόλυτο δίκιο, ευχαριστώ! :)

 

 

είναι πιο σπάνιο πράγμα κι από γυναίκα που οδηγεί smart χωρίς να μιλάει στο κινητό.

Γι' αυτό τα λένε smart phones. ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τραγούδινε άντεξα να ακούσω, το πρώτο. Θα ομιλήσω επί του οφτικού μέρους γιατί μουσικά δεν............ ;D

 

Ο κιμβουρδίστας με θυμίζει το Σκουρλέτη στα νειάτα του ;D ;D ;D

  Ο βαζίστας με μοιάζει περισπούδαστος άνευ λόγου :P

 

Ου δε καλλιτέχνης κλείνοντας τα μάτια όποτε σουλάρ, με βγάζει μια αλαζονία του στυλ ''του κατέω του σπορ ρε τραχανοπλαγιάδες'', αλλά απ την άλλη, ηγώ καθόσον ματάκιας θυμάμαι αυτούνο που λέει πως όταν φιλιέσαι με μίαν γυνή, ταύτη κλείνει τα ομάτιά της, όχι εγώ ;D

 

Του δίνω τγία καθότι κάτι ψιλοξέρει από μπουθάρα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερο δεξι οντως. Και ο ηχος του πολυ ωραιος, και το phrasing του πολυ ενδιαφερον.

 

Μονο εμενα με κουρασαν ομως λιγο* οι συνθεσεις? Και περι της μπαντας, αν και εμφανεστατα αξιολογοι μουσικοι και οι 3 τους, o ηχος τους (ειδικα οι λαικοι ηχοι για Korg) μου φανηκαν λιγο...lacking.

 

Η μπορει απλα να μετατρεπομαι ταχυτατα σε γεροξεκουτη, dunno.

 

*αρκετα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολύ καλός και ξεχωριστός, αλλά αυτός κατά τη γνώμη μου έχει τον καλύτερο ήχο jazz-Les Paul.

Και μάλιστα παίζει με μια ταπεινή studio!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου