Προς το περιεχόμενο

Συναρμολογημένο pc από αγορασμένα εξαρτήματα


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bite the bullet και πάρε ξεχωριστά πράγματα, όλο και κάποιος φίλος σου θα μπορεί να σε βοηθήσει, με ποιοτικά υλικά και προσεκτική τοποθέτηση you cant go wrong.

 

Καλό είναι να υπάρχει φίλος που να μπορεί να στο μαγειρέψει σαν να ήταν για εκείνον, αλλά αν δεν υπάρχει;  :-\

Μάλλον ο Ray μας ρωτά αν έχουμε ψωνίσει πρόσφατα κάποιο built-to-order PC χωρίς να κλαίμε, και από πού.

(Σωστά?)

 

Όσοι έχουν ανάλογη εμπειρία ας πάρουν το μικρόφωνο να μας πουν δυο ρίμες. :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στα μεγαλα καταστηματα που αναφέρθηκαν γινεται κανονικα αυτο που θελει ο Ray.

Το ερωτημα εχει απαντηθει απο τους άλλους φιλους οπως και καθε πτυχη που καλυπτει διαφορα σενάρια.

 

Πριν δυο μηνες πηγα με εναν συναδελφο μου που ηθελε αναβαθμιση στο πλαισιο για το γιο του(ειχε ηδη το κουτι , καλο τροφοδοτικο και εναν σκληρο δισκο απο το προηγουμενο του).

 

Πηγαμε στο πλαισιο, συννενοηθηκα εγω επειδη γενικα τον βοηθαω χρόνια και ειμαι κι εγω μεγας χορηγος του πλαισιου, λολ, επελεξα τι θελουμε να προσθεσουμε, τα βρηκαμε με το συστημα, ανελαβαν να το στησουν (παλια και νεα στοιχεία), ανελαβαν να το δεχονται οσο καλυπτονται τα extra parts ως μοναδα σε περιπτωση βλαβης χωρις χρεωση (παλια ηταν αλλιως, τωρα στο καλυπτουν για ενα χρονο αμα ειναι built to order και μετα σου καλυπτουν τα parts αμα το πας ολο το tower απλα σε χρεωνουν 35 ευρω, εκτος και αμα τα πας ξεχωριστα για ελεγχο και αντικαταστασης οσο ειναι στην εγγυηση τους)

 

Ζητησα τα κουτια και η αποδειξη που πηραμε τα γραφει ολα ξεχωριστα και με την προσκομιση της (καλυτερα να ειναι ονομαστικη για να την εχουν στο συστημα τους αμα την χασεις) και ολα καλυπτονται.

 

Το 2008 στο ιδιο καταστημα επειδη ηθελα να κανω ριζικη αναβαθμιση και εκεινη την περιοδο βαριομουν να στηνω μονος μου, πηρα built to order pc, καηκε η μητρικη το 2011 λιγο πριν την εγγυηση απο ηλεκτρομαγνητικο παλμο κεραυνου που εριξαν εξωγηινοι μια μερα που εβρεχε σαν την σημερινη, του ειχα αλλαξει ηδη τροφοδοτικο και επεξεργαστη, και μου την αλλαξαν πηγαινοντας τους ολον τον πυργο χωρις χρέωση, δεν ρωτησαν πως και γιατι, συνηθως στα μεγαλα καταστηματα δεν ρωτανε, αλλαζουν εκτος και αν ειναι κατι κραχτο που θα το χρεωσουν σε υπαιτιοτητα σου. Το προβλημα ειναι οτι καμμια  πανε να σου κανουν το κολπο οτι "η μητρικη σας ειναι παλια και θα σας την αντικαταστησουμε με άλλη γιατι μπορει τοτε να την πηρατε 150 ευρω αλλα σημερα εχει 80 ευρω και θα σας δωσουμε μια αλλη¨που με επιμονη καταρρίπτεται γιατι ειναι παράνομο και δεν ισχυει. Αντιστοιχα μπορει να στο κανουν με καρτες γραφικων hi end που μπορει αμα δεν την εχουν γιατι αποσυρονται, με μια αλλη ιδιας αποδοσης της εποχης αλλα φθηνοτερη" αλλα αυτα ειναι για τους gamers κυριως

 

Αυτο θα στο κανουν ουτως η αλλως αμα παρεις ενα ολοκληρωμενο συστημα που δινουν αυτοι και πραγματι δεν σε καλυπτει η εγγύηση αμα το ανοιξεις (ολα αυτα ειπώθηκαν) γιατι δεν θα υπαρχουν τα ιδια, η μπορει να στο αλλαξουν με ιδιο μεταχειρισμενο, επισκευασμενο που θα εχουν στο στοκ, γι αυτο παντα οταν αλλαζεις κατι η αν αγοραζεις κατι ζητας τα κουτια για να εχεις αλλη μιας ας το πουμε πιθανη προστασια απο μαϊμουδιες.

 

Φτιαξε πρωτα το pc συμφωνα με τις αναγκες σου σε επιλογες και μετα γινεται αυτο που θελεις, θα παρεις ξεχωριστες εγγυησεις και θα εχεις κάλυψη οπως εχει περιγραφει.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να υπάρχει φίλος που να μπορεί να στο μαγειρέψει σαν να ήταν για εκείνον, αλλά αν δεν υπάρχει;  :-\

 

Δεν υπάρχει. Δεν έχω φίλους... με τέτοιο χαρακτήρα τι περιμένεις... Θα κάνω τις προσθήκες μόνος μου. Θυμάμαι έβγαζα/έβαζα το joystick interface από το Spectrum μόνος μου. Πόσο μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα;

 

Μάλλον ο Ray μας ρωτά αν έχουμε ψωνίσει πρόσφατα κάποιο built-to-order PC χωρίς να κλαίμε, και από πού.

(Σωστά?)

 

Σωστά. Αφού λύθηκαν τα λοιπά τώρα ρωτάω αυτό!

 

Όσοι έχουν ανάλογη εμπειρία ας πάρουν το μικρόφωνο να μας πουν δυο ρίμες. :D

 

Ναι για!

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τυχων συναρμολογησεις το πι σι μονος σου, ριξε μια ματια στο καναλι του τυπου.

Εγω χωρις να εχω ασχοληθει ποτε με τετοιες κατασκευες, ειδα κανα δυο video του και το εκανα επιτυχως σε ενα απογευμα.

 

 

https://www.youtube.com/user/CareyHolzman/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου